0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

אמא שלי תמיד נתנה הרגשה כשהייתי ילדה שלא רוצה לראות אותי בבית, נראה לכם לגיטימי?

א בת 21 | כתבה את השאלה ב-10/01/20 בשעה 20:52

היי, חברים, אני בת 21, גרה עכשיו לבד.
אני נמצאת בקבוצות של אימהות בפייסבוק ורואה איך תמיד בחופש הגדול ובחופשת פסח רובן ״סובלות״ ורוצות שייגמר כבר, היו בודדות שכותבות שדווקא הן אוהבות כשהילדים בחופש.
אמא שלי גם כמובן שנאה כשאני בחופש, ומעבר לכך, נתנה הרגשה שלא רוצה לראות אותי אפילו חצי יום, לא רוצה לראות אותי בכלל, רוצה רק לראות אותי כשאטפל בה בזיקנה.
אתן 3 דוגמאות:
1. כשהייתי בכיתה ד הציעו לי ללכת למשהו בבית ספר שנקרא מועדונית, אחסוך מלל מה זה אבל סתם חרטא שנשארים בבית ספר עד 15:45, כשקיבלתי דף פירוט על זה חשבתי על זה משהו אחר ושזה כיף וביקשתי ללכת לזה, זה עלה 365 לשנה ומי שעוזב באמצע לא יקבל את כספו בחזרה, כשהגעתי לשם גיליתי שזה לא מה שחשבתי ורק סבלתי, היה תלמיד שפרש מיזה עוד בשבוע הראשון אחרי ששילם, הייתי פורשת גם אבל ידעתי שאמא שלי לא תתן לי כי שילמה, המועדונית הזאת הייתה לכיתות ד-ה ובאמצע השנה היו עוד ועוד תלמידים שפרשו מישם מכיתה ד, כשאני אמרתי לאמא שלי שרע לי שם ואני רוצה לעזוב היא התחילה לצעוק ואמרה ממש לא, שילמתי על זה (הרי גם הייתי רק חצי שנה עדיין יש תועלת ל365 שקל שהיא שילמה, זה לא שלא הלכתי לשם בכלל), לא אפרט מה היה לי רע שם אבל היה לי שם סיוט, כל הזמן רק ביקשתי מאמא שלי לפרוש מישם והיא התעלמה.
כשהייתי בכיתה ג שמתי לב שאחותי שהייתה אז בכיתה ה פתאום גם חוזרת כל יום הביתה ב16 (הלכה למועדונית הזאת גם) שאלתי את אמא שלי למה והיא אמרה בחיוך ״אה כי היא נמצאת במשהו כייפי כזה בבית ספר, היא שמה עם חברות ומאוד כיף לה״, אימשלי לא דיברה איתנו בכלל ובטח רק שיערה שכיף לה שם.
איכשהו נשארתי בכיתה ד במועדונית עד הסוף, ובכיתה ה בוודאי שלא נרשמתי שוב, היו תלמידים שכן אהבו את זה, וכל מי שנשאר בכיתה ד עד הסוף המשיך גם לכיתה ה והם אמרו לי שהם אוהבים את זה, משמע אני היחידה שביקשה מאמא שלה לפרוש מיזה והיא לא הסכימה כי ״שילמה על שנה שלמה״.
כשאימשלי גילתה בכיתה ה שיש כבר את המועדונית ולא הלכתי לזה כעסה ואמרה שאני ארשם מיד, בוודאי שלא נרשמתי, הבת שלך בוכה לך שנה שלמה שרע לה שם ומה שאת אומרת לה זה שתירשם לשם לעוד שנה?
הייתם שולחים את ילדכם למקום שהוא לא חובה רק כדי לראות אותו כמה שפחות?
תמיד גם כשחזרתי מהבית ספר שמתי לב שאמא שלי תמיד עם פרצוף מבואס ולא רוצה לראות אותי בכלל.
היא גם אפילו לא גידלה אותי או משהו, רק סבתא שלי, היא לא עשתה כלום.
דיברתי פעם עם מישהי שיש לה שני תאומים בן ובת בני שנתיים שהיא רשמה אותם למעון שעובד עד 17 אבל היא אוספת אותם מישם ב15 ישר אחרי העבודה, שאלתי אותה למה והיא אמרה כי אלה הילדים שלי, אני רוצה להיות איתם.
2. בכיתה ג שמעתי על חוג אומנות במתנ״ס ורציתי ללכת אליו, הוא עלה בזמנו 120 לחודש אחת לשבוע ונחשב יקר יותר יחסית לאחרים (בגלל עלות החומרים וציירנו על מוצרים ולקחנו אותם הביתה), אמא שלי בהתחלה הסכימה אבל הלכה למתנ״ס וראתה שיש שם חוגים בעלות של 120 שקל עם יותר פעמים בשבוע, אז אמרה שאני אסיים את החודש הזה שם ושאמצא חוג אחר עם יותר פעמים בשבוע כי אומנות ״יקר״, ניסיתי ללכת אז לחוג ריקוד, שעלה 120 לחודש פעמיים בשבוע והיה לי שם סיוט, לא התחברתי לריקוד בכלל, הריקוד שם גם היה ברמה מאוד קשה ומקצועית, אחרי כמה חודשים של שעמום שם פרשתי גם מישם, אמא שלי העדיפה לא לשלם בכלל את ה120 שקל האלה ולסבול אותי בבית, אבל אם כבר לשלם 120 שקל אז לפחות לא לראות אותי כמה שיותר. היא אפילו פעם אחת לא שאלה איך בחוג, איפה היה לי יותר טוב (באומנות מאוד נהניתי!)... רק לא לראות אותי בבית כמה שיותר וזה מה שהכי חשוב.
אפילו בבית שלי היא בכלל התעלמה מהקיום שלי ושל אחותי וחיה כאילו היא לבד בבית ללא התחשבות בנו, ההורים שלי גרושים גם.
3. ונראה לי שזה השיא: לפני שעליתי לתיכון, כיתה ז עמדתי לעלות לתיכון עם משמעת מאוד קשה, היא הזהירה אותי שאני חייבת ציונים מאוד גבוהים אחרת יעיפו אותי מהבית ספר, בתחילת השנה היא נכנסה למשוב וחלק מהציונים שלי היו סבירים, פעם אחת נכשל במשהו והיא אמרה לי להשתנות דחוף אחרת יעיפו אותי מהבית ספר, בסוף כיתה ז הבאתי לה את התעודה שלי ואמרתי לה שהיו תלמידים עם ציונים נמוכים שאמרו להם שבחופש הגדול הם צריכים להגיע לתיגבורים בבית ספר, והיא אמרה לי אוי, ואותך לא שלחו לזה? ואמרתי לה לא, כי לא היה לי ציונים נמוכים.
ואז במשך כל החופש הגדול לפני כיתה ח ובמהלך כל כיתה ח חפרה לי ואמרה לי תקשיבי זה בסדר אם כל הציונים שלך יהיו 0, אני לא אכעס, העיקר שההתנהגות שלך תהיה טובה, אפילו גם ניסתה לחבל לי כדי שאני לא אצליח, הכל רק כדי שגם אותי ישלחו לתגבורים בחופש הגדול. איזו אמא הייתה מתנהגת לבת שלה ככה?

אם כך הייתה התנהגותה אלי בוודאי שכך גם בדברים אחרים, ועכשיו אני לא בקשר איתה גם בכלל ולעולם לא אחזור, לא מגיע לה, עם אחותי היא נשארה בקשר כי אליה התייחסה פחות נורא.
אני לא חושבת שאותן אימהות שרצו שייגמר החופש הגדול היו שולחות את הילד שלהן למקום שהוא לא חובה ושהוא סובל שם רק כדי לא לראות אותו כמה שיותר.
מעניין אותי מה אתם חושבים על זה.

התנהגותה של אימי נראת לכם לגיטימית?

כן
 
1
לא
 
13

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (4) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "הורות ומשפחה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->