0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

עוברת לגור עם חבר שלי, האם עדיין מצופה להתחלק שווה בשווה בהוצאות השוטפות?

אנונימית בת 22 | כתבה את השאלה ב-29/12/21 בשעה 17:50

היי לכולם, מה שלומכם? (מצפה לשמוע בתגובות מה שלומכם ולא רק תשובה לשאלה העיקרית:)

אני ובן זוגי עוברים לגור ביחד עוד חצי שנה. אני יודעת שזה עוד הרבה זמן אבל יש לי המון שאלות ודברים שעוד לא סגורים מבחינתי.
קצת על המצב הכלכלי שלנו כרגע: יש לנו חסכונות נאים. הוא מרוויח 16 נטו ואני 8± נטו. הוא עוד מעט מתחיל ללמוד ויקבל עזרה מההורים שלו, בעוד שאני כבר לומדת ומשלמת על הלימודים שלי פר קורס.
אז דבר ראשון - במצב כזה כמו שתיארתי, האם עדיין מצופה להתחלק שווה בשווה בהוצאות השוטפות? האם זה לגיטימי שאצפה שהוא יקח חלק גדול יותר בהוצאות ממני? אנחנו כמובן נגור בשכירות, הוא לא מעוניין להתפשר על בניין ישן וקטן אלא שנשקיע כמה שצריך בבית יציב באיזור טוב. לפי חישוב גס מאוד אמור לצאת לנו בחודש, כולל הוצאות של שכ"ד, ארנונה, חשמל, מים והוצאות של קניות לבית, בערך 10,000 אש"ח בחודש, אולי קצת פחות. כמה כל אחד לדעתכם אמור לשלם? חשבתי שנקח אחוז שווה מהשכר אך זה לא נראה לי פייר כלפיו. מדובר ב41 אחוזים מההכנסה.

דבר שני - ההוצאות הראשוניות - רהיטים, מוצרי חשמל, טקסטיל. כמה לדעתכם זה המקסימום שכדאי להוציא? מדובר במעבר דירה ראשון של שנינו, עד כה כל אחד גר אצל הוריו לכן מבחינת ריהוט הדבר היחיד שאנחנו יכולים להביא איתנו זה חדר השינה. כמה לדעתכם זה המקסימום שצריך להוציא על כל השאר? אני רוצה שיהיה לי איזה סכום בראש שאוכל להתכונן אליו. הכוונה כמובן לספה, מקומות אחסון, מקרר, מדיח, מכונת כביסה, טלוויזיה, תנור וכו'.. אנחנו מאוד מתרגשים ואני חוששת שאם לא נגביל את עצמנו בכסף אנחנו פשוט נבזבז בלי מעצורים.

ודבר אחרון, לאילו דברים צריך לשים לב כשמחפשים דירה להשכרה? הכוונה, מה אני צריכה לבדוק לפני חתימה על חוזה? אני מפחדת שבגלל שזו פעם ראשונה עלולים לנצל את זה.

סליחה על החפירה. אני מאוד מקווה שאוכל ללמוד מהנסיון האישי שלכם, ותודה מראש על התשובות:)

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (13) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "בית, שכנים ושותפים "

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות