0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

צריך טיפול לביטחון עצמי ודימוי/הערכה נמוכים. לאיזה טיפול ללכת?

מרוקן בן 22 | כתב את השאלה ב-15/05/19 בשעה 19:21

הי, לצערי גדלתי לא הכי טוב שיש משאני קטן, תמיד ירדו עלי היו מרביצים לי נטפלים אלי בבית ספר והתפתח לי מחשבה כזאת מין שריטה שאני פגום ומרוב שהכניסו לי לראש מילים פוגעות השריטה הזאת התפתחה עוד יותר עם השנים לאט לאט ומשהו בי עד היום מת לאט לאט כל יום ואני במצב שכל הזמן יש לי מחשבות יתר, אני מרגיש ממש מרוקן, אין לי חיים מעניינים, חברים נידו אותי, וכל זה בגללי, אני משדר אומללות כזה, בסביבת חברים ואנשים אני מרגיש מאוים כזה, כאילו הם יותר טובים ממני, אם זה מתבטא בנוסף גם עם בחורות, בא לי להיות מוכן להתחיל עם ביורה בלי להסס וגם תוך כדי השיחה לא להיות מבוהל, בא לי להיות משוחרר בהכי טבעי ושלווה שלי, יש לי חרדה חברתית מכל איך שהסביבה עיצבה אותי לאורך השנים, אני מבוהל בפאניקה, בא לי להשתקם, אני כבר בן 22 ודי אני לא יכול להמשיך ככה להיות תקוע !!
עוד סיטואציה, נגיד לשבת במסעדה עם חברים וידידות או לדוגמא הציע לי חבר לבוא לאילת עם שתי בנות ואמרתי שאני לא יכול כי כל הדברים האלה גדולים עלי !! אני חושב על זה שכל הזמן נהיה ביחד ביום יום, נסתובב בטיילת, נלך לארוחות במלון ביחד, המחשבות האלה מפחידות ומשתקות אותי כי אני פשוט יודע שזה גדול עלי ואני יהיה בחרדות ואני לא יהיה משוחרר איתם, אני ירגיש לא בנוח לאכול, וזה פשוט קשה לי, די נמאס לי, בא לי להתקדם ! כמה הצעות ביטלתי, כמה חברים איבדתי.. רק בגלל זה, ואל תנסו לנחם אותי כי זה פשוט לא עובד. אולי יום יומיים אני ירגיש טוב אבל זה תמיד יחזור לי. עוד דוגמא, אחותי מתחתנת עוד שלוש חודשים ואני פשוט בתסביכים ופחדים שאני לא ישתתק שם כי זה אירוע שלנו וכולם יסתכלו עלי והמעמד וזה...
הייתי רוצה להעריך את עצמי יותר ולשדר שאני משוחרר ובטוח בעצמי ולעשות רושם טוב, להיות יותר מושך בגישה, אם זה לחברים ונשים.
אל תגידו לי שביטחון עצמי יכול לבוא רק ממני, אני די מסכים איתכם זה ברור לי שאני צריך לעשות מאמץ אבל אני צריך מנטור שישלח אותי למשימות ויחזק אותי, יתן לי דחיפה.. כי ממני זה לא בא וזה כבר סיפור של שנים, אני פשוט לא יכול להביא את זה מעצמי, אני משותק. בבקשה תנו לי אופטימיות ותקווה, תעזרו לי, אני כבר נמאס לי מהחיים המרוקנים האלה.
תמליצו לי על איזה טיפול ללכת, עם מי לדבר, להתחיל מאפס, לשנות את עצמי.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (3) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מה שעובר עליי"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->