0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

שכנים שמתלוננים ללא סיבה. מה לעשות?

אליה בת 33 | כתבה את השאלה ב-28/09/21 בשעה 14:13

הי, אנחנו זוג בלי ילדים, עברנו לגור בבית פרטי(בית שהשקענו בו את כל כספנו) לפני כ5 חודשים, באחד המגרשים שגובלים איתנו גרה משפחה פחות או יותר בני גילנו עם 3 ילדים בגילאים 4 עד 8 לדעתי. במהלך השנה שהתנהלנו על הרכישה של הבית היחסים היו טובים(עוד לא גרנו שם). אחרי שרכשנו את הנכס שיפצנו אותו ובאחד הימים השכן האזין לשיחה שניהלתי עם הקבלן שלי על תכנון הפרגולה העתידית שאני מתכננת להתקין בעוד כשנה. אותו שכן החליט שגודל הפרגולה שלנו לא מתאימה לו והיא מגיעה עד גבול המגרש שלו והוא מפחד שכשירד גשם אז זה יציף לו את הגינה, לא נכנסתי לויכוח כי עוד לא תכננתי לבנות את הפרגולה אבל הוא התחיל לאיים ולשלוח הודעות שאומרות "שאם אני לא מסכים לך את לא תבני ואני דורש שתתרחקי 60 ס"מ מהחומה שלי" הצעתי לו שאלך לוועדה המקומית ואבדוק מה בדיוק מותר לי לבנות וכמובן שאעשה הכל באישור הוועדה ולא אחרוג אפילו לא ס"מ אחד( הפרגולה שאני מתכננת היא בדיוק בהתאם להנחיות הוועדה ומיתר לי להיצמד עד גבול המגרש שלי, לקחתי אדריכל שיבדוק את זה באופן הכי מקצועי שאפשר). יותר מזה הצעתי לו שביום שאחליט לבנות את הפרגולה נקיים פגישה מסודרת אני הוא והאיש מקצוע ונתאים את הפרגולה ככה שלא תפריע לו. בכל מקרה הסברתי שכמובן שאתקין מרזב עמוק מהרגיל כדי שיהיה רגוע. כאן זה התחיל. מאז הם לא מדברים איתנו, כל פעם שאנחנו יושבים בגינה שלנו, חשוב לציין בלי מוזיקה ובלי צעקות כמובן, לא משנה אם זה 3 חברים או 10 חברים הם מזמינים לנו משטרה, ממש מחכים ל23:00 ומצלצלים בכוונה. כל פעם השוטרים הגיעו ולא הבינו למה קראו להם. אותם שכנים התלוננו גם בוועדה המקומית והמציאו שאנחנו חורגים בבניה שלנו, שאנחנו בונים בריכה ללא אישור( לא היה ולא נברא). זה הגיע למצב שאחד המפקחים מהוועדה לאחר 5 תלונות הגיע אלינו לנכס בדק הכל ואמר בעצמו זו פעם אחרונה שאני מגיע לבדוק כי אני מבין שאלה תלונות שווא.
ניסיתי במהלך ה5 חודשים האחרונים להשלים איתם, להסביר ששכנות טובה זה חשוב, ואין על מה לריב, אפילו שלחתי להם משלוח מתוקים לחג והם התעלמו ממני לגמרי.
אני לגמרי אובדת עצות, אני לא יכולה לארח בבית שלי בשום שעות היום, אני לא יכולה לשבץ עם 3 חברות בגינה הפרטית שלי על כוס קפה כי הוא צועק עלינו ומזמין משטרה, זה לגמרי הפך למטרד. אני משתדלת לא לשתף את בעלי בכל מקרה כזה כדי שזה לא יתפתח חלילה למריבות בינהם. המצחיק הוא שהשכן לא צועק עלי, הוא צועק על האורחים שלי כשאני נכנסת רגע הביתה להביא משהו. הבתים שלנו נבנו ע"י אותו הקבלן, ולכן האלומיניום וזכוכיות הם זהים, אם הוא היה סוגר את החלון הוא לא היה שומע כלום. השכן השני שלי שאף פעם לא התלונן, שוחחנו על הנושא מספר פעמים והוא אמר שהם לא שומעים אותנו גם כשאנחנו יושבים בגינה לכן אני יכולה שהשכן המטריד עושה זאת בכוונה.
עכשיו, אני לא מתלונן עליהם למרות שאני יכולה, הם צורחים על הילדים מהבוקר ועד הערב כל יום, ברמה שאני צריכה לסגור חלונות כדי לא לשמוע את זה, ברמה שאם זה בשעות הבוקר אני מתעוררת מזה אם החלון שלי פתוח! אבל באמת כל יום! הם בונים קומה 3 ללא שום אישור! אני לא רוצה להגיע למקומות האלה שאני צריכה להתלונן עליו כי זה לא לרמתי אבל אני מרגישה שמטרידים אותי ושזה יכול להגיע לסכסוך שכנים רציני.
עצות? מה לעשות? אין טעם להציע לדבר איתו כי אין עם מי לדבר ניסיתי כמה פעמים.
האם אפשר להתלונן עליו? במשטרה? בית משפט, עירייה? איך לגרום לו להפסיק?

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (10) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "בית, שכנים ושותפים "

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->