שאלה 342821
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

קשה לי להתמודד עם החיים בבית

נאור (שם בדוי) גיל: 21 | כתב את השאלה ב-31/12/21 בשעה 20:34

שלום,

בשנים האחרונות הרגשתי שלא טוב לי בבית. דוגמה טובה לכך (סוג של מה שגרם לי להבין אבל עוד דוגמאות) היא שבמסע הישראלי כשהייתי בן 17, היה לי כל כך כיף שהרגשתי שאני כבר לא רוצה לחזור, לא התגעגעתי לשניה הבייתה, להורים, או למחשב שאני חורש עליו, זה היה שבוע מאד מרגש שבו נחשפתי להכי הרבה אנשים בצורה כל כך אוטנטית ואפילו התוודאתי לקראש שלי על רגשות שהיו לי אליה בשמך 6 שנים (היה לה חבר).

הייתי בבסיס סגור במשך חצי שנה והרגשתי די מרוצה מבחינה חברתית אבל התפקיד היה מאד קשה ומבצעי והייתי צריך כל הזמן ללמוד לקראת ההסמכה הבאה (עולים בהיררכיה של התפקיד לפי פז"ם, ויש כל הזמן מבחנים)

אחר כך עברתי מיוזמתי לבסיס פתוח, כי התפקיד היה לי קשה ולא ראיתי את עצמי ממשיך שם.

בבסיס הפתוח הרגשתי רע, הייתי במשרד לבד במפקדה עם אנשים שמבוגרים ממני ב5 שנים בערך, מעט חיילי חובה ומעט גיבושים. הרגשתי שלאט לאט אני נרקב מפנים ומזדקן עד כדי כך שלא פעם חשבתי על המוות. פחות בקטע אובדני, יותר באופן קונספטואלי.

למרות הכל, הצלחתי להתחבר עם אנשים בקריה.

עכשיו אני לומד קורס מחשבים שנרשמתי אליו בפזיזות (אני לא בטוח עד כמה זאת הייתה החלטה נכונה עבורי), התחום מעניין אבל אני לא בטוח עד כמה אני רוצה אותו , ושוב רע לי.

סורי על החפירה עכשיו לעניין:
קשה לי עם המשפחה שלי, הם אנשים טובים בסך הכל אבל לפעמים הם יכולים להיות בלתי נסבלים ברמה של לעבור דירה.

אמא שלי כל הזמן צריכה לדעת איפה אני ומה אני עושה, אם החלטה שאני עושה לא נראית לה, היא חופרת לי מה אני צריך לעשות. היא כל הזמן מנסה לשכנע אותי להיות מובל ולא מוביל - מה אחרים עושים אחרי השחרור, תשאל אותם? למה לא הלכת עם חבר שלך להרמלין? (הוא עשה י"ג י"ד ועכשיו הוא בחימוש) למה שלא תחכה לחבר שלך ללמוד איתו ביחד? למה אתה משלב ידיים ככה? אתה נראה מפחד, למה אתה לא מתייעץ איתי לפני על דברים? כדאי לעשות פסיכו, תבטל את התור שקבעת, אולי תפרוש מהלימודים?

בקיצור לא משחררת

אבא שלי סבבה סך הכל - הוא תומך רגשית לפעמים, עוזר כשאני מבקש ממנו, מלמד אותי על מלא תחומים שונים בחיים, והוא מנסה לפעמים לגונן עלינו כשאמא חודרת לפרטיות יותר מדי או מנסה לשכנע אותנו בכח לעשות דברים שאנחנו לא רוצים, אבל הוא מאבד סבלנות מאד מהר כשהוא צריך לחכות. עכשיו גיליתי שהוא גם עושה לאמא חלק מהעבודה והיא מורה 15 שנה והוא גם נותן לה עצות ולפעמים גם אומר לה באופן מפורש מה לעשות. עכשיו הוא בא מתחום המחשבים, למה הוא עושה לאמא שלי את העבודה? היא לא יודעת מה היא עושה? זה ממש חורה לי, מצד אחד אני מאד מקווה שאבא שלי לא חלילה מזלזל בה אבל מהצד זה נראה שהיא מאד מוקטנת. מצד שני אני מבין אותו כי היא מעסיקה את עצמה יותר מדי בדברים שלא נוגעים אליה בבית הספר, היא מתעסקת בעבודות בית ספר בסופי שבוע ועכשיו היא מוכנה לתת לכל התלמידים שלה מאיות כי מפעילים עליה לחץ. אבא שלי מתנגד כי הוא גם עזר לבדוק לה בחינות (שגם זה עקום בעיניי).

אני רוצה להעיר לשניהם על זה אבל כמו שניסיתי להסביר, אני עדיין נתפס כילד קטן, ואבא שלי פשוט יגיד לי "אל תתערב".

איך לעזאזל אני אמור לעכל את כל זה? ומה אני אמור לעשות כדי להפסיק לסבול?

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (3) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "הורות ומשפחה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות