שאלה 281691
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

מרגישה פשוט תקועה בתואר!

סטודנטית מתוסכלת בת 25 | כתבה את השאלה ב-28/02/20 בשעה 21:38

היי, אני סטודנטית בתואר ביולוגיה באוניברסיטה העברית. המטרה הייתה לעבור ללימודי רפואה ב4 שנתי, אבל בשנה האחרונה הבנתי שזה ממש לא מה שאני רוצה לעשות בחיים. בשנה ב' של התואר פישלתי, נכנסתי לסחרחורת עם עצמי (בעיקר כי הייתי חסרת מוטיבציה), לקחתי על עצמי יותר מידיי קורסים ולא הייתי מסוגלת להרים את עצמי, ככה שנכשלתי בלא מעט מבחנים ואני חוזרת שוב על שנה ב' (וגם זה על תנאי), בפועל כל מה שבא לי זה לפרוש מהתואר הזה, נמאס לי להילחם על קורסים שלא מעניינים אותי, אבל אף אחד בחיים שלי (משפחה+חברים) לא יודע שאני חוזרת על שנה, מבחינתם אני עוד מעט מסיימת את התואר.
ניסיתי לעלות את זה שלא טוב לי בתואר, אבל מבחינתם נשאר לי עוד קצת לסיים, ככה שאין מה לפרוש כרגע. לא מצליחה להביא את עצמי לספר את האמת, בעיקר שאני כבר חודשים משקרת, אני קבורה בשקרים של עצמי ולא יודעת איך לצאת מזה.
מבחינת המשפחה והחברים אני מצליחנית שעוד רגע מתקבלת ללימודי רפואה, מתגאים בי ומספרים לכולם איזו תותחית אני (שבאופן אירוני זה בדיוק ההפך מהאמת)

מצאתי את עצמי אומרת למשפחה שאני ניגשת למבחנים בסמסטר הזה, שבפועל בכלל לא הלכתי כי לא היה לי שום חשק לשבת ללמוד למבחן, מוצאת את עצמי בחוסר חשק ללמוד למועדי ב' (כשבכלל לא ניגשתי לאף מבחן עדיין), בידיעה שאם אני לא אגש למבחנים מעיפים אותי מהתואר. לא יודעת מה יותר גרוע: לעבור את המבחנים ולהמשיך את התואר הזה לעוד שנה וחצי או לא לגשת ושיעיפו אותי ואז אני אצטרך לספר לכולם את האמת.

כרגע אני מבולבלת, אני בכלל לא יודעת מה אני רוצה ללמוד באמת: מתלבטת בין וטרינריה, (ככה שממוצע נמוך בביולוגיה כמו שכרגע יש לי ממש לא מקדם אותי, מכיוון שצריך ממוצע של 85 ומעלה בתואר ראשון כדי להתקבל) לבין מדעי המחשב (אבל אני לא יודעת אם יש לי כבר כוחות ללמוד בתואר שאפשר להעיף אותך על כל מבחן שנכשלת בו). מרגיש לי ששני התארים האלה כל כך רחוקים ממני כרגע..

לווטרינריה- אני אצטרך לעבור לתואר ראשון מדעי באוניברסיטה/מכללה אחרת (לעבור לשנה ב') שם אוכל להשיג ממוצע גבוה, לסיים שם את התואר בהצלחה ורק אז אולי יקבלו אותי לתואר שני בווטרינריה

למדעי המחשב- אני יודעת כמה זה קשה, ואני מרגישה כל כך לוזרית עכשיו שאני לא יודעת מאיפה אני אשאב כוחות בכלל לעבור את התואר הבלתי אפשרי הזה, עוד שאני צריכה להתחיל משנה א', אחרי שבזבזתי 3 שנים מהחיים שלי בתואר שלא נתן לי כלום.

אני רק יודעת שלא טוב לי, כל מה שבא לי זה להתחבא מתחת לשמיכה...

בבקשה, אשמח לכל עצה שיש לכם. תודה :)

מה לעשות???

להישאר ולהילחם על התואר שהתחלתי- ביולוגיה
 
13
לעבור לשנה ב' של תואר מדעי קל יותר בשביל להתקבל לווטרינריה
 
5
להתחיל מהתחלה תואר במדעי המחשב- באוניברסיטה
 
1
להתחיל מהתחלה תואר במדעי המחשב- במכללה
 
10

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (13) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "לימודים וסטודנטים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->