שאלה 337451
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

בהריון עם תינוקת ומפחדת שאמא שלי תהרוס לי את החינוך של הילדה

אמא לעתיד בת 29 | כתבה את השאלה ב-08/10/21 בשעה 20:44

היי אסקפיפל,

אני נשואה שנה וחצי ובהריון מתקדם אחרי טיפולי פוריות עם עוברית קטנה ומתוקה. לבעלי ולי ברור שניעזר מאוד במשפחות שלנו עם הילדה כשתיוולד (והן שמחות ומחכות לזה בעצמן כבר הרבה זמן), אבל יש דבר אחד שמפריע לי מאז שגילינו שתהיה לנו בת...

אני מאוד אוהבת את אמא שלי, אבל יש לה הרבה תפיסות מאוד לא בריאות בעיקר סביב דימוי גוף (אבל לא רק). אני זוכרת שבילדות קיבלתי המון הערות ממנה על זה, כל הזמן התעסקות בנראות שלי, בלבוש שלי, המון ביקורת על איך אני הולכת או מדברת... תמיד הרגשתי לא בנוח, כאילו לא משנה מה אני עושה זה אף פעם לא יהיה "בסדר", תמיד יש משהו להעיר. וזה שלא שהיא לא יודעת לפרגן, כי היא כן! אבל היא מאוד מאוד ביקורתית, גם כלפי עצמה.

בנוסף, יש לה נטייה להאשים נשים/נערות שהותקפו מינית, להגיד שהן בטח לא היו כאלה תמימות, או שהן טיפשות ולמה הן הלכו איתו מלכתחילה... מחריד אותי שהיא חושבת ככה, ומחריד אותי שהבת שלי תהיה חשופה לדעות כאלה.

אני זוכרת את כל זה כחוויה מאוד רעילה ומרעילה שיצרה אצלי הרבה שריטות וחוסר ביטחון בהתבגרות, דברים שעד היום אני עובדת עליהם ומטפלת בהם. ברור לי שאני אהיה האמא של הילדה והחינוך שלי הוא כביכול "הקובע", אבל בפועל ברור לי שהיא תיקח חלק פעיל בחייה ולכן חוששת מה תהיה ההשפעה של אמירות כאלה והתייחסויות כאלה עליה... אני ממש מפחדת שהיא תשרוט אותה, תגרום לה להרגיש לא מספיק טובה או מגעילה או מכוערת.

מה עושים במצב כזה, חוץ מלהבהיר לה חד משמעית שזה לא מקובל? החינוך שלי והאהבה שלי יספיקו כדי להגן עליה מהביקורת? אני תוהה כמה אמא שלי באמת יכולה לשלוט בעצמה וכמה זה פשוט חלק ממי שהיא, לכן לא יודעת כמה שיחות באמת יעזרו...

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (6) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "הורות ומשפחה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->