0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

מתלבטת האם חברה מסוימת היא חברה אמיתית או נצלנית ושואבת אנרגיה?

שירה בת 43 | כתבה את השאלה ב-30/06/24 בשעה 17:52

שלום לכולם
לפני כמה שנים הכרתי במסגרת העבודה בחורה נחמדה, קצת יותר צעירה ממני והתחברנו. מצאנו שפה משותפת, הרגשתי שלשתינו יש את אותה תפיסת עולם פחות או יותר, הרגשנו בנוח לשתף אחת את השניה בכל מיני דברים ותמכנו אחת בשניה כשצריך. החברות כמובן יצאה מגבולות העבודה, היינו משוחחות גם אחרי הצהריים ונפגשות פה ושם. עם הזמן שמתי לב שהיא נוטה להתקשר כל יום, כאשר כל שיחה איתה הייתה נמשכת שעה לפחות. במהלך השיחה היא הייתה מתלוננת על כמה כולם מתנכלים לה בעבודה, מאוימים ממנה, מי עשה לה ככה או ככה. מעולם לא הודתה בטעות אחת ולו הקטנה ביותר שעשתה, תמיד האשימה אחרים. בהתחלה תמכתי בה, נתתי לה עצות איך לנהוג, הייתי אמפטית, אך ככל שהזמן עבר הרגשתי איך היא שואבת לי את האנרגיה. היא הייתה יכולה לשלוח לי הודעה "היי מה נשמע, איך את?" וכשהייתי עונה הייתה מיד מתחילה מסכת של "עשו לי, אכלו לי, שתו לי בעבודה". התלונות שלה כלפי אחרים נהיו יותר ויותר אובססיביות עד שהתחלתי לנסות להראות לה נקודות מבט אחרות ויותר בוגרות, אבל היא בשלה.
במהלך השנים הבודדות שהיא עובדת במקום העבודה היא הצליחה להסתכסך עם מרבית האנשים, כולל המנהל, שלא אוהבים אותה חלקם בסתר וחלקם בגלוי. כאשר אנשים היו מדברים איתי עליה בצורה לא יפה אני תמיד סוג של הגנתי עליה וניסיתי לתת להם נקודת מבט אחרת עליה.
בחודשים האחרונים היא ממש שתתה לי הדם בשיחות על כמה מתעללים בה בעבודה וכמה המנהל מתעמר בה ושהיא לא מבינה למה, ממש היתממה. כל הזמן הזה ממש ריחמתי עליה ולא הבנתי למה המנהל מתנהג ככה והשתדלתי לתמוך בה. לאחרונה הובא לידי מידע אמין על מהלך מלוכלך שהיא עשתה מאחורי גבו של המנהל וזו הסיבה שהיא שרופה אצלו. כששמעתי את זה נשרפו לי האוזניים. חודשים על גבי חודשים נתתי לה לשתות לי את האנרגיה על כמה היא מסכנה ותמימה והרגשתי כל כך מטומטמת. כל שיחה שלה עסקה רק בזה! הייתה מקדישה לי 2 דקות ואז מיד עוברת ללכלך על המנהל ועל כמעט כולם בעבודה כמה הם מזעזעים ונוראיים וכמה היא מצוינת וקורבן. אחרי המידע הזה התחלתי להתרחק ממנה. עניתי הרבה פחות לטלפונים וכאשר הייתה שולחת הודעה ומנסה שוב לפתוח במסכת תלונות וכמה היא קורבן הייתי עונה לה בלקוניות שלא הייתה נותנת לה מוטיבציה להמשיך. אז היכן ההתלבטות למעשה? במהלך השנים שאנו חברות גם היה לנו כיף לדבר אחת עם השניה. כשהיא לא הייתה עסוקה בלהיות קורבן היא ידעה להראות גם אכפתיות ולתת תחושה טובה ולפרגן לי. יכולנו לשבת ולדבר שעות לא רק על העבודה, כשהיא הייתה מניחה לזה סוף סוף!
כרגע המצב הוא שאני התרחקתי והפסקתי לשתף פעולה עם התלונות שלה. וברגע שזה קרה היא אכן הפסיקה להתקשר או לשלוח הודעות.
אני תוהה אם זה כי היא מבינה שלא תוכל להוציא ממנה את מה שהיא צריכה ולשאוב את האנרגיה שלי או שאולי היא כן רוצה להתקרב ולא יודעת איך ולא מבינה למה התרחקתי? חשוב לציין שאני לא התעמתי איתה על המידע שקיבלתי, היא עד עצם היום הזה מסתירה אותו ממני והבעיה שלי היא לא שהסתירה את המידע כי זה לא ענייני, אלא מה שמכעיס אותי זו העובדה שהציגה את עצמה כתמימה מוחלטת ושאבה לי את החיים סביב הסיפור הזה חודשים!
האם זו מישהי שיכולה להיות באמת חברה אמיתית או שהיא רק שואבת אנרגיה נצלנית שזקוקה לי רק כדי לשפוך את הרעל שלה מהעבודה? אני תוהה האם זו מישהי שכדאי לי בכלל להיות מקושרת אליה כי לאט לאט אני שמה לב כמה אנשים לא אוהבים אותה. אני כן מכירה גם צדדים טובים בה.
אני כרגע מתלבטת האם לשלוח לה הודעה מה נשמע, האם זה יגרור שוב את כל הקורבנות ומטח ההאשמות שלה על כל העולם, כי לי אין אנרגיה לזה.
או שחבל על הזמן, זו לא חברה אמיתית אלא מישהי שראתה מישהי שניתן לנצל ולשאוב לה את האנרגיה לאינטרסים שלה.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (10) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "חברים ואנשים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות