0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

הבת שלי שיקרה לי, גיליתי שהיא מלכלכלת עליי עם חברות שלה ונפגעתי ממש, מה לעשות?

גליה בת 44 | כתבה את השאלה ב-12/06/22 בשעה 20:12

תמיד חינכתי את בתי ליחסים כנים בבית. אפשר להגיד הכל גם אם כועסים, אבל אף פעם לא לשקר. היא בת 15 וחצי והרבה מחבריה להטבק"ים, ואני מקבלת את זה שהדור היום מבולבל (הרבה באשמתנו), וביקשה לנסוע לקניון בתל אביב ביום שישי האחרון. כששמעתי שמתקיים מצעד הגאווה, אמרתי לה שאני לא מרשה ללכת לתל אביב בכזה יום - גם בגלל התפשטות הקורונה וגם בגלל שאני לא רוצה שהיא תראה עירום. לפני שקופצים עליי עם האשמות הומופוביות - לתפיסתי, זה דבר אחד לקבל אדם באשר הוא ודבר אחר לשלוח בן נוער לקרנבל של אנשים שחלקם מעשנים סמים או מסתובבים חצי ערומים. חינכתי את הילדים תמיד לסובלנות. אבל בפועל היא אמרה שנוסעת לקניון אחר ובכל זאת הלכה למצעד. חלק מהמראות זיעזעו אותה, והיא חזרה הביתה בוכה ועדיין לא סיפרה. מהסתכלות ברב קו שלה וחיטוט בוואטסאפ הבנתי מה קרה. רק אחרי שהתעמתתי איתה הוא הודתה. לקחתי לה את הטלפון ו"קירקעתי" אותה לראשונה בחייה.
ממעבר על ההודעות שלה, אני רואה שהיא הרבה פעמים "מלכלכת" עליי עם חברות.
זה ממש שבר אותי. תמיד נתתי לה את החופש להחליט עבור עצמה, אני בטוחה שאני לא אמא מושלמת, אבל תמיד הייתי שם לשמוע את כל מה שרצתה לשתף, תמיד תמכתי, תמיד שיתפתי פעולה עם רעיונות ורצונות. אף פעם לא הגבלתי כספית, גם כשלא היה. כיבדתי את הפרטיות שלה, בניגוד להרבה הורים, לא עברתי לה על הוואטסאפ שנים. כנראה שזו הייתה טעות. כן דרשתי שתשקיע בלימודים, אבל אם היא לא השקיעה לא היו סנקציות ולא עונשים. אני לא דורשת ממנה אפילו מטלות בית בסיסיות, מבחינתי יותר חשוב שתלמד ותנוח מעזרה בבית. ואם פעם ביקשתי שתנקה אז היא כתבה על זה לחברות שלה והציגה את זה כאילו עברה התעללות.
לפני שנתיים היא עלתה קצת במשקל ואני עודדתי אותה לעשות ספורט. לא דיברתי על דיאטה ולא על הרזייה אלא על בריאות. היא לאחרונה הציגה את זה לחברות בסטטוס כאילו הייתה על סף הפרעת אכילה בגללי.
זה פגע בי מאוד.
זה פינוק יתר?
אני כרגע במצב שאני לא מסוגלת בכלל להסתכל עליה, וגם כשהיא מבקשת להתנצל אני לא מסוגלת להקשיב לה כי איבדתי בה אמון לחלוטין.
היא בוכה כבר יומיים אבל אני בכלל לא מצליחה לגייס אמפתיה מינימלית כלפיה.
אני לא חושבת שאני יכולה לסלוח.
התנתקתי ריגשית.
אני לא יודעת מה לעשות.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (6) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "הורות ומשפחה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות