שאלה 353634
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

כדאי לי להפוך למורה עם שכר של מרצה או בכלל לחפש משרה בהייטק עם יותר כסף?

בובי בן 34 | כתב את השאלה ב-29/06/22 בשעה 09:23

יש תוכנית כלשהי של מין בית ספר שמלמד פיזיקה וכימיה בלבד. הוא מכין לבגרות בפיזיקה, כימיה, מדע חישובי ופיזיקה מחקרית.
לא אכנס לשם שלו, אני לא בא לעשות פה פרסומות. מי שמכיר, מכיר.

מי אני: דוקטור לפיזיקה. חוקר עם טיפה ניסיון. לא תותח ברמה עולמית. אבל מסוגל להצטרף לצוות מחקר. יש ניסיון בהוראה באוניברסיטה (מתרגל), אבל לא מול תלמידי תיכון.

מישהי באוניברסיטה שלי מתעסקת קצת עם התוכנית הזאת. והיא אומרת שהשכר לדוקטור שיכנס לתוכנית הוא שכר של מרצה באוניברסיטה. היא לא אומרת מספרים, אבל טבלאות שכר אומרות שזה סטייל 15-17 אלף (לא יודע אם מקבלים "תוספת שחיקה").

משרה מלאה זה 3 כיתות פר מורה וזה משרה מלאה לחלוטין. תחשבו שזה יוצא משהו כמו 20 שעות לימוד. להתכונן לשעת לימוד אחת לוקח שעה-שעתיים. אז לא יהיה שום זמן למחקר. כלומר זה מורה שהוא רק מורה וזהו. לא פיזיקאי, אלא פיזיקאי לשעבר.
ואם כבר לעזוב את המדע: אז אולי עדיף לחפש משרה בהייטק? השכר יותר טוב, וכמות שעות העבודה פחות או יותר זהה? יש לי גם תוכניות לרכוש דירה יום אחד. כסף זאת לא מילה גסה.

ומצד שני, ללמד זה נחמד. יש סיפוק די גדול בהוראה. ילדים זה עם קשה, נכון. אבל איכשהו אני יכול להסתדר עם בני נוער. כשאתה עומד מול כיתה, אז מכבדים אותך אם אתה יודע לעשות אווירה של כבוד. עובד גם עם תלמידים ישראלים. וגם... יתכן שבהמשך אנסה להתקדם לניהול של בית ספר? לא עבודה כייפית, אבל זה כן שכר טוב.

ומצד שלישי, כנראה שהמשרה הזאת של מורה הרבה יותר קל להשיג מהייטק (לך תמצא עבודה עם תואר דוקטור לפיזיקה), לא צריך להתמקח על שכר ולעבור סדרה של ראיונות מפרכים. צריך רק לדבר עם אדם אחד והתקבלתי. אין אפילו צורך להציג תעודת הוראה. סתם תואר שני זה כבר מספיק להם. וחופשים. חופשים של מורה.

ומצד רביעי... מורה בישראל זה מעמד נמוך. אם אתם לא מאמינים: תדמיינו לעצמכם איש מחשבים. ותדמיינו מורה למחשבים. הבנתם? מורה תמיד יראה נחות יותר. מעמד חברתי זה גם דבר.

אתם מבינים שיש פה ים התלבטויות. זאת לא משרת החלומות שלי (משרת החלומות שלי היא חוקר במכון מחקר. רק שאין מכוני מחקר פרטיים בתחום שלי בישראל. ובאוניברסיטאות אין משרות פנויות שנפתחות). אבל מצד שני משרה שיכולה להיות אבן דרך.

כדאי להפוך למורה?

כן
 
3
לא
 
7

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (4) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "עבודה וקריירה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות