שאלה 337226
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

חוסר שביעות רצון מהאח שלי, איך מתקדמים מכאן?

מרדכי בן 33 | כתב את השאלה ב-05/10/21 בשעה 15:41

אני אוטוטו בן 34 והוא בן 35 וחצי, יש לו מחלת נפש והוא היה ב - 3 אישפוזים פסיכיאטריים ברמב"ם ובטירה. יש לנו יחסים טובים כבר מגיל 0. כשאני מבקש ממנו שלא רק אני אכניס ואפרוק מדיח ושגם הוא יעשה את זה , הוא בדרך כלל מסרב. גם כאשר אני מבקש ממנו ללכת לקנות משהו הביתה במקומי הוא לא רוצה לעזור, גם לא רק מצרכים מהסופר מרקט אלא גם ממקומות שהוא רגיל יותר ללכת אליהם כמו מהבית מרקחת, המאפייה וחנות כלי הבית . גם אם מישהו יהיה בבית עם 40 מעלות חום הוא לא יטרח וייצא לקנות. אני מדבר אל ליבו ואומר לו שאם הוא יגור בדיור עם אנשים במצב נפשי דומה לשלו הוא יצטרך לעשות את כל הדברים האלה וזה כמו לדבר לקיר. גם הדברים שהוא יודע לעשות , הוא לא מקפיד : אני מבקש ממנו לדאוג כל הזמן שיהיו סבון ושמפו באמבטייה, לבדוק תמיד אם יש בבית כוסות חד פעמיים, נייר טואלט, סבונים ונייר סופג וגם זה לא ציון 100. מאמא שלי אני לא מצפה לעשות במקומו את הדברים הללו כי אני נותן לה את הכבוד אבל גם היא לפעמים כועסת עליו או צועקת עליו שהוא רוצה שנעזור לו למשל לקרוא דברים, להיזכר מתי פעם אחרונה הוא התקלח ולסדר לו את התרופות וגם לה הוא לא מקשיב. בנוסף לכל , כשאני נמצא במקום רציני כמו מקום העבודה שלי הוא מסוגל להתקשר אליי ולשאול אותי מה אוכלים ושותים בארוחת הצהריים ואיזה קינוחים יש בבית , למרות שביקשתי ממנו לא להתקשר מיליון פעם לשאול אותי את הדברים האלה ולמרות שברוב הימים אני מקפיד ליידע אותו מה יהיה התפריט עוד ערב לפני , אני מנסה לחנך אותו והמוח שלו לא מפנים. יש לו בעיית זיכרון ואני ביקשתי ממנו לעשות תרגילי זיכרון, וגם את אלה הוא מזניח או לפחות עושה טובה שהוא עושה. היתרונות שלו בבית הן שavvהוא דואג לתחזק את המכונית, מוציא את הכלב שלנו לטיולים, שהוא סוחב איתי את הדברים מהסופר בימי שישי, שהוא חותך לי את הלחמנייה שמשמשת לטוסט של יום חמישי בערב ל - 2,שהוא לא אלים פיזית , שהוא עושה כמיטב יכול לטפל במכשירים בבית ושהוא לא אוסר עליי ללכת למקומות מסויימים באף שעה ביום. אבל עדיין זה לא מספיק. הוא גם מסוגל לצחוק על בן אדם למרות שאמרתי לו שוב ושוב שאם הוא יסתלבט על בן אדם חמום מוח ברחוב הוא יחטוף ממנו מכות רצח. בינתיים הוא לא מפריע לי לפרטיות שלי בבית כי כרגע אין לי זוגיות אבל אני סומך עליו שהוא יתנהג בסדר כאשר תהייה בחורה בבית כי הוא פעם אחת גם צילם אותי בשביל שדכנית אחת. לא אכפת לי שהוא יגור עם אמא שלנו גם עד יום מותה, להפך , אני לפעמים אפילו מנסה לחזק את מערכת היחסים ביניהם והוא לא מעריך את זה. איך חיים איתו באווירה כמה שיותר טובה בבית ?

עדכון ממרדכי, שואל השאלה 2021-10-06 19:49:01

למשל גם אמרתי לו שאם היו לו אישה וילדים אז איך שהוא היה מתפקד בבית אז הם היו מסכנים והוא לקח את זה בבדיחה ולא כגורם דירבון להתעלות וברור שזה לא הזיז אותו מהמנהגים הרעים שלו.

הוא גם משאיר כל הזמן את הכיור במטבח מלא בכלים.

אתמול אמא שלי צעקה עליי שהערתי אותה בלילה כשסידרתי את הכלים במטבח ואז אמרתי לה שאם הוא היה טורח לסדר אז לא הייתי צריך לסדר ב- 01:00 בלילה וכך להעיר אותה משנתה.

אני גם אומר לו שהוא מטרד בזה גם שאמא שלי כל הזמן צריכה להסיע אותו לעבודה ואז יש לי פחות צ'אנסים לדבר איתה ( גם ככה יש לי פחות צ'אנסים כי היא מדברת המון בטלפון ובפלאפון ).

ואני אומר לו שבעיקרון אני האח הצעיר במשפחה ( אין לנו עוד אחים ) אז אני זה שצריך להתפנק ולקבל עזרה בלי סוף אז הוא אומר לי שזה לא נכון כי אנחנו בערך באותו הגיל -
שאין דבר כזה" אח גדול ואח קטן ".

גם אבא שלנו המנוח היה אומר לו שיאכל וישתה מה שהוא רוצה ולמשל פעם, בשנת 2009, הוא התרגז עליו כשהוא התקשר אליו כאשר הוא היה בבית מלון באילת לשאול איפה הקונסרב זיתים ועדיין הוא ממשיך לשאול איפה נמצא המזון הזה ואיפה המזון האחר בבית למרות שאני לא שואל אותו איפה נמצא כל דבר במטבח ואני גם לא מתייעץ איתו מה לאכול ולשתות , אני גם ממזמן לא מכה אותו בגלל שהוא אוכל או שותה משהו שאני לא מסכים שהוא יאכל או ישתה. אני ממזמן אמרתי לו שלא מעניין אותי מה הוא אוכל ושותה ושהוא לא צריך לנמק לי למה בא לו לשנות את התפריט שקבענו כי אלה לא דברים ברומו של עולם והוא אכן ממשיך לדבר על השטויות האלה - למרות שאמרתי לו שהדיבורים האלה הם קשורים לנושא שלא משתווה במהותו למשל לטיסה לחו"ל.

אמא שלי אמרה לו שבדיור הוא יקבל סיוע מלא בכל תחומי החיים שיענה על כל צרכיו.
שמור עדכון

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (2) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "הורות ומשפחה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->