0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

איך לעזור לחבר שיוצא עם מישהי שממש לא מגיע לה להיות איתו?

יאנה בת 28 | כתבה את השאלה ב-14/06/22 בשעה 16:37

קצת ארוך, אבל בבקשה תנו עצה.
לי ולבעלי יש חבר טוב (שחר), שחר הוא סטודנט, ועובד בשתי עבודות.
כבר כמה שנים הוא יוצא עם נופר, נופר היא סטודנטית והיא לא עובדת, היא מגיעה ממשפחה מבוססת ולכן מעטים הימים בהם עבדה בחייה, וככל הנראה ההורים מעבירים לה סכום כל חודש והיא חיה על חשבונם עד היום (הבחורה בת 27).

מהתחלה אני ובעלי לא התחברנו לנופר, אבל כמובן שלא הראנו את זה אף פעם כלפי חוץ כי זו בת זוג של חבר ורצינו לכבד את הבחירה שלו, בכל זאת הוא יוצא איתה ולא אנחנו.

לאחרונה הם עברו לגור קרוב אלינו, ובגלל שאנחנו נפגשים יותר אז התחלנו לשים לב לכמה שלא מגיע לו מישהי נוראית כמוה.
הבחורה לא עושה כלום, ממש כמו ילדה מפונקת בת 12. אבל כלום! ממש שום דבר! היא ישנה יותר מחצי יממה, היא יכולה לקום לאכול ולחזור לישון.
מעבר לכך, היא גורמת לו לעשות הכל בשבילה. אבל הכל! בכל שנות הזוגיות שלהם, פעם אחת לא ראיתי שהיא מכינה לעצמה קפה, כבר לא מדברת על להכין קפה לשחר. הכל הוא עושה לה.
יום אחד ישבנו יחד והיא ביקשה ממנו להביא לה משהו שהיה ממש קרוב אליה, היא יכלה להשען קצת עם הגוף ולהושיט את היד והיא הייתה מגיעה לזה. במקום זה היא ישבה על הספה וביקשה ממנו כמה פעמים להביא לה את החפץ, כשהוא עסוק באמצע משהו, היא המשיכה לשבת ולבקש עד שהוא הגיש לה.
כנ"ל על להכין לה קפה, היא ביקשה שיכין לה קפה, הוא היה עסוק אז לקח לו קצת יותר מ7 דקות להכין לה, כל ה7 דקות היא המשיכה לקטר כי הקפה שלה מתעכב.
עוד סיפור, ארבעתנו יצאנו קצת לטייל עם חברים, עברנו ליד מסעדה, עצרנו במרחק של 10 מטר ממנה, ושקלנו ללכת לאכול שם. ושימו לב: נופר אמרה לשחר שיילך יבדוק מה יש בתפריט ואז יחזור וידקלם לה את המנות בשביל שהיא תחליט אם בא לה לאכול שם או לא. היה איתנו חבר שלא הכיר אותה כל כך עד אותו היום אז הוא צחק צחוק מופתע כזה ואמר לה "את רצינית? למה שיעשה את זה? תלכי רגע תסתכלי בעצמך" ועל זה היא ענתה לו "כי הוא אוהב אותי".
בנוסף לזה היא מאוד מלכלכת, ובטח לא מנקה אחריה (גם אצלינו בבית). היא יכולה שבת חצי יום ליד גוש החרא של הכלב המסכן שלהם (שאף פעם אין לה כוח להוציא) העיקר לא להרים את הגוש, היא מעדיפה להתעלם כי בסופו של יום שחר יבוא וינקה (היו מקרים בעבר).
עד כה בטח הבנתם מי עושה את כל מטלות הבית אחרי שחוזר מעוד יום מתיש של עבודה או לימודים.

שחר הוא לא חסר אופי, לא חסר עמוד שדרה, הוא לא פראייר של אף אחד, ולכן אנחנו בהלם למצב שבו הוא נמצא. מה שכן, שחר נותן את כל כולו במערכת יחסים, והיא כנראה ידעה לנצל את זה טוב טוב.

אני לא אפרט על הנזק והאי נוחות שהיא גורמת לנו בבית שלנו, כל פעם שאנחנו נפגשים. היא ממש מזיקה לכל סביבה שהיא נמצאת בה.

כל המשפחה שלו וכל החברים שלו לא אוהבים אותה, ואני תוהה למה הוא עדיין איתה. וכן יש לנופר תכונות חיוביות: היא סקס טוב, והיא אשת שיח.. (זהו). האם זה מספיק בשבילו והוא מוכן להיות המשרת הנאמן שלה כל שארית חייו?!

כל מה שאנחנו רוצים זה לפתוח לו את העיניים, שיראה מה קורה לו, לאן הוא הביא את עצמו, ושיידע שהוא שווה יותר ומגיעה לו מישהי טובה יותר שתדע להעריך אותו ולכבד אותו, ולעזאזל שתעשה משהו בשבילו גם! אני חושבת שהוא לא רואה, ממש כמו בזוגיות מתעללת - כשאתה שם אתה לא מבין שאתה בזוגיות מתעללת, רק כשאתה יוצא מזה אתה מתחיל להבין איפה היית ונופלים פתאום האסימונים.

אני אישית בכיף הייתי אומרת לה את כל מה שאני חושבת עליה, אני לא מתביישת בזה לרגע, ומאוד רוצה לעשות את זה, אבל אני יותר רוצה להמשיך לראות את שחר.

עד לפני שנתיים בערך, בעלי דיבר איתו עליה מספר פעמים, שחר פשוט ענה שהוא אוהב אותה. אבל כל זה לפני שראינו כמה היא מזלזלת בו ולא מעריכה אותו.

בבקשה תנו עצה מה אנחנו יכולים לעשות בשבילו, כל המשפחה שלו וגם בעלי דיברו איתו עליה, והוא בשלו. הוא בטח כבר לא רוצה לשמוע אף אחד מדבר עליה, בטח כבר נמאס לו.

אז איך אנחנו עוזרים לו בכל זאת?

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (10) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מצבים ואנשים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות