שאלה 344269
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

ללכת עם הלב או עם הארנק?

בדוי בן 22 | כתב את השאלה ב-23/01/22 בשעה 15:18

השתחררתי לא מזמן מהצבא וכמו הרבה בגילי נמצא בצומת דרכים: מה אני עושה עם החיים שלי?

האמת שכל תקופת התיכון אני הייתי בטוח שאלך ללימודי הנדסה או מחשבים, כי זה רווחי, כי זה מכובד, כי זה כסף ועבודה בטוחה. ההורים שלי עלו לארץ לפני 15 שנה, הם עבדו בפרך כדי לגדל אותי, כדי להקים פה בית. כשאני ראיתי את אבא שלי חוזר מהמפעל כל יום אחרי משמרת 12 שעות ליבי נשבר לרסיסים, אני אמרתי שלי זה לא יקרה, כשאגדל אקנה להם את כל סביון ואפילו מעבר. גדלתי, קיבלתי נקודות מבט שונות על העולם ועברתי הרבה חוויות בצבא. הצבא עזר לי להבין שתשוקה למה שאתה עושה זה חשוב, זה ממלא אותך, וחוויתי את הרגעים המאושרים בחיי דווקא בשירות.

עכשיו, אני יודע שזה יישמע קצת פתטי, אבל תמיד אהבתי לצייר. זה מה שהציל אותי מדיכאון לימודי, מקשיים מסוימים בחיים, לתת ביטוי למחשבות שלי ולהפוך אותן לעולם שלם. נהנתי לערוך סרטונים, פוטושופ וכ'ו אבל התייחסתי לזה כאל תחביב.
בעולם הדיגיטלי של היום אני יודע שאפשר להשתלב כמעצב גרפי, עורך, אפילו מעצב UX UI וזה קורץ לי מאוד. מצד שני אני מתחיל לשמוע הרבה מעצבים שלא מרוצים מהיחס לעבודה שלהם, מהזלזול, ומההיכרות עם קהל הלקוחות הישראלי אני מבין מאיפה זה מגיע.

ממה שהתייעצתי עם חברים כולם אמרו לי לך עם הלב, כסף זה לא מקום ראשון. אבל את העצות האלו אני שומע מאנשים שהוריהם מנהלי חברות, דודים שלהם עובדים בהייטק ולסבתא שלהם 3 דירות במרכז. אנשים עם קשרים וגב כלכלי מסוים, משהו שאני לא יכול לבנות עליו.

יש לי את כל הסיכויים להתקבל ללימודים "יוקרתיים", אך לא יודע אם אעמוד בזה פסיכולוגית, אצטרך לשכוח מעצמי, מכל החלומות והעיסוקים שנתנו לי סיפוק ולהתמקד בעולם החומרי. זה אוכל אותי, כשהייתי קטן ונאיבי תמיד חשבתי שאהיה מי שאני רוצה ולא מי שיגידו לי להיות.

השאלה שלי מופנת בעיקר לאנשים שעמדו בפני בחירה דומה, מה עשיתם בסוף? איך שקלתם את מה שאתם עושים? באמת צריך ללכת לפי הלב או שזה סתם סלוגן שלא יעבוד בחיים הריאליים?

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (12) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מה שעובר עליי"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות