שאלה 339999
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

להישאר או לעזוב?

אנונימית בת 35 | כתבה את השאלה ב-16/11/21 בשעה 17:14

שלום,
אני במצב שברירי ומאתגר וזקוקה לייעוץ.

אני שוכרת דירה מזה כשמונה חודשים אליה עברתי לאחר כשבע שנים של מגורים עם הורי שלפניהם נכנסתי לחובות עקב הלוואה שלקחתי בשביל הלימודים והתקשתי לכסות. תקופה בה עברתי הרבה שינויים עקב מקומות עבודה שנסגרו, מקומות עבודה שלא התאימו לי ומקומות עבודה שהתאימו אבל לתקופה קצרה אותם לקחתי על מנת לשכלל את כישורי ולהמשיך לפתח את עצמי מקצועית מתוך חשיבה שזה יפתח לי אופציות תעסוקתיות נוספות שיוכלו להגדיל את ההכנסה. נוסף למשבר שהתעסוקתי גם חוויתי הרבה מאוד מתחים עקב משבר משפחתי שלקח לי זמן רב להתאושש ממנו.

לאחר הרבה מאמצים הצלחתי לייצב את החשבון ולחסוך חסכון התחלתי בשביל דירה. באותה תקופה עבדתי בעבודה עם הכנסה יציבה וגבוהה אותה מצאתי אחרי הרבה ניסיונות כושלים, זה היה מקום חדש שסבל מהרבה קשיי תפעול שנפלו על כתפיי והכניסו אותי למתח נפשי רב ויחד עם משבר הקורונה, תקופות החל"ת והרבה אי ודאות המתח הלך וגבר עד שהתפרץ אצלי כהתקף חרדה שהחליש אותי מאוד.

לאחר כמה חודשים וטיפול רגשי שהתחלתי הצלחתי לייצב את עצמי אבל חששתי מלחזור למשרה מלאה עקב קשיי תפקוד שחוויתי אז התחלתי לעבוד במשרה חלקית, עברתי לסאבלט ולאחר שראיתי כי ההכנסה התייצבה החלטתי גם לחתום על חוזה לשנה למרות החששות הכבדים. כמה חודשים אחר כך חוויתי התדרדרות במצב הרגשי שהביאה להתקף חרדה נוסף וקשה הרבה יותר ולהחלטה שלי לעזוב את העבודה.

מאז אני כבר ארבעה חודשים נאבקת כדי לשקם את עצמי, מתרוצצת בין בדיקות, לוקחת ויטמינים וצמחי מרפא לשיפור התפקוד ומתייעצת עם נטורופתית. חודשיים קיבלתי דמי אבטלה ובמקביל כשראיתי שאני מתייצבת התחלתי לעבוד במשרה חלקית שההכנסה בה הייתה נמוכה ולא היו בה מספיק שעות ממנה פוטרתי.
עכשיו אני בחריגה מהמסגרת שהביאה את הבנק לדחות את תשלום שכר הדירה האחרון ובחוב לביטוח לאומי שטוענים שאני חייבת להם 5,000 ₪ על סכומים שהפקידו לחשבון שלי בזמן שלטענתם עבדתי ואני צריכה למצוא הוכחות שלא.

התפקוד שלי השתפר אבל אני עדיין חווה הרבה קשיים, מאמינה שאוכל למצוא עבודה זמנית ולייצב את עצמי בהדרגה עד שאוכל לאפשר לעצמי איזושהי הכשרה מקצועית עם אופק תעסוקתי יותר ברור אבל גם עם הרבה חששות וניסיונות להבין איזו עבודה יכולה להתאים למצבי הנוכחי אז לא רואה ברירה אלא לקחת הלוואה שתיתן לי איזשהו מרווח נשימה עד שאצליח להתייצב שוב. מאוד מפחדת להגיע למצב שאני חוזרת להורים שייקח אותי אחורה מבחינה רגשית ויפגע עוד יותר בתחושת המסוגלות שלי, מה גם ששם יש לי הרבה פחות אפשרויות תעסוקה.

חשוב לי גם לציין שאני עם לקויות למידה (דיסקלקולית) ועושה מאמצים רבים כדי לנהל את הכסף שלי יותר באחריות ולהצליח לייצב את עצמי כלכלית לאורך זמן, בתקופות של עומס רגשי כבד כמו עכשיו שאני מתמודדת עם הרבה דברים במקביל אני מתקשה לתכנן את עצמי ולראות כמה חודשים קדימה וזה מה שהביא אותי למצבי הנוכחי.


זה מעלה בי הרבה שאלות:

1. להישאר או לעזוב את הדירה?


2. אם אחליט להישאר, איזה סוג של הלוואה עלי לבקש על מנת שאוכל לאפשר לעצמי קצת מרחב נשימה עד שאחזור להתייצב?

3. אני יודעת שאני חייבת תוכנית כלכלית וגם איזשהו ליווי רגשי בתקופה הזאת ובשאיפה להצליח לתכנן את עצמי קדימה אבל לצערי לא יכולה לשלם, איפה אפשר למצוא כזה בהתנדבות?

4. האם כדאי לבדוק אופציה של בקשת אחוזי נכות מביטוח לאומי? אני יודעת שצריך לפחות 40% וזאת גם בירוקרטיה שאני מודה שאין לי כוחות נפשיים בשבילה, גם התייעצתי עם עובדת סוציאלית שאמרה לי שזה עלול לייצר סטיגמה שלילית לגבי היכולת שלי להשתלב תעסוקתית ואני חוששת מכך.

מה כדאי לעשות?

לבקש הלוואה, למצוא עבודה זמנית ולהישאר בדירה
 
2
לבדוק אופציה לקבלת אחוזי נכות מביטוח לאומי
 
7
לחזור להורים
 
2

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (3) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "פיננסי וכלכלה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->