שאלה 343705
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

אני שונא את עצמי, מרגיש אבוד

zem בן 20 | כתב את השאלה ב-13/01/22 בשעה 16:40

הדברים שאני הולך לשתף פה זה דברים שלא סיפרתי כמעט אף פעם והם מאוד קשים לי, מקווה שאצליח להסביר את עצמי כמו שצריך ושתרדו לסוף דעתי.
אני חייל, תומך לחימה בן 20, נשאר לי קצת יותר משנה לשרת.
אני זוכר שבסביבות יא יב התחילו אצלי שינויים תודעתיים (אם אפשר לקרוא לזה ככה).
הראשון - התחלתי להיות מודע למראה שלי וכמה שאני מכוער. יש לי פנים לא סימטריות, אף גדול ומוזר שרק גדל בשנתיים האלה ואוזניים ענקיות (ותאמינו לי שאני לא מגזים, כבר נפגעתי בנושא מהרבה אנשים אחרים).
המראה שלי גורם לי להיתקע בבית במקום לצאת לברים ומסיבות, רק כדי שלא יראו את הפרצוף שלי. בסיטואציות חברתיות אני לפעמים פשוט קופא ושותק, הרבה אנשים מזלזלים בי ממבט ראשוני והיחס הזה ממשיך. הלוואי והייתי יכול לעמוד בביטחון אבל באמת שאין לי מושג איך לעשות את זה או להשיג את זה. מי שלא מכוער לא באמת יצליח להבין.
כל עניין הנראות ממש מכביד עלי נפשית גם בגלל עוד נושא שאפרט עליו בהמשך.
השינוי השני שעברתי זה הופעה של קשיים מנטליים. לאחר תקופה ארוכה שהרגשתי שמשהו אצלי לא בסדר, רק בצבא פניתי לקבן שאיבחן אותי במאניה דיפרסיה ובOCD.
הקבן, באופן מפתיע, שאל אותי מה אני חושב שצריך לעשות. אמרתי לו שאני רוצה להמשיך בתפקיד (למרות שהצבא הוביל למועקות נפשיות ענקיות, אני זוכר שבועות שהמחשבה העיקרית שלי הייתה לשים קץ לחיי) כי אם אין לי מראה טוב או אופי חזק רק רזומה טוב יצליח להשיג לי הצלחה אישית בעתיד.
השילוב של הOCD והפנים המזעזעות שלי הוא שילוב גרוע מאוד. זה גורם לי לשנוא את עצמי ולהתעלל בעצמי ואני לא מוצא דרך לעצור את הלופ הזה.
מבחוץ אני כבר שנים מפגין את הגישה של "אצלי הכל בסדר"... לא מראה החוצה דבר. אבל השנה ומשהו האחרונות בצבא פשוט שברו אותי, לא רק שאני מתעלל בעצמי אבל אני גם נכווה מהרבה מאוד אנשים אחרים, שלא באמת מנסים להבין גם אם אני משתדל להסביר למה אני שונה ומוזר. אני חושב שצוואר הבקבוק הזה עומד להתפוצץ, אני במצב ממש גרוע ומרגיש אבוד.
אולי אמצא כאן איזו עצה שתעזור לי
ממש אודה לכל מי שיתייחס ברצינות

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (10) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מה שעובר עליי"

חדשות במדור
אקראיות במדור

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות