שאלה 216134
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

לא מסוגל לסבול את אמא, זה בסדר שאני מרגיש ככה כלפי אמא שלי?

דייפ בן 23 | כתב את השאלה ב-12/05/18 בשעה 18:24

היי כולם וסליחה על הכותרת.
מעוניין לשתף ושתיכחו חלק בחיים שלי,
אמא שלי היא מרגישה השליטה של הבית.
היחסים בינינו מאוד קרים לא צוחקים נהנים ביחד או מבילויים ביחד.
היא חייה בחלום אמריקה של משפחה מאוחדת ומאושרת המשפחה שלנו רחוקה מה זה. ההרים שלי רבים לעתים דחופות בינינם וכשזה קורה אני יוצא מהבית להתבודד. אמא שלי לא תשאל לשלומי במרמה עמוקה היחסים שלי איתה זה תעשה ואל תעשה -תביא חי כוס מים תתקשר עלי שנייה תזרוק זבל תסדר את המחשב , לא לעבור אני שותפת וכך אלה . לא איך עבר היום ולא מה נשמע כלום . היא בעצמה מאוד ממורמר על החיים שלה וחולת עצבים והתקפי דיכאון ויש לה בעיה של הגירה כל הבית שלנו מפווץ עד אפס מקום ולכל הזמן יש תחלופה ואוספה של ציוד וקשה לה לזרוק דברים. זה מעצבן אותי שהיא מבקש לנקות אבק וכל הבית מלאה בזבל היא שותפת את הריצפה איזה פעמים שלוש ביום שלדעתי זה מיעד על ההפרעה הנפשית של ניקון אני יודע שזה נשמע סותר אבל ניקיון וסדר שה חא תמיד אותו דבר. וזה משגע אותי כיאלו רבאק תעיפי דברים מהבית . אני יודע שאם היא לא היית חלק מהחיים שלי יכול להיות שהייתי יותר מאושר . כואב לי לכתוב את זה מאחל לה חיים ארוכים ומאושרים . קשה לי לקום ולצאת מהבית כי אני לא בשלב הכללי ונפשי לזה , סהכ טוב לי בבית חוץ מהרגעים שהיא נמצאת שם. יום אחד לא הלכתי לעבודה וכשקמתי התחילה לבקש כל מני בקשות מטלות קמתי התלבשתי והלכתי לעבודה הכל טכני מדבר איתי בציוי תרים תביא תלך תנקה . שלא הצייר חלילה שאני לא אוהב לעזור להפך אני מנקה את הבית ביוזמות שאין אף אחד. היא יושבת לפעמים בחדר ומבקשת להביא לה מים להתליק לה מזגן להביא לה את הפלאפון היא יכולה לעשות את זה אבל מתוך עצלות לא בוחרת ככה ושמסרבים לה או שלפעמים נפלט חלילה למה את לא סוגר את הדלת או סוגר את האור היא מתחילה לצעוק וסליחה על המילה לזיין תמוח על כמה שאני חרא. אבל שמבקשים ממני להביא עוד רהיטים הבית שהוא בכל מקרה מפוצצץ ושמבקשים ממני לנקות אבק וכל הבית מפומץ זה נראה לי מאוד מוזר. היית תקופה שתמיד עשית כבקשת הרגשתי כמו עבד להוריד כבישה להביא לה מים להתליק מזגן להביא אוכל מהחנות הקרובה. אסור לעיר אותה מישנה זה בשבילה משהו קדוש לה מותר לעיר אותו ביום שבת בבוקר כי העור בשירותים לא נסגר קשה לי לחיות איתה . אומרים ששמחה מדבקת אבל דיכאון מדבק פי שתיים . לסיכום מי שקרא את סיפור עגנון סיפור פשוט או ראה את הסרט הכוכבים של שלומי ידע לאפיין את דמותה של אימי במוחו .
בנוסף , לפעמים אני עסוק או מרגיש חוסר רצון אז לבצע מתלות אני קורא לזה פקודות למרות שלפעמים מצטרפת המילה בבקשה , ואני מסרב את הפקודה לדוגמא אני חוזר מיום עבודה ומכון ובקשים ממני להוריד כביסה מהחבל אני אומר עוד מעט או אם אני יכול ללכת לסבא להביא שום למרק ואני אומר שאין לי כוח אני מתחיל להרגיש את המתח נטען באוויר אווירה של פחד ואני מקבל צעקות , אין בעיה אתה לא רוצה לא צריך אין אוטו וכדו'. אני מרגיש שאני חוזר הביתה ושומע אותה מתלונן איזה חיים מחורבנים יש לי שאלוהים יקח אותי . כאשר מעירים שבמקיפא אין מקום להכנס אוכל ובמחסן אי אפשר להגיע למתג של האור ושלא מרוב דברים חסרי שימוש אי אפשר בכלל לראות את הריצפה היא לארוצה לדבר על זה אם אני זורק משהו והיא מגלה שזרתי היא משתגעת . חשוב לציין כי לא רק אני לא מסתדר איתה גם אבא שלי אחים שלי. אני מתבייש לומר שלפעמים אני מתפלל ביני לבין עצמי שתפסיק להיות חלק בחיים שלי.
אני אוהב אותה ומעריך את כל מה שהיא עשת בשבילי אני אוהב אותה מרחוק ולא בחיים שלי. מאז שאחי הגדול עזב את הבית המצב התייצב אח הגדול שלי ואחותי הקטנה רצו להרוג אחת את השנייה . אני בטוח שאם הייתי פוגש את אמא שלי בתור בן אדם שלא קשור עלי לא הייתי מתחבר עלייה כנראה יכול להיות שדווקא כן כי היא הייתה מתייחס עלי אחרת

זה בסדר שאני מרגיש ככה כלפי אמא שלי?

כן
 
12
לא
 
1

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (2) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "הורות ומשפחה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->