שאלה 355535
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

להמשיך במקום בו אני לומד או לעבור למקום שעשוי יותר להתאים לי?

תומאס בן 27 | כתב את השאלה ב-04/08/22 בשעה 13:51

אני נמצא כרגע בצומת דרכים ואיני יודע מה אני אמור לעשות. אני לומד בפקולטה לאומנויות באונ' תל אביב בתואר שיש בו הרבה עבודה מעשית. אני מככב בחלק המעשי של התואר. הביצועים שלי מעולים והציונים שלי טובים מאוד. הבעיה שיש לי פער משמעותי בחומר העיוני המשמים. אני כבר בשנה ד'' ועדיין עושה קורסים חוזרים של שנה א'. לא חשוב מה אני עושה אני לא מקבל את הציונים העוברים הדרושים. בכל שנה יש מספר מצומצם של קורסים שאני כן מצליח לעבור. אני במהלך תקופת הלימודים החלפתי כמה סוגים של כדורים כדי לשפר את הלמידה שלי (דבר שמעולם לא עשיתי לפני). למדתי עם מורים פרטיים. למדתי בשיטות שונות. למדתי בבית. למדתי בספרייה. ניסיתי הכול אבל החלק העיוני פשוט תוקע אותי

עכשיו אני נאלץ למשוך לשנה ה' ואני יודע שלא אספיק להשלים את הכול בשנה אחת. פשוט אין לי כוח עם זה. אני מרגיש שחיקה מנטלית. ואז מצאתי פתרון. גיליתי שיש בית ספר מאוד ידוע לאומנויות שמלמד בצורה מעשית את מה שאני לומד ובסופו של דבר מקבלים גם תעודת סיום וגם תעודה ממשרד העבודה. והכול בשנה אחת. וחשבתי שזה למעשה יעזור לי. במקום שאגרור את התואר לעוד שנה ויותר, אולי פשוט לעבור ללמוד באותו בית ספר, להוציא תעודה ואז לנסות להשתלב בשוק העבודה, דבר שאותו בית ספר עוזר בו.

הבעיה שאני באמת לא יודע אם זה הצד הנכון. בעוד בתארים נחשבים באמת עדיף יותר ללמוד באונ', כמו שאמרתי, אני לומד בתואר אומנותי בפקלוטה לאומנות אז יכול להיות ששוק העבודה לאחר מכן יהיה שונה. ואני גם מרגיש שלא היה בזבוז של כסף בתואר כי אני באמת למדתי המון. הגעתי ללימודים עם אפס יידע בתחום. אם אעבור ללמוד במקום אחר שכבר יש לי ידע, אהיה עם ביטחון עצמי יותר טוב ויהיה לי הרבה יותר כיף לסיים את הלימודים במסגרת שאולי באמת יותר מתאימה עבורי.

פרמטר נוסף זה המצב החברתי שלי. בשנה הראשונה שלי לא הצלחתי להתחבר כל כך עם אנשים בגלל האופי המופנם שלי והחרדה החברתית שיש לי. בשנה השנייה המצב התחיל להיות יותר טוב אבל אז באה הקורונה והחזירה אותי לנקודת ההתחלה. עברנו להיות בזום. לא אינטראקציות עם אף אחד. אנשים מהתואר פשוט שחכו שאני קיים. ואני ניסיתי להראות נוכחות בקבוצת הפייסבוק והוואסטאפ אבל עושה הרושם שלאף אחד לא באמת אכפת. אני משוכנע שאם לא הקורונה, הייתי משפר את המצב החברתי שלי כי באותה התקופה גם התחלתי טיפול שמראה תוצאות טובות.

אני חושב שאולי מה שאני צריך זו באמת התחלה חדשה. לצערי איני יכול להחזיר את הגלגל לאחור לשנה א' שלי. אבל אני כן יכולה להתחיל מחדש במקום חדש ואולי שם אני אחווה את הפריחה שאני כל חיי חיכיתי לה. אני פשוט מפחד לעשות את זה. האם זה יהפוך אותי ללוזר? מה המשפחה תגיד? ומה יקרה לאחר הלימודים? האם גם בתחום מעשי לא יסתכלו עליי כי לא עשיתי תואר אלא הוצאתי תעודה בבית ספר המיועד לאותו תחום מעשי?

כרגע האפשרויות שלי הן לנסות לסיים את התואר באונ' תל אביב, שזה ייקח לפחות שנתיים נוספות וגם זה לא בטוח. או שאלמד במקום אחר, מקום מעשי, ששם אוכל לסיים את הכול בשנה אחת.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (1) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "לימודים וסטודנטים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות