0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

ליוויתי בת משפחה קרובה לבית החולים וסולקתי משם בבושת פנים על כלום! מה לעשות?

אנונימי בן 34 | כתב את השאלה ב-06/09/21 בשעה 17:30

לפני כחודשיים ליוויתי בת משפחה לבית החולים לאחר שחשה ברע והייתה חייבת פינוי מידי לבית החולים (לא אציין את שם בית החולים כי אני מתכוון לתבוע אותם בענק!)

בת המשפחה הייתה מאושפזת, ואני נאלצתי מכורח הנסיבות להישאר איתה שם 7\24 (לא הייתה אפשרות להתחלף עם בני משפחה נוספים בגלל הקורונה והסיכונים אזלקחתי זאת על עצמי, אני חייב רבות לבת המשפחה הזאת, היא עמדה לצידי ברגע קשה מאוד שהיה לי בעבר, אני חייב לה את חיי!)

ה"פשע" היחידי שלי היה שביקשתי לדעת מה התרופות שהם נותנים לה ומה הזריקות שנותנים לה, כי יש לה אלרגיות וזה מסוכן... ופעם אחת נתנו לה כמעט מנה כפולה של תרופה שהייתה עלולה להוביל למותה אם לא הייתי מסב את תשומת לבם...

אני שאלתי שאלות לגבי התרופות, וביקשתי בשמה לקבל חוות דעת נוספת ע"פ חוק זכויות החולה (היא הצהירה מיד כשנכנסה לבית החולים שאני הנציג שלה ומה שאני אומר מקובל עליה ואני "הפה" שלה כי היא לא יכלה לדבר כל כך, היא הייתה מעט מעורפלת...)

שאלתי הרבה שאלות בצורה תרבותית, והסבתי את תשומת לב הצוות על דברים שלדעתי היו מסוכנים (יש המון מקרים שנגמרים במוות או בפציעות אנושות של מטופלים שעשו טעות קריטית...)
ולכן הדאגה שלי הייתה מורגשת היטב... (בת המשפחה הרגישה בטוחה מאוד כשישבתי לצידה ולא עזבתי אותה לרגע...)

לפתע הגיעה משמרת חדשה ואיזה רופאה מתלמדת כנראה באה והחלה להפריע לבת המשפחה בשאלות מציקות ולא ראויות... "גברת א' למה את והוא לא מפסיקים לשאול שאלות? למה אתם לא סומכים עלינו? למה אתם מקשים עלינו את העבודה? למה ולמה ולמה... ובת המשפחה רק רצתה לנוח וביקשה ממנה לדבר רק איתי ושתניח לה כי היא חלשה מאוד... אך היא המשיכה להטריד את המנוחתה... ואז הייתי חייב להתערב ואמרתי לה: "עזבי אותה, דברי איתי..." ואז היא אמרה לי (כנראה בגלל שהיא זיהתה שאני לבין עניין ולא פרייר...) אתה תשב בשק ואל תפריע, הפרעת מספיק... ותפסיק לשאול שאלות ולבקש חוות דעת נוספת כי אם לא תפסיק אני שולחת לך את המאבטחים שיעיפו אותך מפה... (וכל זה היא אומרת ליד בת המשפחה...) בת המשפחה ששמעה זאת החלה לזעוק שלא יעיזו לגעת בי ושהיא מרגישה בטוחה שאני כאן ואם יסלקו אותי זה יפגע בביטחון שלהבבית החולים וכו'...
הרופאה הרשעית הזו התחילה לחייך חיוך זדוני כזה ולחשה לי בשקט: "תתכונן אתה עף מפה, הזהרתי אותך... תתחיל לאסוף את מטלטליך" ואני התעלמתי ממנה...
לאחר מספר דקות הגיעו איזה 4-5 מאבטחים ועוד אחראי אחד שככל הנראה הוא אחראי משמרת של המאבטחים... והחלו לצעוק עלי שאני חייב לעוף מפה ואם אסרב הם יעיפו אותי (ממש יחס שמתאים לעבריין... מה שרחוק ממני שנות אור!)
ניסיתי להסביר להם שלא עשיתי שום דבר רע ורק שאלתי שאלות ודרשתי תשובות על תוכן התרופות והזריקות שנותנים לה... והם אמרו לי "אתה חייב ללכת מכאן עכשיו!" והחלו לתפוס לי בחולצה תוכך כדי שאחד מהם ניסה לתת לי אגרוף אך זזתי והוא פספס... ההיתי בשוק מוחלט והחלטתי לחייג למשטרה ולהזעיק אותם (ואת כל הסיטואציה הזאת בת המשפחה נאלצה לראות... ולחץ הדם שלה החל לעלות...)
לאחר דקותיים הגיע שוטר אחד שניסה לברר מה קרה פה, והם החלו להגיד שאני אלים ושאני איימתי עליהם וסיכנתי אותם, אני הכחשתי ואמרתי לשוטר שאם הם יוכיחו שאני תקפתי אותם, הם יקבלו מה שהם רוצים ובנוסף אני מתנדב להיכנס לכלא לשנה אם נגעתי בהם אות איימתי עליהם ושיראו בצילומי הוידאו של בית החולים...
המאבטחים נהיו אדומים ואמרו שאין צורך, ושאני רק ילך מפה וזהו... ואני דרשתי שהשוטר יצפה בוידאו... והשוטר אמר לי שהוא לא יכול להכריח אותם לצפות בוידאו ללא צו... ושאני צריך ללכת עכשיו כי אין לו סמכות למנוע זאת ובבית החולים רק הם מחליטים ואני חייב לקבל זאת ולהשמע להם גם אם לדעתי זה לא מוצדק...
נאלצתי לעזוב את בת משפחתי לבד (זה היה בדיוק חג והיה קשה להקפיץ מישהו שישאר איתה, לכן התנצלתי בפניה ואמרתי לה שלא תדאג ושאני אתבע אותם ואעשה על זה הרבה רעש...)
היא כמובן לא הייתה רגועה כי היה בצמוד אליה אדם שככל הנראה מעורער בנפשו שהיה עושה לה פרצופים מפחידים והיה מטריד אותה...
ואז עליתי לרכב שלי ועזבתי את בית החולים לא לפני שהתרעתי בפני המאבטחים שהם צפויים להיתבע וכך בית החולים... ןאז אחד המאבטחים התקרב אלי ואמר לי: "לא כדאי לך לתבוע או להגיש תלונה במשטרה, הרי אתה תצטרך לבקר פה מתישהו... ואנחנו נגאד שתקבל שירות גרוע אם תתלונן עלינו... יש עכשיו קורונה ואנחנו גם ככה בלחץ, אולי פעלנו קצת באגרסיביות כלפיך, אבלך תבין אותנו, בוא נסיים את זה בטוב, אתה גם ככה מאוד עייף, לך לישון ותחזור מחר בבוקר ונשכח מהכל... (קרצתי לו ולאמרתי לו "שכחתי מזה" אני אחזור מחר בבוקר ולא קרה כלום... למרות שגם הם הבינו שאני לא פרייר...)
למחרת הגעתי בבוקר וקיבלתי יחס כאילו שאני איזה סלב... (ראוי לציין שבמהלך הלילה אותו מעורער נפש הטריד את בת משפחתי וזרק עליה דברים שפגעו בהואף אחד לא הגן עליה...) פתאום ניגש אלי איזה אדם עם חליפה ועניבה... איש מוזר ודי הבהיל אותי, היה לו קול כזה סמכותי ודי מלחיץ... ואמר לי "אפשר לדבר איתך ב 4 עיניים?" שאלתי אותו "מי אתה בבקשה?" והוא השיב: "בוא נדבר ותדע הכל, הנה פה נדבר לא רחוק הכל בסדר..."
הלכתי לדבר איתו ולפתע הוא בא אלי ביציאה מטרידה ביותר: "שמעתי שאתה רוצה להגיש תלונה על הרופאה של המשרת ההיא ועל הצוות ועל בית החולים בכלל וגם לתבוע אותנו... אני לא ממליץ לך, ולא כדאי שאגיד לך למה... הרי אתם גרים פה בעיר ואתה עובד ב... בתפקיד ... ואתה שירתת ב... ולבת הזוג שלך קוראים... אז למה לך להסתבך? בשביל מה לך? הרי תצטרך לבוא לפה בעתיד... ואתה בטח רוצה לצאת מכאן לאחר טיפול מסור וללא טעיות מסכנות חיים... (הייתי בהלם!!!) ואמרתי לו מייד: "נראה לך שאני אתבע אתכם? נראה לך שאגיש תלונה במשטרה?" (למרות שבתוך תוכי הרגשתי את הרצון להגיש מיד תלונה ומיד להזמין משטרה, אבל קפאתי מפחד... אין לי הסבר לזה בדר"כ אני לא טיפוס פחדן...)

ואז הוא חייך ואמר לי: אתה רק מוכיח לי ולכולם פה כמה אתה אינטלגנט שלא מחפש בעיות, כל הכבוד! רוצה לשתות משהו בקפיטריה? (פה קאפתי ונלחצתי, ואמרתי לעצמי שאני לא עוזב את המיטה של בת שפחתי ולא משנה מה!!!) הרגשתי תחושה של מצוקה ופחד ולכן הזמנתי את אחד מבני משפחתי שיגיע, כי ההיתי חייב ללכת לכמה שעות לסידורים קריטיים בלי קשר לבית החולים ולמה שקרה...
בן המשפה הגיעה ואני הלכתי לדרכי... ופתאום כשאני כבר בתוך הרכב, אני שוב פעם רואה את הטיפוס המוזר הזה שיודע עלי הכל כמעט... כשהוא אומר לי: "אתה חוזר?" אמרתי לו:"מה זה מעניין אותך?" (כבר הייתי ממש בעצבים והיה שיא החום בחוץ וכבר אמרתי לעצמי "במלחמה כמו במלחמה" שלא יחשוב לרגע שאני איזה פרייר...) ואז הוא נתן לי מסמך שהיה כתוב בו כל מחלות העבר שלי והוא אמר לי: תזכור, אתה צריך לבקר פה מידי פעם, אלח תשכח את מה שסיכמנו... (הייתי מפחד ולחץ... אבל שיחקתי אותה קול...) אמרתי לו, שיש לי מילה ונכון לעכשיו אני לא אתלונן ולא אגיש תביעה... ואז טלפון ממספר חסום... ושקט... (בחיים לא קרה לי דבר כזה...)
לאחר מספר שעות חזרתי לבית החולים ולמחרת שיחררו את בת משפחתי ואותו טיפוס היה מורגש היטב, הרגשתי הרגשה מוזרה שהוא תמיד עוקב אחריי... מי האדם הזה לכל הרוחות?! אולי הקב"ט? אולי איזה עובד בכיר של בית החולים.. באיזו זכות הוא מאיים ומלחיץ אנשים לא להתלונן...
אני שוקל לתבוע אותם ולהגיש תלונה במשטרה... כדאי? או שעדיף להמשיך הלאה, כי לכו תדעו מי זה הטיפוס המוזר הזה?
(בנוסף, הגיעה אלי איכשהו הידיעה שהם כתבו עלי דברים קשים במחשב של בית החולים ושזה תופס בכל בתי החולים בארץ... בין היתר כתבו שם שאני אדם אלים ומסוכן ושצריכים להיזהר ממני ועדיף שיהיו מאבטחים בקרבת מקום כשאני מגיע לבית החולים מכל סיבה שהיא...)

מה לעשות?

להגיש תלונה במשטרה ולספר את כל מה שקרה בלי פילטרים!
 
3
לתבוע את בית החולים על עוגמת נפש ודיבה... כולל תלונה במשטרה.
 
2
עדיף להמשיך הלאה ולשכוח מהמקרה... מי יודע מי זה הטיפוס הזה..
 
2
לעשות בלגן ולפוצץ את זה גם בתקשורת כולל תביעה ותלונה במשטרה
 
37

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (3) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מצבים ואנשים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->