0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

האם כדאי להירשם לקורס בנושא שוק ההון?

תום בן 34 | כתב את השאלה ב-18/11/21 בשעה 20:40

אני לא אכתוב אם השם של מי שמעביר את הקורס, אבל אכתוב שיש להם קבוצה מאוד גדולה בפייסבוק שהם מנהלים.
עלות הקורס היא כמעט 1,000 שקל. שזה הרבה, אבל אם מצד שני אולי שם ילמדו אותי להשתמש בכלים שאין לי כרגע, אז אולי זה יהיה משלם?

להבנתי כניסה לכל מיני פלטפורמות מסחר ללא ידע כבד בתחום זה בצעד מאוד מסוכן שרוב הסיכויים ישאיר אותי ללא כסף. שוק ההון זה מקום בו הכרישים השמנים מחפשים דגי רקק כמוני בשביל לנשל מנכסים. ניסיתי לשאול בפורומים, אבל תמיד נתקלים בתשובות כמו "זה נשאל הרבה פעמים. יש מלא חומר." והפניות למאמרים ארוכים שמסבירים שוב ושוב מה זה מניות ומה זה אגרות חוב, אבל ללא שום הדרכה של ממש מה עושים עם כל המידע הזה.
בגדול המטרה שלי היא לבנות תוכנית חיסכון (בדומה ל"קופת חיסכון" שמציעים כל בתי ההשקעות) שבה במקום לתת למנהל הקרן לנהל לי את ההשקעה תמורת 1% דמי ניהול, אני אשקיע במדדים (כל כל מיני מדד ת"א 125, או מדד ת"א 35, או אולי מדד נאסד"ק 100? איך יודעים איזה כדאי בכלל?). לפי השמועות יוצא שתיק השקעות מניב תשואה יותר גבוהה עקב דמי ניהול יותר נמוכים. לא מצאתי *אף לא מדריך אחד* שמסביר איך להשקיע במדדים. אפילו לא אחד! כולם מתחילים ממצב שאתה כבר נמצא בשוק ההון ומתלבט איך בדיוק לחלק את ההשקעות שלך ומקבל כמובן מאליו שאתה יודע מה זה "לשים 20% למגדל תיק אג”ח (סימול: 5121413 )", כשהקורא אפילו לא יודע איך בכלל מבצעים את הפעולה. מתקשרים למגדל? עושים העברה בנקרית מהאתר של בנק הפועלים? מתקשרים לברוקר פרטי? לא ברור.

אחרי ים קריאה הבנתי שקודם כל צריך להירשם כחבר בבורסה ומשם מקבלים גישה לאיזו פלטפורמת מסחר, שבה צריכים להתמקח אלקטרונית לגבי מחיר של אותו "תיק אג"ח". ואפשר לקנות אותו רק אם מישהו מוכר והפלטפורמה יודעת לחבר אין מוכר לקונה אם הגיעו לפשרה במחיר.

ובגלל זה אני תוהה: האם כדאי לי לקחת קורס כזה שיסביר דברים טכניים כמו שימוש בפלטפורמת מסחר, איך בכלל מבצעים פעולה של "לקנות מדד s&p 500", איך לא ליפול לידי כרישים כבר על היום הראשון, וכדו'. אולי בכל יסתבר שעלות התיק היא יותר ממה שאני מוכן לשלם? אין לי מושג מה עלות הקניה. מדד ת"א 125 עולה 12 שקל או 12 מיליון שקל? אולי אני בכלל לא במקום הנכון?

מצד שני, אולי דווקא הקורס הזה הוא עצמו הכרישים הגדולים שבאו רק לנצל את התמימות של פשוטי עם כמוני?
אשמח לטיפים ממי שהיה בקורס כזה או להפיך, הצליח ללמוד את זה ממקור אחר (ספרים נגיד).

נ.ב.
מטרת החיסכון היא צבירת כסף לרכישת דירה בעוד כ-5-6 שנים. אם משכנתה כמובן, הכוונה היא לתשלום ראשוני. אולי בכלל עדיף לא לנסות לשחק עם זה וללכת בשיטה הישנה של לקבל משכורת ולשים בצד?

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (4) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "פיננסי וכלכלה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->