מתחם הייעוץ של איגי
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

אני לסבית, איך לספר?

בלבלה בת 14 | כתבה את השאלה ב-10/08/19 בשעה 11:31

היי Askpeople, מצטערת מראש שזה ארוך אבל זה די רלוונטי.
מגיל צעיר (סביבות 6-7) ידעתי בצורה קצת משונה שאני לא כמו כל הבנות שמדברות על איך הן היו רוצות להיות נסיכות עם אביר שיקח אותן אל השקיעה וכל זה. אני תמיד הרגשתי בצד, ידעתי שאני לא רוצה שגבר יקח אותי אל השקיעה, אני רציתי לקחת מישהו (במקרה הזה מישהי) אל השקיעה.
התחלתי להתנהג כמו 'טום-בוי' (חשבתי שככה הבנות ישימו לב אלי כי אני עם הבנים) והתחלתי להתבגר ולהבין שאני לא כמו כולן, שאני לא רוצה גבר שיהיה שם.
ניסיתי להשיג את תשומת הלב של הבנות בצורה אחרת אז התחלתי להשקיע במראה שלי וניסיתי להיות יותר נחמדה ואז היא הגיעה, זאת ששיגעה אותי ושברה כל מחסום בנקישת אצבעות, זאת שגרמה לדברים שפעם היו חשובים לי להיות חסרי משמעות עבורי וגרמה לי להתרכז רק בה, נו אתם יודעים על מי אני מדברת - האהבה הראשונה שלי
(למעשה האהבה הגדולה הראשונה שלי כי היו לי סוג של התאהבויות קטנות בעבר אבל הן היו די חסרות משמעות בעיני). היא הופיעה כמו משום מקום עם חיוך מתוק ועיניים מהפנטות, יצור מושלם בדמות אדם.
נתקלנו אחת בשנייה ופשוט התחלנו לפטפט.
הפכנו להיות חברות טובות מאוד מהר אבל החברות הזו החברות הזו הרגישה לי מוזר (במובן הטוב) כי הלב שלי דפק נורא מהר בכל פעם שהייתי לידה ובמיוחד כשהתחבקנו.
בסופו של דבר קצת התנתק בינינו הקשר (הסיבות לא ממש רלוונטיות) ואני סוף סוף הבנתי מה קורה אצלי ומה אני מרגישה וממש נבהלתי (העובדה עצמה היא לא מה שהבהיל אותי אלא הפחד לאבד אותה). לא הצלחתי להתרכז בלימודים וכתבתי את השם שלה בכל מקום בערך (שרק אני רואה כי עוד לא הייתי מוכנה לספר את זה לאנשים), ואם הייתם פותחים את אחת המחברות שלי הייתם רואים שבכל עמוד כתוב השם שלה.

השתולל בתוכי הוריקן של רגשות ולא הייתי מסוגלת לשאת את זה יותר אז פניתי להתעסק במשהו אחר (כמו שכנראה הנחתם, לא הצלחתי) התחלתי לצייר ובלי לשים לב ציירתי אותה. כשסיימתי הסתכלתי על התוצאה והתחלתי לבכות מרוב יאוש אז פניתי לכתיבה.
התחלתי ליצור סוג של פרויקט שקראתי לו 'במיוחד בשבילך' ושם כתבתי את כל הרצונות, הקשיים, הפחדים והפנטזיות שהיו לי.

ככה עבר הזמן והבנתי שחברות שלי חייבות לדעת מה קורה איתי (כי התנהגתי בצורה מוזרה יותר מהרגיל) וסיפרתי להן הכל: כמה אני מבולבלת, שאני ממש מיואשת ושאני בוהה בחלל כי אני מריצה במוחי שוב ושוב את היום בו נפגשנו.
במבט לאחור זה היה יום רגיל אבל גם שונה לחלוטין כלומר השמיים היו בגוון ציאן בהיר (תחשבו על כחול-טורקיז ממש בהיר עם נגיעות אפור) שזה גוון יחסית רגיל ליום חמים, לא היו הרבה עננים, פגשתי את אותם אנשים, למדתי אותם נושאים (פגשתי אותה בבית הספר) ולא הבחנתי במשהו יוצא דופן.
התכוננתי לצאת להפסקה ואז פגשתי אותה, החיבור בינינו היה מיידי והתחלנו לדבר על משפחה, חברים, זוגיות וכיאה לשתי בנות מתבגרות שהאיי-קיו שלהן מעל הממוצע גם על לימודים (בעיקר על זה שמה שאנחנו לומדים בכיתה משעמם כי אנחנו כבר יודעות את החומר) ובסופו של דבר התחבקנו ואני הייתי האדם הכי מאושר בעולם.
ניסיתי להאמין שאני בי-סקסואלית (כל החברות שלי סטרייטיות ורציתי קצת להיות ב'ענייני הבנים') וכשהגעתי לנושאי שיחה על הקהילה הגאה ולהט"ב (זה קורה לעיתים תכופות) עם חברים או ידידים אמרתי שאני בי-סקסואלית למרות שידעתי די בוודאות שאני לסבית.
עם הזמן יצאתי מהארון מול חברותיי הקרובות ולשמחתי הן קיבלו את זה בצורה מדהימה ותמכו בי מאוד (למרות שהשאלה הנפוצה של: "אז את נמשכת אליי עכשיו?" צצה כמה פעמים שזה קצת מעצבן).

גם היום עדיין יש לי רגשות מסוימים כלפיי אותה ילדה ואני רוצה לספר לה מכיוון שאני מפחדת שזה יפלט לי כשאראה אותה וזה לא הוגן שככה היא תגלה.
אני פשוט חייבת לספר לה, למרות שאין לי סיכוי איתה מגיע לה לדעת.
זה יהיה קשה אבל אני אסתדר הבעיה האמיתית שלי היא איך לספר את זה להורים?
זאת אומרת, ההורים שלי לא הומופובים אבל אני פשוט לא יודעת איך לעשות את זה.. זה מלחיץ ואני לא יודעת מתי.. בארוחת שישי המשפחתית? לחכות שאחד מהם יעלה את הנושא? פשוט לתת להם לגלות לבד? לחכות עד שתהיה לי חברה? אף אחד מהם לא נראה לי מתאים..
אחי הגדול יקבל אותי בכל צורה וכך גם הוריי אבל יש לי גם אח קטן שלא צריך להיות מודע לעניינים האלו בגיל הזה (הוא בן שבע) אז אני צריכה לספר להם בסיטואציה שבה אחי הקטן לא נמצא לידנו..
איך לעשות את זה?

חוץ מהעניין הזה יש עוד עניין קטן: אחת החברות שלי די נגד הקהילה הגאה..
היא חשובה לי מאוד אבל גם חשוב לי להיות כנה איתה ואני מפחדת מהתגובה שלה.. מה לעשות?

שוב, מצטערת שזה כל כך ארוך.

בקשר להורים

לקחת אותם לשיחה
 
15
לתלות דגלי גאווה על הקיר או משהו כזה ופשוט לא להגיד את זה
 
1
להתכתב על זה עם חברות (הם מחטטים לי בוואטסאפ)
 
0
אחר (בתגובות)
 
0

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (1) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מתבגרים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->