שאלה 343298
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

דיון עם חברה לגבי דייטים ראשונים, מי לדעתכם צודקת?

דניאל בת 22 | כתבה את השאלה ב-07/01/22 בשעה 14:00

היי לכולםם
זה לא חדש שדעות על דייטים ראשונים; מי צריך לעשות מה, מי צריך לשלם ומי צריך ליזום - זו דעה שאין אחת כלומר זה משתנה מאדם לאדם. יש אחד שיחשוב שזה בסדר להתחלק חצי חצי לצורך העניין ויש האחר שיתנגד בתוקף ויגיד שהגבר צריך לשלם.

יש לי חברה בגילי, אני אישית עם עבר לא קטן של דייטים וכרגע במערכת יחסים יציבה וארוכה והיא רק נכנסה לאחרונה לעולם הדייטינג. יש לשים דגש שוב על הגיל שלה (22), שלדעתי הוא פאקטור כי יש המון הבדל בין סטנדרטים של בחורה בת 22 לעומת אישה בת 35 שאולי רוצה קצת להזדרז.
הדיון היה בנושא האיסוף בדייט ראשון.

היא הכירה לא מזמן בחור באתר הכרויות שלקח כמובן מאליו, שבגלל שהוא גר בתל אביב, היא צריכה להגיע אליו באוטובוס. לדעתי האישית זה לא 100% אבל זה מתקבל על הדעת. הפריע לי (ולה?) הוא שהיא חזרה לגמרי לבד ב12 בלילה באוטובוס מתל אביב לעיר שהיא גרה בה (מרחק של בערך 10 קילומטרים, עניין של 40+ דקות באוטובוס ו15 דקות ברכב).
יש לציין שהבחור נייד, יש לו רכב, הוא לא היה חייב לעוף הביתה ברמה שלא יכל להקפיץ אותה או לפחות לחזור איתה בתחבורה הציבורית.
אני, בתור אחת שמתנגדת לדעה הרווחת שהגבר צריך לשלם בדייט ראשון, חושבת שלמרות כל הרצון בשוויון בין המינים - כשזה נוגע לשעות מאוחרות באיזורים מפוקפקים, אין מה לעשות אלא להתחשב בבחורה וללוות אותה. זה מפחיד ולא נעים בתור אישה לחזור בשעות האלו לבד.
בנוסף אני חושבת שחלק מקשר זאת השקעה ואם הבחור לא משקיע בלקחת אותה ולהחזיר אותה בבטחה ולוקח כמובן מאליו שבאים לאיזור שלו, זה קצת גורם לאיבוד הניצוץ של תחילת קשר. כי אם בתחילת קשר לא תשקיע, למה שבהמשך כן? וזה תקף לגברים ונשים כאחד (לצורך העניין, אם היה לה רכב הייתי אומרת שזה אפילו לגיטימי שהיא תאסוף אותו)

לפני שתקפצו (כמה שאתם ישר אוהבים לקפוץ ולשפוט...) יש לציין שהיא ביקשה את דעתי בנושא כי יש לי נסיון וכי היא סומכת עליי. אני מתייעצת כי מעניין אותי לדעת מה הדעה הרווחת בנושא. היא חושבת שלא צריך לפסול על דבר כזה, אבל זה כבר הדייט השלישי שלהם וזה חזר על עצמו עד כה.
תודה מראש על תשובתכםם

דייטים ראשונים - גבר צריך לאסוף/לחזור עם הבחורה ברכב/תחב"צ או לא?

כן, לפחות בחזור!
 
96
כן, גם הלוך וגם חזור
 
15
לא, לא חייב לה דין וחשבון
 
11

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (17) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "זוגיות"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות