שאלה 269659
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

שמירת שבת בזוגיות, איך להתמודד נכון?

אופיר בן 22 | כתב את השאלה ב-09/10/19 בשעה 09:31

היי,
אני בן 22 וחברה שלי גם - אנחנו יוצאים כבר שנתיים וחצי.
אני שומר שבת והיא לא.
באמת שחוץ מהקטע של השבת אנחנו די מסתדרים והכל טוב בינינו.
אחרי כחצי שנה בערך של קשר התחלנו לעשות שבתות ביחד ואנחנו עושים כיום את רוב השבתות ביחד. לאט לאט זה מתחיל להקשות על הקשר בהתחלה הכל היה נחמד אבל לאט לאט היא מרגישה שזה כבר גדול עליה העניין הזה, לפני שהתחלנו לצאת היא הייתה רגילה לצאת ולטייל כל שבת ועכשיו היא מרגישה כלואה בגלל זה ודוגרי ? אני באמת באמת מבין אותה.
אני נולדתי לתוך השבת אבל בקטע מסורתי יותר - נטו לשמור שבת ולשמור כשרות יותר מזה אני לא עושה, אני אפילו לא מסתובב עם כיפה.
כשאני עושה שבתות אצלה אין לי בעיה לראות טלוויזיה ודברים כאלה כי אני לא מרגיש שאני מחלל כי זה פסיבי לא שאני מעביר ערוצים או משהו.
זה עלה כמה פעמים כבר בקשר, בעיקר אחרי כמה זמן שלא עשינו שבתות ביחד והיא שוב "טועמת" את הלטייל בחוץ והכל, גם יש פעמים שאנחנו אצלה וכל המשפחה שלה הולכת לטייל ורק אנחנו נשארים ואני שם לב שזה מציק לה ומבין.
אבל אחרי זמן מסוים זה שוב נשכח עד הפעם הבאה.
בכל מקרה הקטע שזה נשכח זה כי אני בעצמי לא יודע אם אני אמשיך לשמור שבת בעתיד למרות שעכשיו אני כן.
כי אם לומר תכלס ? אני לא נהנה מזה.
זה סבבה והכל בערב של שישי עם כל המשפחה אבל בשבת עצמה אני מוצא את עצמי הרבה פעמים מתחרפן משיעמום (אני לא מאלה שהולכים כל השבת בבית כנסת, אולי לפעמים בשישי בערב לא יותר) ורוב הפעמים אני כבר סופר את הדקות עד שייצא שבת כי כבר בא לי להיות בפלאפון ותכלס אני לא יודע אם זה שווה לשמור אם אתה לא נהנה.
אני אגיד לכם תאמת, עם כמה שזה אירוני אני לא יודע אם בלעדיה בכלל הייתי שומר שבת ואני גם בקיבוץ קטן שרוב האנשים שם לא שומרים אז אני מוצא את עצמי הרבה פעמים בשבתות בלעדיה ממש משתגע מחוסר מעש.
עכשיו אני לא עובד משרה מלאה אבל כשעבדתי משרה מלאה כולל ימי שישי היה לי ממש קשה עם זה שהיום אחד בשבוע שיש לי חופש אני צריך להיות תקוע בבית בגללו.
בכל מקרה זו הסיבה שזה עדיין נמשך, כי אם לדוגמא היא הייתה אומרת לי דבר כזה על שמירת כשרות (דבר שאני מקפיד בו מאוד) הייתי אומר לא אין מצב ובואי נסגור תבסטה אם לא בא לך כי זה קו אדום מבחינתי ואין מצב שאני חורג מזה כי אני מאוד מאמין בזה.
אבל לגבי השבת אני לא יודע וגם תכלס אם לא היא שמעבירה לי את רוב השבתות אני לא חושב שהייתי ממשיך לשמור בגלל השעמום, כרגע זה קורה פעם ב שאני לבד אז אני שורד. ככה שזה אירוני שאני ממשיך לשמור רק בגללה למרות שזה מפריע לה.
מצד שני המשפחה שלי תראה את זה בעין מאוד לא יפה אם אני אפסיק לשמור ותוכל לריב איתי על זה וגם זה קשה לי כי עשיתי את זה כל החיים שלי ואני מפחד שסוג של יקרו לי דברים רעים ולא תהיה לי ברכה אם אפסיק לשמור וגם יהיה לי מצפון וארגיש לא שלם.
בכל מקרה אני מנסה להבין קודם עם עצמי כי אני לא רוצה להשתנות בגלל מישהי אבל אני בעצמי לא בטוח שהשינוי הזה לא יבוא ככה או ככה בעתיד.
אשמח לעצות מאנשים שחוו דבר דומה או סתם אנשים, תודה :)
נ.ב - אני יודע שזה כתוב מבולגן פשוט כתבתי מה שיושב לי על הלב.
** אם לא נעשה שבתות ביחד זה די ירחיק בינינו כי מבחינת הלוז שלנו זה הזמן היחיד שבו אנחנו יכולים להיות ביחד כל שאר הימים בעייתי.

מה הייתם עושים ?

ממשיכים לשמור
 
8
מפסיקים לשמור
 
8

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (4) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "זוגיות"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->