שאלה 322927
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

הנדסת חשמל ואלקטרוניקה איפה כדאי ללמוד?

מתלבט בן 23 | כתב את השאלה ב-06/04/21 בשעה 17:00

היי, אני בן 23 מהצפון, משוחרר מזה ארבעה חודשים ואני הנדסאי אלקטרוניקה המעוניין להשלים לתואר ראשון. מעוניין להתחיל ללמוד באוקטובר הקרוב.
מתלבט בין כמה מוסדות:
1. אפיק מעבר ממכללת ספיר לאוניברסיטת בן גוריון- קשה מאוד להתקבל לבן גוריון ובזכות אפיק זה אני יכול לשפר את הסיכויים שלי להתקבל לאוניברסיטה נחשבת יחסית, מגוון התמחויות מעניינות, חיי חברה, וגם שנת הלימודים הראשונה בספיר היא בחינם. אבל מצד שני אני חושש שאני לא אצליח לעמוד בממוצע ציונים שיאפשר לי לעבור לבן גוריון ואז סתם אשרוף שנה חינם, ואני גם חושש שהלימודים שם בהמשך יהיו קשים מאוד ואולי לא אצליח להתקבל למקומות עבודה מסוימים על סמך הציונים. והם גם לא מוכנים לספר לי כל עוד עדין לא התקבלתי אם הם יכולים לתת לי פטורים מקורסים שעשיתי בהנדסאי.

2. אוניברסיטת אריאל- היתרונות שם הם שאני עומד בתנאי הקבלה, שהם מתחשבים בהנדסאי שלי, חיי חברה, ויש שם התמחות בהנדסה רפואית שבהרבה מוסדות זה תואר בפני עצמו. מצד שני יש הרבה שאומרים שזה מוסד לא כזה נחשב אף על פי שזאת אוניברסיטה, ויש פרויקטים למשל בחו"ל שלא מכירים בתואר ממוסד בשטחים.

3. מכללת אורט בראודה- יתרונות עומד בתנאי הקבלה, התחשבות בהנדסאי שלי, כנראה שקל יותר להצליח בתואר, שנת לימודים ראשונה חינם, יחסית קרוב לבית שלי, שעה בערך, למרות שאני חושש שאצטרך לעבור לגור קרוב יותר לשם בגלל הנסיעות. מצד שני יש את הסטיגמה המדוברת לגבי מהנדסים בוגרי מכללות שהם ברמה נמוכה, הרבה אומרים שלא כדאי לעשות תואר הנדסה במכללה כי אחרי זה מאוד קשה למצוא תעסוקה, הבנתי שמעסיקים מחפשים בעיקר בוגרי אוניברסיטאות . למרות שהבנתי גם מכמה אנשים שיש שם הרבה בוגרים שמשתלבים בתעשייה ולמוסד הזה יש המון קשרים עם התעשייה ואפשר לעבוד בתעשייה כבר בשנה האחרונה ללימודים.

חשוב לציין שבבן גוריון ובאריאל בוודאות (בבראודה אולי) אצטרך לגור במעונות או בדירה שכורה שזה עוד הוצאות עבורי בהתחשב שלא אוכל לעבוד במהלך תואר קשה זה

איפה כדאי ללמוד?

מכללת אורט בראודה
 
1
אוניברסיטת אריאל
 
2
אוניברסיטת בן גוריון דרך ספיר
 
5

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (2) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "לימודים וסטודנטים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->