שאלה 337833
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

הסבה ל - QA?

רותם בן 33 | כתב את השאלה ב-12/10/21 בשעה 18:20

זה יהיה ארוך מצטער מראש.

בסוף 2019 סיימתי תואר ראשון בהנדסת תוכנה. הלכתי על התואר הזה כי רציתי לדעת איך משחקים ואתרי אינטרנט עובדים, והוא סגר לי את הפינה. לפני התואר התעסקתי קצת במודים ואנימציות אז היה רצון רב ללמוד את התחום.

במהלך התואר מן הסתם קיבלנו הרבה מעבר, השתמשנו בשפות וטכנולוגיות רבות, אבל השפה המרכזית הייתה JAVA. היו גם Python, scala, perl, c/c++, C#, php, javascript, וכו', אבל הם היו במסגרת קורס או חצי קורס לא 4 שנים.

בכל הקשור לחיפוש עבודה התחלתי מסוף השנה השלישית בתואר לחפש משרת סטודנט ללא הצלחה, ובתום התואר המצב החמיר גם מבחינת מציאת עבודה ללא ניסיון וגם מבחינה נפשית. בזמן שכולם חגגו ושמחו במסיבת הסיום אני לא יכולתי להראות את הפרצוף שלי כש"לכולם" יש עבודה ואני החריג.

משיחות עם HR עלו כ-2 בעיות עיקריות, חלק דרשו לראות פרויקטים מחוץ למסגרת התואר, וחלק לא קיבלו את זה שלא עבדתי במהלך הדרך אל הדיפלומה (שיפור בגרויות, פסיכומטרי, וכו'). לפני כל התהליך עבדתי קשה מאוד בלילות כדי להשיג מספיק כסף למימון כל ההוצאות העתידיות שלי אבל זה לא מעניין אף אחד.

מבחינת הפרויקטים בתואר לקחתי על עצמי יותר ממה שהייתי אמור, תמיד ניסיתי להרחיב, להדהים, לרצות את המרצה אבל כשזה מגיע לפרויקטים אישיים אני תקוע קשה בין אם זה מהסיבה מעל או שאני פשוט לא מוצא משהו להתמקד בו. עשיתי פרויקט קטן בנושא Conway's Game of Life אבל ברגע שהבנתי שמצאו הכל ומפה פשוט מגדילים ירדתי מזה (לקח כמה ימים עם UI).

כולם שואלים אותי האם אתה רוצה לעבוד בזה ? מצפים להתלהבות מסוימת אבל כל מה שאני מסוגל להגיד זה "בסדר" או "אין לי בעיה להסתכל". אני רואה קוד כקוד, כמבנה, כ-pattern, כצורה, כחידה, מאשר "מערכת בנושא CRM". גם כשמדובר בשכר זה לא ממש מעניין אותי כמו הניסיון שאני יכול לקבל והמסגרת (ארכיטקטורה, תהליכי עבודה, אנשי צוות, שעות, מיקום, וכו'). אני סיוט ל-HR אני יודע.

אני רואה הרבה דרישות שונות ומשונות, הרבה react/vue/angular, הרבה fullstack, אבל זה לא מעניין אותי במיוחד כי ברגע שהמערכת יודעת לקבל מידע ולהוציא אותו סיימתי. יש מבנה מסודר שאפשר להרחיב ולהעתיק אותו כמה פעמים שרוצים אז לא מתקדם לשום מקום.

אני לא מרגיש שסיימתי אבל אני מרגיש שאין לי לאן להתקדם מפה, זה הכל חוזר על עצמו שוב ושוב ויותר מסורבל. ניסיתי למצוא עבודות מזדמנות אבל גם שום דבר לא מושך אותי (יכול להיות שזאת בעיה יותר גדולה). אני עדיין מנסה להישאר באזור של "הייטק" אבל לא יודע במה לעסוק.

בכללי גם ביום יום וגם בתואר זה נראה שאני נמשך לכיוון של UMLs, wireframes, והשוואות למתחרים (המוצר הטוב ביותר או הפיצרים שחסרים) אבל אני לא חושב שזה ייחודי או שיש לזה שם.

חשבתי להירשם לתואר שני בפיתוח משחקים אבל לצערי הבנתי שהם מתמקדים באפליקציות 2D ולא בunreal/unity/godot או blender. הכיוון היה למכור assets או משחקים פשוטים בחנויות השונות. ברור שאפשר ללמוד את זה לבד אבל החשש הוא שזה תהליך ארוך שהייתי צריך להתחיל לפני שנים ועתה מצופה ממני "לעשות כסף".

חשבתי לעשות הסבה ל-QA אבל החשש שלי הוא שאני אחזור לאותה נקודה בה אני לא יכול למצוא עבודה בגלל אותן הסיבות.

אני לא יודע מה לעשות

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (1) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "לימודים וסטודנטים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->