שאלה 350842
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

מרגיש חסר כוחות נפשיים ופיזיים, איך להתמודד?

אלמוג בן 27 | כתב את השאלה ב-10/05/22 בשעה 11:42

היי אז אני אגש ישר לעיניין אני אשמח לדעות , עצות ובנוסף זה עוזר לי לפרוק , כבר תקופה ארוכה שאני נמצא במקום רע מאוד בחיי , אני נמצא במקום בו אני מתקשה להחליט החלטות אפילו הקטנות שבהם , אני מרגיש ביטחון עצמי נמוך וערך עצמי נמוך ומצבי רוח רעים.

אני רוצה לספר קצת רקע עליי כי אני חושב שהוא מאוד משמעותי אז אתחיל מזה שאני עוד כמה ימים בן 27 ועד גיל 19 הייתי בן אדם עם חרדה חברתית , בקצרה הצלחתי לשנות את עצמי ולהתגבר עליה ולהתחיל את חיי .
החלטתי אחרי השירות הצבאי שאני רוצה ללמוד הנדסת תוכנה ועשיתי 3 פעמים פסיכומטרי ללא הצלחה לאחר מכן למדתי מדריך כושר ואז נכנסתי למכינה קדם אקדמית למשך שנה בה גם לא הצלחתי לקבל את הממוצע שהייתי צריך כדי להיכנס לתואר

לא וויתרתי ונכנסתי לעוד מכינה ובפעם השנייה הצלחתי ונכנסתי לתואר הנדסת תוכנה , נכנסתי לסמסטר הראשון שפשוט היה כל כך זוועתי והרגשתי כל כך חרא ורע.
ולא וויתרתי עד סוף הסמסטר הראשון ועשיתי את כל המבחנים ובתכלס לא הצלחתי בכלל וראיתי שזה לא בשבילי ולא מתאים לי והחלטתי לעזוב את הלימודים במקום לסחוב את עצמי שם ולסבול כל יום , מאז אני נמצא במקום כל כך מגעיל , אין לי חשק לכלום וכן אני מרגיש בדיכאון .

אני מרגיש שאני מבזבז את הזמן שלי ואני עוד קצת בן 27 שמבחינתי הגיל הוא פקטור רציני , חשבתי שבגיל הזה אני אהיה במקום אחר בחיי מה שממש רחוק ממני ואולי מזה אני כל כך מתוסכל ואני פשוט לא מקבל את המציאות שלי כרגע.

בנוסף לכך אני נמצא בזוגיות במשך שנה ואני מרגיש שקשה לי להכיל את בת זוגתי אבל אני עושה את זה בכל מקרה ותומך ותמיד עוזר למרות שאני במצב כזה ושיתפתי אותה והיא יודעת , היא בחורה יחסית קשה ואני מרגיש שהיא לפעמים שופטת אותי והיא בחורה דעתנית מאוד .

בנוסף זו זוגיות בשלט רחוק , היא לומדת רחוק ממני (נפגשים בדרך כלל סופשים וגם אין לה יותר מידי זמן )

אני עובד כשכיר כ-4 שנים כמאמן כושר ואני כן רוצה לפתוח עסק שלי ולהתחיל לעשות אימונים אישיים אבל אני רואה בפועל שאני לא עושה כלום ולא פועל ומשהו עוצר אותי , מין פחד מסוים שאני לא יכול להשים עליו את האצבע אני מרגיש שאני תקוע ורק שוקע בעוד ועוד מחשבות ומגיע למצבי רוח רעים , ישן עד מאוחר ומלקה את עצמי על כך וזה בעצם לופ שחוזר חלילה .

היו לי המון מצבי רוח כאלה ונפלתי המון בחיי לדיכאון ותמיד הצלחתי לקום מזה יחסית מהר , אני מקפיד להתאמן 4 פעמים בשבוע , לשחק כדורסל פעם אחת בשבוע ובנוסף כדורגל פעם אחת בשבוע .
הספורט עושה לי כל כך טוב ..

בקיצור אני יודע , אני לא מצליח לפעול , לא מצליח לעלות על מומנטום חיובי ונשאר בלופ שלילי שמתמשך ומתמשך .

כל חיי אני בן אדם אופטימי בסה"כ , תמיד מחייך , תמיד עוזר ונותן מעצמי לאחרים ובתקופה הזאת אני פשוט שבור ולא מצליח להרים את הראש בכלל ושלא נדבר על להתקדם בחיים .

אשמח לעצות ודעות , תודה רבה והמשך יום טוב (:

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (1) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מה שעובר עליי"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות