שאלה 304436
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

ברית מילה לתינוק - שנת 2020 - בעד או נגד?

אמא בת 38 | כתבה את השאלה ב-27/09/20 בשעה 16:41

היי כולם, אני אמא טריה לילד שני. שיהיו בריאים 555
ואני ובעלי שוקלים שלא לעשות ברית מילה לתינוק שלנו.

נכון להיום, רוב המחקרים מעידים שהתועלות הרפואיות של ברית המילה מצומצמות מאד ושההליך מסוכן יותר ובעל השלכות תחושתיות ארוכות טווח שאין בהן צורך או הצדקה לעומת היתרונות.

מבחינת הדת, גם יהודי שאינו נימול הוא יהודי לכל דבר ועניין (הזהות היהודית נקבעת לפי דתה של האם) וישנן הרבה מאד מצוות והלכות בתורה ש- א׳ : חילונים לא מקיימים בשום צורה ועדיין מרגישים ונקראים יהודים לחלוטין ו-ב: מצוות והלכות שהשתנו לאורך השנים ועברו התאמה או ריכוך לזמן המודרני ו/או לזרמים הדתיים השונים.* יש כמה זרמים ביהדות הם אינם אחידים. היהדות האורתודוכסית המחמירה, היא יהדות שלא לוקחת כמעט חלק בקיום המדינה ובתרומה אליה- מדינת היהודים.

מבחינה חברתית- כיום יש יותר ויותר הורים חילונים שנמנעים ממילה ויותר ויותר נערים וגברים שמספרים שהיו מעדיפים שלא לעבור ברית וחלקם כועסים על הוריהם שבחרו למול אותם.

אז גם מבחינה רפואית, גם מבחינה חברתית וגם מבחינה דתית - הקונצנזוס סביב ברית המילה משתנה. יחד עם כל זה, אני ובן-זוגי רוצים עבור הילד שלנו את הטוב ביותר ושיהיו לו חיים כמה שיותר נוחים ונעימים ושלווים נפשית.

אני מאד מפחדת מהשלכות של אי-מילה על חייו החברתיים כאן בארץ (ומפחדת גם מהשלכות בהיבטים הרפואיים ואפילו הדתיים אבל מזכירה לעצמי שזה בעיקר בגלל הקונצנזוס שאני גדלתי עליו. בדור שלי זה נחשב לאישיו גדול)

הייתי שמחה לשמוע מה דעתכם כיום על ברית מילה.בעד או נגד. מעניינת אותי בעיקר דעתם של בני הנוער שתשקף מגמה שבוודאי תתחזק כשבני המתוק יגדל (בע״ה- כן אני מאמינה בכח עליון ) ויהפוך לנער/גבר בישראל.

קחו בחשבון שברית מילה בבגרות כפתרון של ״מקסימום יעשה כשיגדל״ היא לא אופציה מבחינתי. ברית בבגרות היא הרסנית באופן קשה ברמת ההשפעה על חיי המין ומהווה מקור לדכאונות קשים ולחוסר יכולת לתפקד מינית בקרב הרבה ממי שעברו אותה כמבוגרים.

תודה לעונים

היית מוכנה להיות בזוגיות מחיייבת עם מי שלא עבר ברית?

לא. זה מגעיל אותי ולא יהודי בעיניי.
 
37
קשה להגיד...
 
7
ברור. זה לא משנה עבורי בכלל.
 
69

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (16) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "זוגיות"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->