0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

יחסים מבאסים עם אבא, למה עזרה חייבת להיות חומרית?

מתבודדת בת 25 | כתבה את השאלה ב-01/04/20 בשעה 20:47

היי לכם
קצת קשה לי לתאר מערכת יחסים כזאת של אבא ובת אבל אשתדל. כעקרון כותבת פה כדי לקבל פרופורציות ואני בטוחה שיש יותר גרוע מזה וגם יותר טוב כמו כל דבר בחיים ואני גם לא פה כדי להתלונן.
פשוט לא משתפת בזה אף אחד ואני חייבת לשמוע מהצד איך זה נראה נשמע ובכלל אם זה תקין ואם יש לי בכלל מה לעשות.
אז ככה אני בת זקונים יש לע אחות ואח גדולים ב8 ו9 שנים. שניהם נשואים עם ילדים. לא אתעכב על לספר על האחים שלי אבל בגדול כך אחד קיבל יחס אחר לפי דעתי לטוב ולרע. תמיד אומרים שהכי קטן הוא הכי מפונק וזה נכון אבל מגיל 18 בערך זה כבר היה פחות ואני מןדה על זה. אז אתחיל עם מה שבסדר עם ההןרים ואבא בכלל ואז אסביר מה לא.
ההורים שלו נשואים כבר המון שנים , כל האחים עזבו את הבית אני כמובן אחרונה לפי כשנה וחצי אבל ישר אחרי הצבא גם טסתי לתקופה ארוכה אז עזבתי את הבית פעמיים מאז הצבא. תמיד הייתי ילדה של אמא , היא יותר רגישה חמה ומחבקת ואבא כזה פרימטיבי לא מראה רגשות וקשוח בדעותיו בכלל. כל חיי לא ראיתי בזה משהו רע אם בכלל הבנתי את זה רק בשנים האחרונות הבנתי שקשה לי מאוד עם מה שאבא שלי משדר ומייצג. הוא כן אוהב אותי דואג לי ולא עשה לי לעולם משהו רע. פשוט קשה לי עם האישיות שלו לרוב. אני כן לוקחת ממנו גם דברים טובים ולקחתי אבל בגדול קשה לי שהוא קר וההפך הגמור מאמא שלי. עם השנים גם זה רק התחזק ועכשין זה כבר מוגזם. מרגיש שהוא רק חיכה שנתבגר נצא מהבית ולא ישמע מאיתנו יותר לדוגמא: הוא לעולם לא מתקשר. גם לא הודעה. אמא שלי היא זו שמתקשרת ודואגת אבל מה שכן אבא שלי עוזר ועזר לי כלכלית שהייתי צריכה. אני לא אומרת שהם מממנים אותי אבל כן עוזרים לי בזמן התואר וגם עזרו לאחיי. אני אציין שאני לא מבקשת מהם כמעט כלום , רק שעזבתי את הבית ללמוד והבנתי שיהיו לי מלא הוצאות הם הציעו את עזרתם וכמובן שגם מחזירה להם שיש לי להחזיר מתוך הערכה וכבוד אליהם הם לעולם לא ביקשו שאחזיר או יחזיר בעתיד ככה שאני יודעת שהם אוהבים אותי בלי קשר לכסף אבל כן חשוב להם שאסתדר ואצליח ןאני מודה להם על כך.
מה שקשה לי זה גם הצורך שלי בעזרה שלהם כי לפעמים זה מרגיש לי חומרי מדי והייתי מעדיפה שזה יתפרש גם בדרכים אחרות העזרה הזו וגם יתקשרו יתעניינו יותר. לדוגמה אבא שלי לעולם לא שואל על הציונים שלי וגם אמא שלי בקושי וזה נןרא מבלבל שמצד אחד הם רוצים לעזור ואכפת להם אבל לפעמים נראה שבכלל לא.
יש עוד מלא דןגמאות למה זה מבלבל היחס מצידם ןבעיקר מאבא כי הוא זה שבכלל לא מתקשר כמעט.
מתוך כבוד הערכה וגם אהבה אני בכל זאת מתקשרת או מסמסת לו אבל השיחות איתו מאוד קצרות ותמציתיות. לרוב מדבר איתי על כסף או מה שלומי בכלליות או על פוליטיקה ודברים שלא קשורים אליי כמעט/הגינה בבית/ דברים לא אישיים.
בלי קשר היחסים שלי עם אמא שלי גם לא הכי טובים אנחנו לא חברות הכי טובות אבל היא כן רגישה כלפיי מגלה עניין ובכלל חשןב לה לדעת תמיד מה קןרה איתי.
פרט חשןב שלא ציינתי אבל אולי חשוב.
לפני שעזבתי את הבית ללימודים , חליתי במחלה כרונית שאני מאמינה שגם הייתה אחת הסיבו שהם רצו לעזור ולתמוך בי כלכלית כי לא הייתי במצב לעבוד הרבה ולחסוך לתואר. אני כן מקבלת עוד עזרה כלכלית כי באמת קשה לי לשלב עבודה בתואר וגם מבחינה פיזית ונפשית. ההורים רחוקים ואני גם לא באה הביתה הרבה , משהו שבהתחלה לא הפריע לי ואפילו רציתי חופש מהם אבל עכשיו יש פעמים שהם ממש חסרים לי.
זהו כרגע ממש קשה לי היחסים עם אבא שלי בשיחה האחרונה שלנו שדיברנו על הקורונה נגיד אמרתי שאני יהיה בסדר מקוה שלא אשתגע כי אני לבד בדירה פיצית רוב הזמן ולא התלוננתי בפניו פשוט אמרתי שמקוה שלא אשתגע כי אני לא יוצאת. אז הוא אמר שאני צריכה להגיד תודה שאני לא צריכה לבקש עזרה מאף אחד..שזה קצת נשמע לי תמוה כי אני כן מקבלת עזרה ולא הייתי מסוגלת להמשיך ללמוד בלי שום עזרה ובטח במצב הקיים עם המשבר של הקןרונה. בכל אופן לא נכנסתי איתו לזה פשוט אמרתי שאני מבינה וזה ברור לי אבל כבר בא לי שגרה אז הוא ישר ביטל את דבריי ואמר מה את חיה לבד בעולם כולם רוצים לצאת ולעשות דברים. וכאילו אמרתי את זה בהכי חוסר אונים של נמאס מהמצב אבל זה לא שאני מקטינה בעיות של אחרים. אמרתי שאני הכי מודעת ורואה מה קןרה וזהו הסברתי שגם נורא חשןב לי כבר לחפש משרה שקשןרה לי בתואר וזה ממש תקע אותי עכשיו ואז הןא ניסה פתאום לעודד אותי שזה יהיה יותר קל למצוא משהו אחרי המשבר וזהו.
בבקשה תגידו לי מה אתם חושבים אם יש לי מה לעשות או שפשוט לקבל את זה כמו שזה ולסתום?
בבקש אל תשפטו כי אתם לא בנעליים ולא סיפרתי פה הכל , מדובר פה בבן אדם שהוא אבא שלי אבל זה אישיות רחבה וגדולה שאני מאוד אוהבת אבל גם קשה לי איתה. חשוב לי ובא לי להרגיש מוערכת או חשובה מצד אבא שלי ולא רק מאמא ועם כמה שכסף זה דבר לא מובן מאליו אני לא רוצה רק את זה זאת אומרת שאני לא מבינה למה עזרה חייבת להיות חומרית הם עדיין ההןרים שלי ואני כן מצפה מהם שירצו לדעת איך אני מרגישה ןאיך הולך לי ושיתמכו גם במילים ובשיחה אמיתית וזה קורה ממש מעט אם בכלל. זהו זה מקשה שאין לי את זה ובטח שאין לי את זה גם כמעט מהסביבה בכלל.
אשמח להבנה וקבלה ופתיחות מצידכם
נ.ב
כולנו לומדים מטעויות ומנסים להיות אנשים טובים יותר אז בלי ביקורת שיפוטית חסרת פרופורציות

מה הפתרון?

להמשיך לשחק אותה כאילו זה לא מפריע לי
 
2
להפחית בקשר עם אבא
 
2
לנסות לדבר איתו יותר גם אם זה לא זורם
 
9

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (7) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "הורות ומשפחה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->