0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

אישתי מאיימת עלי שהורי לא יראו את הילדים, להתגרש?

אבא צעיר בן 27 | כתב את השאלה ב-26/01/20 בשעה 14:48

שלום.

אני בן 27 נשוי שנה. בני נולד לפני כ 5 חודשים - בן ראשון.
אנחנו גרים אצל ההורים שלי בחדר בו גדלתי מאז שהיא בחודש 6 להריונה.
בחודש וחצי האחרון החלו קשיים בעיקר בצורת הגידול בה היא ואמא שלה דוגלות על פני צורת הגידול בה אני וההורים שלי דוגלים - ואני מרגיש באמצע.

בגדול - צורת הרדמה של אישתי ואמא שלה: לתת לילד לבכות במיטה עד שירגע לבד, היא מלטפת אותו בראש ועושה לו "שששש..." גם אם הדבר נמשך זמן רב.
אני והורי דוגלים בשיטה שאם אחרי דקה-שתיים התינוק לא נרגע, צריך להרים אותו ולהרגיע ואז להחזיר למיטה - קיימים ויכוחים ביני לבין אשתי, לרוב אישתי "מנצחת" כי אני לרוב לא מעוניין בויכוחים וריבים בעוד אישתי, סוג של אדם שמבחינתו להתנגח .

הבעיה נוצרת כשהתינוק בוכה המון זמן, ובשבועות הראשונים ההורים שלי היו דיי סלחניים איתי ואיתה ויותר "תקפו" אותי ופחות אליה.
היום, לאחר כבר כמה שבועות בהן אבא שלי אחרי כזה סשן של בכי מתעצבן עלי וטוען שזו התעללות בילד וגם שאמא שלי כבר העירה לי על זה שהתינוק קטן מידי, לצערי אישתי שמעה את המילים של אבי.

לא מצדיק את המילים שלו ולא רוצה בבקשה להיכנס לדיון מה נכון לעשות כרגע עם התינוק, זה ממש לא האישו - כי התינוק באמת זוכה לכל כך הרבה חיבוקים ונשיקות במהלך היום והוא מתפתח כל כך יפה ומהר שזה מדהים והדבר הכי יפה שיכולתי לראות. באמת הוא ילד כל כך מתוק וחייכן. וגדול, הוא גדל ממש מהר שיהיה בריא.

הבעיה מתחילה כאן:
אישתי ברחה הערב להוריה (שלמען האמת גם ככה אף פעם לא תמכו בה יותר מידי מעבר לכסף, תמיכה רגשית מנטלית ונפשית - בקושי הייתה לה שם. אולי רק בשנה האחרונה וגם זה האמת אחרי מלא מלחמות שלי על הקשר בינה לבין אמא שלה, המצב עם אבא שלה מתחת לכל ביקורת - אין תקשורת).
כרגע אישתי שם ולא רוצה לחזור הלילה לישון כאן עם התינוק וכנראה גם מחר. משיחות איתה בווטסאפ היא טוענת שהיא לא רוצה לראות את הורי יותר בכלל ואחרי שנעבור דירה - שיתרחקו ממנה והיא מהם. היא מתחילה לזרוק איומים שאם היא תיהיה רעה מספיק היא תדאג שהם לא יראו יותר את הילד. וכאן זה משנה את התמונה.

אני אוהב את הילד שלי, מאוד! אני רוצה לשמור על תא משפחתי גרעיני חזק ובריא לגדל ילד בריא נפשית מנטלית וגם פיזית, אבל איך אני כאדם יכול ליהיות בריא נפשית כשאני חצוי בין המשפחה שאני מקים לבין המשפחה שגדלתי בה? וגם אם מדובר בעודה שרק היא לא מוכנה לראות אותם ואין לה בעיה שהם יראו אותה - זו צורת חיים? הרי מן הסתם שגם אם היא לא תמנע מהם לראות אותו, זה לא אומר שהיא לא תערים המון קשיים בדרך אם היא תרצה - היא האמא.

אני לא בטוח שאני רוצה להמשיך לחיות במסגרת חיי נישואים שמתחילים ככה ישר מההתחלה - חיי אומללות של פחד מאיומים כאלה ואחרים, או חיים בהם אני תמיד בין הפטיש לסדן, בין ההורים שלי לאמא של הילדים שלי
.
אני חושב לעצמי שאולי כדאי כבר להתגרש,להביא לה את החצי שלה ממה שחסכנו, לשלם לה מזונות , לקוות שלא אסבול מניכור הורי מצידה וכו' מאשר להמשיך להתקדם איתה בחיים להביא עוד ילדים, לקחת משכנתא ולקנות בית ואז להבין אחרי 10-12 שנה שהצורת חיים הזאת בלתי נסבלת ואז לפרק משפחה בשלב כזה, זה גובה מחיר עוד יותר כבד. כי יש כבר בית, יש ילדים. זה הרבה פחות פשוט מאשר בתחילת הדרך.

אני כבר אבוד. כבר תקופה דיי ארוכה שאני מתחבט עם תחושות שליליות כאלה של חוסר רצון להמשיך להביא איתה ילדים ולקחת משכנתא מהסיבות האלה.

אשמח לעזרה.

האם להתגרש?

כן, כמה שיותר מהר - אשמח לפירוט למה כן.
 
35
לא, היא תירגע וגם אתה, חיי המשפחה החדשה חשובים מהמשפחה הישנה
 
17

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (12) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "הורות ומשפחה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->