שאלה 265301
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

לחוצה 90% מהזמן וזה מאוד משפיע על אורח החיים שלי. מה לעשות?

לחוצה בת 19 | כתבה את השאלה ב-19/08/19 בשעה 18:04

אז היי, מה קורה? לפי מה שמבינים, יש לי בעיות לחץ. זה בדרך כלל בא בתקופות, והפעם האחרונה שזה קרה לי זה לפני כמעט שבוע, אולי טיפה יותר. הייתי בתקופת מבחנים שממש הכניסה אותי לסטרס, ועם עזרה של חברים משפחה וזמן זה די נרגע בסופו של דבר. היו כמה נפילות אחרי זה, וכמה לילות שלא יכולתי להירדם בגלל זה, אבל עכשיו העניין משתפר.
אבל משהו אחד שכן מפריע לי, זה העובדה שאולי זה שיפור 'מזוייף'. הכוונה שלי זה שלמרות שאני לא מגיבה כמו במצבי אקסטרים של לחץ, אני שמה לב שהגוף שלי עדיין מגיב כאילו אני לחוצה תמידית. קודם כל שמתי לב שהרבה פעמים הלסת שלי ממש מתוחה, ושאני חורקת הרבה את השיניים שלי, או סוגרת את הלסת עד שהשיניים שלי כואבות. יש לי גם נטייה מאז שהייתי קטנה לנשוך את פנים הלחי שלי, וזה גם גורם לשיניים שלי לכאוב קצת.
הדבר המרכזי שמפריע לי בימים האחרונים זה הנשימה שלי. זה לא *כל* הזמן, אבל אני ממש שמה לב אליה פתאום, ומתמקדת כל הזמן בנשימות עמוקות בכל פעם שאני שמה לב שאני נושמת, או פתאום מרגישה כאילו אני לא נושמת מספיק ואולי אני לא אנשום כמו שצריך בנקודה מסויימת. זה ממש משפיע על רגעים שאני אוכלת בהם, שאני פתאום מנסה לסנכרן את הבליעות שלי ואת הנשימות עד לנקודה שאני שוב לחוצה ואז פשוט לא אוכלת (אני כבר נמצאת בסכנה לתת משקל מתקופת הסרטס האחרונה שלי). אני מנסה להכריח את עצמי לאכול ולהתרכז בדברים אחרים כמו לראות משהו בזמן שאני אוכלת, אבל אני עדיין מוצאת את עצמי מתמקדת על הנשימה שלי. זה בעיקר אתמול והיום שלא אכלתי כל כך, אכלתי בקטנה כזה כמה דברים, אבל אני לא טורפת אוכל כמו בדרך כלל וזה גם משפיע עלי (לא בקטע של אכילה ריגשית, אני פשוט נהנית לאכול).
אני מנסה הסחות דעת שונות, אבל בסופו של דבר זה תמיד מגיע לזה שאני מתמקדת שוב בנשימה שלי וזה פשוט הורס הכל.
ולאלו שזה אולי עולה בדעתם- אין לי הפרעות אכילה או דימוי גוף (היו הרבה אנשים שפשוט הסיקו שזה מקור הבעיה, ובגלל זה אני מודיעה מראש), ויש לי הפניה לפסיכיאטר בנושא מצבי הלחץ שלי, אבל אין לי את האופציה לפנות אליו בזמן הקרוב.
אני אשמח לשמוע עצות של אנשים שמתמודדים עם לחץ וכיצד הם מנסים להיפטר ממנו, או אפילו אם יש לכם איזה טריקים שיכולי לעזור לי להפסיק להתמקד בנשימה שלי.
תודה רבה לכל העוזרים ^^

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (3) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מה שעובר עליי"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->