שאלה 280371
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

אבא לאמא - "אני עוד אהרוג אותך" האם צריך לדאוג או שזו סתם אמירה מתוך עצבים?

אני בת 24 | כתבה את השאלה ב-12/02/20 בשעה 21:40

האם יש סיבה לדאגה כשבמהלך ריב טלפוני בצרחות אימים נוראיות (שבכלל לא ניתן לתאר) אבא שלי אמר לאמא שלי "אני עוד אהרוג אותך?"
יש לו התקפי זעם חסרי כל היגיון, וצרחות, אבל אף פעם לפני הוא לא אמר דבר כזה מפורש.
לפעמים היה אומר "חכי חכי מה אני אעשה לך." או "אה, ככה? טוב, רשמתי" וכל מיני דברים אחרים שהיא מטורפת, משוגעת, שיכולה להוציא אדם מדעתו, שתחכה לראות מה יהיה לה, שכל הצרות בעולם זה ממנה, וכ'ו. אבל תמיד יחסנו את זה לעצבים שלו, ולא לקחנו ברצינות כל מה שהוא אומר, למרות שזה מעליב ברמות הרבה פעמים... האם יש סיבה לדאגה?

אשמח לתשובה כנה.

עדכון מאני, שואלת השאלה 2020-03-01 14:12:56

תודה לכולם על התשובות הכנות.
(חוץ מתגובה אחת נוראית, שבאמת לא מבינה איך יש אנשים בעולם שזה לגיטימי בשבילם לדבר ככה.)
אקדים ואומר שתפרצויות הזעם של אבי לא היו רק כלפי אימי אלא גם כלפי וכלפי אחיותיי. אין חלילה שום אלימות פיזית, אבל כן יש אלימות מילולית כשאני חושבת על זה.
משטרה לא בא בחשבון לערב. זה רק ירתיח אותו עוד יותר.
אמא שלי לא דואגת בכלל ממה שהוא אמר ולא מייחסת לזה חשיבות, אבל אותי זה ממש הפחיד.
כמו שציינתי, לשום דבר ממה שהוא אומר אנחנו לא מתייחסים ברצינות כי הוא ממש חולה עצבים, ומדבר שטויות בקצב. לצערי הוא אדם קשה, גדל בבית קשה שבו אביו היה כל הזמן מעיר, אף פעם לא מרוצה, תמיד אמר לילדים שלו (וביניהם לאבי) שהם טיפשים, מטומטמים, השפיל אותם מול נשותיהם גם כשבגרו (!) היה קמצן ולא נתן להם אף פעם שום דבר.
אם אבי היה מוכן לקבל עזרה, היה פתח לתיקון. אבל כרגע הוא בטוח שהוא צודק וטוען שצריך להגיד אמן על כל מה שהוא אומר.
לדעתי התפרצה לו פה מחלת נפש. יש מצב? כלפי חוץ הוא אדם שונה לגמרי, עוזר הרבה לאנשים, נחמד. למרות שאם הוא מתעצבן בחוץ על מישהו הוא כאילו לא רואה בעיניים ומתחרפן לגמרי. אם מישהו עשה לו משהו הוא מחוק אצלו לכל החיים, זוכר דברים מלפני 20 שנה ולא מוכן לקנות אפילו במכולת שקרובה לבית שלנו בגלל איזה משהו שקרה ממזמן. וגם לא מרשה לנו לקנות שם.
לדעתי אין לו יחסי אנוש בכלל. בנוסף הוא ממש יכול לרוץ בשביל לסדר דברים שלו או של אחרים, אבל כשאנחנו או אמא מבקשות ממנו משהו, הוא לא זז. כל דבר אצלו ממש ממש נעשה באיטיות. כאילו הוא חי בעולם משלו. והוא גם ממש אוסף כל מיני דברים. ממש אגרן. הוא אוסף מלא מלא דפים, כל חדר השינה מלא. כל הסלון של השולחן מלא, הוא לא מוכן שנזיז לו את זה, הוא בכלל לא זוכר איפה הוא מניח דברים וצועק עלינו שאנחנו נגענו בזה. מיותר לציין שהוא גם לא עושה שום דבר בבית. לא מזיז אצבע, לא לשטוף כלים, לא מטאטא את הרצפה, לא תולה כביסה, לא מוריד, לא שוטף רצפה, לא קם אפילו לקחת לעצמו מים. הוא כל דבר אומר "תביאי לי/ תחזירי, למה לא ניקיתם" וכו' וכו' וההערות שלו מוציאות אותי מדעתי. בנוסף גם כשאנחנו שוטפות את הבית הוא נכנס ומלכלך ולא אכפת לו בכלל גם כשמעירים לו או אומרים לו, שיחכה רגע שיתבייש או שינגב את הרגליים לפני שהוא נכנס. הוא מגיב ב "עוד פעם אתם עם השטויות שלכם" ומזלזל כל כך, או "אני לא יכול להיכנס לבית שלי, איזה דבר זה". זה פשוט נוראי.
הוא עבר לפני כמה שנים תאונת דרכים (ישב שנה בבית) ומאז המצב הדרדר, יש מצב שזה מהתאונה? אולי נפגע בראש, למרות שכביכול קיבל "רק" מכות יבשות? היו לו שברים בעצמות ידיים ורגליים, אבל כאילו רשמית הוא לא נפגע ראש.
שמור עדכון

מצריך דאגה מיוחדת?

כן
 
72
לא יודע
 
1
לא
 
4

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (5) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "הורות ומשפחה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->