0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

השקעה בדירה יקרה. האם אני מתאבד כלכלית?

שון בן 27 | כתב את השאלה ב-11/01/21 בשעה 18:28

היי חברים,
לאחרונה עלתה לי אופציה להשקעה בטוחה אך לא פשוטה ולכך אני צריך את עצתכם.
הוצעה לי דירה במגדל מול הים במרכז הארץ, 3 חדשה (מגדל מפואר עם נוף מלא לים) במחיר של 2.1M , לפי התוכניות נראה שהערך יעלה מאוד ואני קונה אותה כרגע במחיר נמוך מהשוק (על הנייר עם ערבות בנקאית), לכן זה מוסיף לי להימור(ביחד עם עוד שלל משתנים)

מה שכן- ההון שבידי כרגע נזיל הוא 300k. ז"א שללא כל חישוב נוסף נשאר לתשלום הדירה 1.8M ויש לי 3 וחצי שנים לחסוך ולהתארגן על כסף נוסף. אני מרוויח כ12 אלף שח נטו בחודש ויש בידי דירה ללא משכנתא שמכניסה לי 2500 ש"ח נקי בחודש, כך שזה הופך את זה לסביבות 14 וחצי.

כרגע יש לי התחייבות של 3500 שח בחודש עד יולי על תשלום התואר ואז היא מסתיימת ואני נשאר ללא כל התחייבות(כרגע גם לא משלם שכירות, עובר לגור לבד בקרוב).
אני משער שאוכל להשיג עזרה של סביבות 200K בעזרת אבא שלי ולחסוך עוד 200K ולהגיע ל700K במועד המסירה ולא יותר(גם זה בשיעור), מה שישאיר עוד 1.4 למשכנתא(לא חישבתי עוד מס רכישה והוצאות נוספות שעשויות לעלות).
כמו כן בשל תנאי העסקה (20-80) ובמידה ולא אצליח לקבל עזרה מיידית מההורים אאלץ להלוות 100 אלף ש"ח נוספים ולהחזיר אותם בזמן זה.

אני צופה מאידך שהערך של הדירה יעלה מאוד בשנים הקרובות אפילו ל2.7 בשל המפרט והתפתחות האזור, אני מאוד בטוח בהשערה שלי ויש לה הרבה משמעויות, דירה במיקום יוקרתי, שכירות שתעלה, ערך שימשיך לעלות הרבה.
מה שכן, היא דורשת ממני לא מעט, אני יכול בכסף שיש לי לקנות דירה במרכז להשקעה ולקחת 900K ללא מאמץ וללא "לחסוך בהגזמה" בשנים הקרובות ולהמר על משכנתא מסוכנת יחסית ולהכנס להתחייבות גדולה.

אני בהתלבטות מאוד קשה ומתבאס לפספס את ההזדמנות, האם יש כאן מישהו שעשה צעד כזה או יכול לייעץ את דעתו ? האם ניתן למכור את הדירה עוד 5 שנים ולסגור את המשכנתא ללא בעיה?
אני מתכנן גם להתחתן בשנה הקרובה(לבת זוגתי הכנסה של 10K נטו) וההשערה היא שגם היא תכנס לעניין אבל קשה להסתמך על זה ב100%.

האם אני מתאבד כלכלית ? האם אפשרי?

תודה מראש

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (5) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "פיננסי וכלכלה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->