שאלה 336164
אילוסטרציה אילוסטרציה
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

האם עדיין יש בארץ אפליה נגד "רוסים"?

ויינר בן 34 | כתב את השאלה ב-21/09/21 בשעה 17:02

אני בן לעליה של שנות ה-90 המאוחרות. גדלתי בארץ, אני בוגר בית ספר, צבא ואוניברסיטה בישראל. מגדיר את עצמי כ"ישראלי דובר רוסית".
אני ממש לא מדור הזקנים המקופחים בני 20 שמתארגנים בכנופיות ובוכים על זה שמכים אותם. אני אחד שפשוט לא אכפת לו באיזה שפה לדבר עם איזה חבר.

אבל לא מזמן היתה לי שיחה עם אחד שטוען שזה רק נראה על פני השטח שאין אפליה גזענית ו"הכל טוב ויפה". אבל במציאות: כמה קצינים בכירים (אל"מ+) דוברי רוסית יש? בשביל להיות סא"ל-אל"מ מישהו היה צריך לעבור קק"צ בסוף שנות ה-90. והיו מספיק חיילים דוברי רוסית שהתגייסו באותה התקופה. וכמעט אף אחד מהם לא התקדם לדרגות בכירות.

יש מלא "רוסים" שלמדו ערכית דין. וכמה דוברי ורוסית יש בבית משפט עליון? ובכלל בקרב הפרקליטות והבראשות לשכת עורכי דין? כמעט אף אחד. אז הוא אומר שהם סוג של "מאפיה" שמסננת אנשים לפי מוצא.

בבתי החולים יש ים רופאים רוסים, פשוט ים. וכל מנהלי המחלקות לא מבינים רוסית. כמה פרופסורים דוברי רוסית פגשתי באוניברסיטה? שלושה. ושלושתם היו מרצים גרועים, אבל זה כי למדתי בטכניון ולא רלוונטי לשאלה.

אמתי לו שבהייטק (אני הייטקיסט) יש לנו מלא מהנדסי חשמל שדוברים רוסית. והמשכורת אצלנו היא טפו טפו מעל הממוצע. אז הוא שאל אם ראש המחלקה שלי הוא דובר רוסית. ו-וואלה, אין לנו אפילו ראש מחלקה אחד "רוסי". אני לא יודע אם ככה זה בכל מקום.

אז באמת ארצה דוגמאות מכם לאנשים מפרסמים (לא שחקני קלנוע. זה תפקיד נישתי) שהם דוברי רוסית. אנשים בכירים כמו מנהלי משרדים ממשלתיים, ראשי ערים, מנהלי מפעלים ענקיים, וכד'.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (52) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מצבים ואנשים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות