שאלה 303103
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

בית עם ערכים שוביניסטיים, מה לעשות?

צליל בת 29 | כתבה את השאלה ב-15/09/20 בשעה 15:47

אולי זאת סתם שאלה טפשית אבל זה מטריד אותי ורציתי לדעת מה דעתכם.
אני בזוגיות עם מישהו מקסים כמעט שנה, וכל פעם שאני באה להתארח אצל ההורים שלו (המדהימים) לארוחת שישי, אמא שלו מאד סביב האוכל (מרוקאית כזאת של פעם), מכינה טונות של אוכל (מוגזם ואין צורך כי הרוב הולך לפח) ומגישה לכולם ולא יושבת וכולם מתחילים לאכול והיא מתרוצצת. ואז כשנגמרת הארוחה, אני כמובן קמה בנימוס לעזור לפנות את הכלים, אבל אני שמה לב שקמות רק הבנות (בת הבית והגיסות), והגברים יושבים להם כמו מלכים (כולל הבן זוג שלי שזה מה שהוא רגיל כנראה מהבית). עכשיו אני שואלת, באיזה קטע הנשים צריכות לשרת את הגברים? לא מספיק שהיא בישלה את האוכל, אנחנו ערכנו את השולחן, מפנות את האוכל וצריכות לשטוף כלים ? למה מה קרה? אני חונכתי לשיוויון וחלוקה בנטל התפקידים. ושאף אחד לא אוכל עד שאמא יושבת. בלי שוביניזם, אני לא פחות טובה מאף גבר שם. ובטח ובטח שאני לא גרה שם בכלל... והם זרקו איזו ״בדיחה״ שעכשיו אני אכנס לסבב שטיפת הכלים לאחר הארוחה. בשביל מה באתי לשם? כדי לעבוד? (יש מיליון כלים כי זה בית עם המון ילדים שכולם נשואים עם ילדים). אצל ההורים שלי אני עוזרת המון, אז אני אמורה, לעשות את זה גם פה? אין לי בעיה לעזור, אבל כשזה באופן מובהק רק הנשים זה מרתיח אותי. אם אעזור בקטנה ולא אשטוף כלים (שזה יותר ממה שהגברים עושים שם) זו תהיה ממש חוצפה? ממני מצופה מעבר?

עדכון מצליל, שואלת השאלה 2020-09-15 17:57:58

תודה רבה על כל העצות, אבל רובן לא נוגעות אלי אולי כי לא חידדתי מספיק את המצב.
אני מפרנסת את עצמי, לא מצפה שהגבר ישלם עלי. לפעמים אני משלמת עליו ומזמינה אותו (לפעמים עושה לו קניות של אוכל לבית שלו ומשלמת ולא מצפה שיחזיר לי. לפעמים מזמינה הופעות\דברים כיפיים לי ולו ומשלמת על שנינו). אני עובדת קשה וחוסכת כסף, ואפילו קניתי דירה להשקעה תוך כדי שאני שוכרת דירה בעצמי. שירתתי בצבא 3 שנים, ואני אפילו יודעת לבשל ולאפות ברמה מאד גבוהה. (חשבתי לעסוק בזה בנוסף לכיף).
אוהבת לפנק, לארח, חולת ניקיון. הבית שלי תמיד נקי ותמיד יהיה אוכל מבושל בבית. א-ב-ל- ויש אבל גדול. אני לא מקבלת את זה שהגברים יישבו ולא יעשו כלום בזמן שאני זאת שצריכה לשרת אותם. אין לי בעיה לעזור ובשמחה ובכיף, אבל זה מרגיש לי ניצול. הם לא יכולים להרים את עצמם ולהרים צלחת? כשאני עושה ארוחות אצל המשפחה שלי אני כמובן עושה כלים ומגישה ומפנה והכל. אבל לא נראה לי הגיוני שכשאני מתארחת אצל המשפחה של הבן זוג שלי אני אמורה לעשות את כל זה גם שם. (שוב, אין לי בעיה, כל עוד כולם יעשו את זה ולא רק הבנות.)
שמור עדכון

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (19) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "זוגיות"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->