0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

מיואש ולא יודע איך להתקדם. איך להתמודד?

יוסי בן 27 | כתב את השאלה ב-24/11/21 בשעה 19:56

שלום לכולם,
אספר קצת על עצמי שיהיה רקע.
מגיל צעיר התחלתי לסבול מחרדה חברתית , במשך זמן רב ניסיתי לטפל בזה אך ללא הצלחה רבה.
לפני כמה שנים הצלחתי לצאת עם מישהי בפעם הראשונה ולבסוף נפרדה ממני כי הייתי ביישן מדי לטעמה ושם קיבלתי את הכאפה שהתחלתי לטפל בעצמי ולאתגר את עצמי מבחינת החרדה.
סבלתי גם ממחלה פיזית קשה במשך כמה שנים עד לפני כחצי שנה.

אם אני פחות מתבייש, אני אחד שמאוד אוהבים לדבר איתו,מצחיק בעל תכונות טובות וכו'.

אז הסיפור הוא שלפני כחצי שנה, הכירו לי מישהי חדשה, סיפרו לי שהיא רק נפרדה מחבר שלה (אחרי קשר של שנה וחצי) לפני כיומיים ונתנו לי את המספר שלה לדבר איתה.
היא יותר מחוברת לדת ( שומרת שבת וכו' ואני לא).
דיברתי איתה בטלפון במשך שבועיים, הודעות ושיחות, הכל זרם ממש יפה, היינו מדברים שעות בטלפון וגם בהודעות והיא כל הזמן יזמה הודעות, לא רצתה להפסיק לדבר גם כשרציתי ללכת, וזה ממה הרגיש לי טוב ושזה זה.
הרגשתי אליה חיבור וזרימה שלא היה לי עם בנות אחרות ( גם לא בקטע ידידותי) וסיפרה לי המון עליה דברים אישיים.
ואז קבענו להיפגש, וביום של הפגישה ברגע שאספתי אותה היא הייתה נראית ממש מצוברחת,היא בקושי הביעה רגש מסויים ונראתה מאוד אדישה.
ישבנו בדייט איזה שלוש וחצי שעות, וגם שם היא לא הייתה נראית שהיא איתי , כאילו היא לא כזה רוצה להיות איתי שם בדייט..
היא גם במהלך הדייט התעסקה בטלפון במשך איזה חצי דקה..
היו כמה דברים במפגש שהיו חדשים לי מבחינת הדת ותפיסת העולם שלה שאמרה שיכול להיות שעשיתי פרצופים של חשיבה לגביהם במהלך הפגישה מה שהרתיע אותה.
כל הדייט עצמו הרגיש לי מאוד מוזר ולא הרגיש לי באווירה טובה, היא בקושי דיברה או הביעה עניין והייתה מאוד שונה מבטלפון, כאילו היא מישהי אחרת.
אני בתור אחד שקשה לו , היה לי עוד יותר קשה בגלל זה.
גם ששמתי אותה בבית, היא ישר רצתה כאילו לברוח מהרכב כאילו היא נגעלת ממני או משהו.
כשהגעתי הביתה אחרי הפגישה, אז שאלתי אותה אם הכל בסדר אצלה.
ואז היא התחילה להקליט לי הודעות קוליות שבהן היא בכתה, היא סיפרה לי שהחבר הקודם שלה התקשר אליה לפני הדייט ובמהלכו וגם אח"כ ורצה לחזור אליה, ופתאום רצה להתחתן איתה וביקש סליחה על איך שהתנהג אליה( לפי מה שהבנתי היה מזלזל בה וצוחק עליה, היה מובטל ולא רצה ללמוד, מה שהפריע לה אצלו).

היא אמרה לי באותו יום: "למה לך לצאת איתי,אני מבולבלת , אני מרגישה רע, אני עוד מרגישה אליו קצת משהו,אני לא יודעת מה לעשות כי גם פגעתי בך וגם בו, ולמה יצאתי כל כך מהר, שיצאתי מגעילה , אני גם לא ישבתי רגועה בדייט בגללו, הייתי לחוצה ממנו כי הוא התקשר אליי איזה כמה פעמים " ודברים כאלו.
זה הרגיש לי כאילו חלק מהדברים שהיא אומרת הגיוניים וחלק היא מנסה לחפף אותי כזה, אז אמרתי לה שתיקח כמה ימים לחשוב ושתדבר איתי אם תרצה.
עברו כמה ימים ודיברתי עם מי שהכירה לי אותה, היא אמרה לי שהיא כרגע לא רוצה לצאת עם אף אחד ושהיא עברה הלאה..
ראיתי פתאום שהיא כל הזמן משנה תמונות בווטסאפ או באינסטגרם ולמשל באינסטגרם היא עקבה אחריי איזה 1000 אנשים פלוס , פתאום מחקה את כל מי שעקבה אחריו והגיעה לאיזה 15 אנשים( לא היה לה לפני אינסטגרם פעיל ותמיד היא אמרה שהיא לא מאמינה בזה..).
הבנתי שמשהו עובר עליה ושאולי היא בסוג של משבר, כי לפי מה שהבנתי אותו בחור שיצאה איתו, היא הייתה בטוחה שהם הולכים להתחתן כבר ושהוא יהיה בעלה.

פניתי אליה לאחר חצי שנה, כי חשבתי עליה בזמן שעבר כי הרגשתי אליה חיבור טוב בטלפון, אמנם יצאתי עם מישהי נוספת אחריה שגם שם לא הלך ( פסלה אותי אחרי דייט אחד ) אבל עדיין חשבתי עליה.

שאלתי לשלומה, אמרתי לה שאני מרגיש שאולי נפגשנו בזמן הלא מתאים, ושהיו כמה דברים מבחינת התפיסת העולם של הדת שלה שהייתי צריך לחשוב האם זה מתאים לי או לא , והגעתי למסקנות שלי, ושהייתי שמח לשמוע מה איתה, שאני מרגיש שהיא לא באמת הייתי איתי 100% בפגישה שלנו ושזה הלך פחות טוב.

היא אמרה לי שהיא מעריכה אותי על ניסיון שלי לחדש את הקשר, אבל שהיא לא מעוניינת לחדש את הקשר שזה לא זה.. ושיהיה לי בהצלחה מכל הלב.

אני מרגיש מאוד לא טוב מאז שאמרה את זה, אני יודע שהיה פער מאוד גדול מאיך שדיברתי איתה בטלפון לבין המציאות.
מרגיש שאני לא נראה כמו לפני שחליתי ( השיער נראה לא כזה טוב ואני מקווה לעשות השתלה בקרוב ) ושאני לא מצליח ליצור משיכה עם בנות, מרגיש שהן מאוד נהנות לדבר איתי וזהו..
אני לא יודע איך להתקדם, וקשה לי להאמין שמישהי תרצה אותי, אם בחורה כזו של ילדה מבית, לא שותה, לא מעשנת , לא יוצאת כמעט שהיה לי חיבור טוב איתה בטלפון, מה שחשבתי שמתאים לי בול פסלה אותי גם אחרי דייט אחד.
אני אמנם מתקדם מבחינת הביטחון עצמי משנה לשנה, אבל לא בקצב כזה מהיר ואני לא נהיה צעיר יותר.
אף פעם גם לא הצלחתי לנהל זוגיות עם מישהי , גם שהן רצו אותי לא הייתי מסוגל להתנהל מבחינת החרדה החברתית.

אני לא כל כך מבין מה אפשר לעשות אחרת, לא הייתי אף פעם בדייט והרגשתי איזה משהו לצד השני או שהן הרגישו כלפיי משהו, שמתי לב שבפגישות שלי אני נרתע מקרבה ומנסה להסתיר אותה, למשל ע"י הסבת המבט הצידה ברגע שהן מסתכלות לי בעיניים.

האם בכלל זה משהו שיכול לקרות לאנשים פחות ביישנים שהכל זורם ממש יפה בטלפון ברמה ממש טובה ובפגישה ההיפך הגמור מזה? והאם גם ישר פוסלים אחרי דייט אחד?

אני כל הזמן מנסה לנתח ולהבין מה לא הלך כזה טוב ואיפה טעיתי, אבל לא מרגיש שבאמת היא ניסתה שזה יעבוד החל מהרגע הראשון שנפגשתי איתה והיא לא באמת הסתכלה עליי בתור אופציה להכיר מישהו ומבלי להבין בכלל היא פסלה אותי ישר ע"י אולי השוואות לחבר הקודם שלה ומצב רוח ירוד.
מן הסתם כל הדברים האלו גם השפיעו עליי שם..

אני לא יודע אם זה רק קשור אליי או שבכלל היא לא הייתה במצב להכיר מישהו חדש באותו יום עם איך שהתנהגה ומה שקרה לה לפני הפגישה עם חבר שלה אבל אני מאשים בעיקר את עצמי כי אני לא מרגיש איזה גבר שמסתכלים עליו ואומרים בואנה אותו אני רוצה - בטח שלא בהתחלה של קשר.

אני פשוט מרגיש שאני לא מצליח להוציא מעצמי בפגישה אחת וראשונה כי אני לחוץ טיפה, אני לא חושב שממש רואים את זה בפגישה , אלא מרגיש שאני פחות כריזמטי כזה בין אם זה בדיבור או בשפת גוף.

האמת שסתם רציתי לשתף, אין לי כזה תמיכה בבית ולא רוצים לשמוע אותי מדבר על זה, ומרגיש קצת באסה שאני יודע שלא יהיה לי עוד הזדמנות איתה גם אם אשתפר מבחינת ביטחון וגם מבחינת מראה..

באופן כללי,האם בכלל הגיוני מה שאני אומר לגביה ? אני לא חושב שהיא מבינה בכלל שגם איך שאני התנהגתי בפגישה היה גם בגללה.

תודה.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (5) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "זוגיות"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->