שאלה 375090
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

סגירת שבתות עושה לי לא טוב למצב הנפשי, איך לקבל ת״ש (קה״ס) מקב״ן?הוא יכול לעזור?

תומר בן 19 | כתב את השאלה ב-20/11/23 בשעה 11:12

שלום לכולם,
התגייסתי באפריל האחרון לתפקיד מסווג בחיל האוויר, עשיתי מסלול רגיל לחלוטין: טירונות 02, קורס של חודשיים וחצי והכשרה של עוד חודש וחצי והגעתי לסדיר. כבר בקורס התחלתי לסגור שבתות והרגשתי שינוי בחיים שלי ושמשהו לא טוב לי אבל לא קישרתי את זה לשבתות גם כי כל הזמן היינו בפעולה ובהתעסקויות אז הראש שלי לא היה שם.
הגעתי לסדיר ומן הסתם בסדיר יש הרבה יותר זמן חופשי וזמן לעצמי ועל המזל שלי עד שהגעתי לסדיר עבר אולי חודש והתחילה המלחמה הארורה הזו. לצערי במלחמה איבדתי 6 אנשים קרובים אליי והקצינים שלי מודעים למצבי ודואגים לי ויודעים ״לשים עליי עין״.
לאחרונה התחלנו לעבוד במתכונת של 11:3 כלומר שבת בבסיס שבת בבית. המלחמה המשיכה וכבר חודש שאני ככה ואני ממש מרגיש התדרדרות במצב הנפשי שלי ועכשיו אני יודע להצביע על זה שזה נטו המרחק מהבית לזמן כל כך ארוך, שנכון כל החיילים בצבא עוברים את זה וזה חלק מהשירות אבל אני באמת ניסיתי לתת לזה צ׳אנס וזה רק נהיה לי יותר ויותר קשה עם הזמן וזה כבר מתחיל ממש להשפיע על התפקוד היום יומי שלי.
אתחיל בזה שבדרך כלל מאז שאני זוכר את עצמי אני בן אדם מאוד מאוד חברתי, תמיד מקיף את עצמי באנשים וגם במלשביות הייתה לי מן רוטינה כזו שאני קם בבוקר מתקשר לאחד החברים ועד הערב פשוט כל הזמן מוקף באנשים ובחברים נון סטופ ועכשיו זה כבר לא המצב.
יש לי בבסיס חברים, המון חברים וגם חברים טובים לא סתם כאלה שהכל טוב בנינו, אבל אני מוצא את עצמי בתקופה האחרונה מתבודד עם עצמי ורק רוצה ללכת לשכב במיטה עם עצמי ואני ממש בורח מכולם, יש מצבים שכולם יושבים ביחד ונהנים ואני אשכרה מתחבא כדיי שלא יקראו לי כי בא לי להיות לבד, וזה דבר שבחיים לא היה לי. כתוצאה מכך יש לי המון רגעי שבר של בכי ומחשבות על חברים שלי הלוחמים שנמצאים בעזה ועל הבית וזה הכי לא אני בדרך כלל. בנוסף, אני לא אוכל כלום בבסיס, בכלל. ברמה של 3 ימים לא להכניס כלום לפה חוץ ממים ואז לאכול איזה כמה קרקרים ושוב כמה ימים בלי לאכול בכלל כי אין לי תיאבון, זה לא שאני רעב ולא אוכל פשוט באמת אין לי את החשק לאכול אני לא מרגיש את הצורך וירדתי כמה ק״ג בגלל זה..
וכשאני מגיע הביתה: הפלא ופלא הכל טוב איתי, אני מחייך, מקיף את עצמי בחברים ובמשפחה שלי שאני אוהב, אוכל בלי עין הרע, כל הזמן מעסיק את עצמי והכל טוב איתי עד הרגע שמגיע מוצ״ש ואני מארגן תיק לשבועיים ופשוט בשנייה אחת הכל צונח.
חשוב לי להדגיש שהבעיה שלי היא לא להיות בבסיס כמה ימים אלא בסגירת שבת, ועוד יותר חשוב לי להדגיש שאין לי שום מחשבות אובדניות חס וחלילה אני אוהב את החיים זה ממש לא הכיוון.

ברוך השם אלוהים בירך אותי במשפחה יציבה מכל הבחינות אז ללכת למשקי״ת ת״ש זו לא אופציה כי תודה לאל אין לי על מה להוציא ת״ש דרכה, וגם ניראלי שבמקרה שלי זה יותר בשביל קב״ן..

עכשיו, נניח שאני הולך לקב״ן ואומר לו בדיוק את כל מה שרשמתי פה כי זה במדויק כל מה שאני מרגיש וכל מה שיש לי על הלב, האם הוא יכול לעזור לי? האם הוא יוכל לתת לי ת״ש 2 ככה שלא אצטרך לסגור שבתות ואקבל חמשושים ברזל?

אם הגעתם עד לפה אז תודה רבה שהקדשתם מזמנכם לקריאת המגילה ואשמח לתשובות לפני שאנקוט את הצעד הבא ואבקש שיחה עם קב״ן.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (0) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

טרם נכתבו עצות לתומר, כתיבת עצה כעת

עוד ממדור "מהבקו"ם... ועד מתי?!"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות