0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

מרגיש מיואש וחסר סיכוי מבחינה כלכלית, מה אתם מציעים לעשות כדי להתקדם?

דן בן 24 | כתב את השאלה ב-24/07/22 בשעה 10:15

היי
כותב את זה מתוך ייאוש. אני פשוט מבין שנדפקתי כלכלית.
אני כרגע לומד תואר שני בתחום כלשהו במדעי החברה. יחסית הוא פרקטי. אבל השכר לא מאוד גבוה, במקרה הטוב אנשים מצליחים להביא עשרת אלפים, אולי טיפה יותר. לרוב זה אפילו פחות מזה להוציא ברי מזל או אנשים שנוטלים סיכונים ומקימים עסקים עצמאיים אבל צריך לזה הרבה ניסיון.
אבל למשפחה שלי אין ממש כסף. ההורים שלי גרושים. לאף אחד מהם אין ממש הון עצמי. היחיד שיש להם משהו זה סבא וסבתא אבל הם גם צריכים את זה לעצמם וגם זה לא סכומים שנותנים בסיס חזק מדי.
אני כרגע עובד במשרת סטודנט ופשוט לא מצליח להסתדר כלכלית. מרוויח בין 3000 ל4000 שקל נטו ומרגיש שזה חסר סיכוי. סבא וסבתא עוזרים לי כלכלית פה ושם וקיבלתי מלגה מאוד מכובדת ועדיין. ואני מנסה לחסוך בהוצאות. לקחתי חדר במעונות במקום דירה. לא ביליתי ממש כבר אולי חודשיים. ועדיין כל חודש מסיים עם כמה אלפי שקלים מינוס.
והבעיה הגדולה שאני לא רואה מוצא מזה. אני רואה חברים מסביבי שפשוט חיים על חשבון ההורים שלהם ואני לא יכול. עכשיו עבדתי קצת פחות בגלל לחץ בלימודים ואני מרגיש את זה בכיס. כל הוצאה לא מתוכננת מכניסה אותי לחרדות.

ואני באמת לא יודע מה לעשות. אני לא רואה מוצא מזה. אני לא רוצה לעשות את הטעויות הכלכליות של הוריי כשבגיל כמעט 60 גילו שאין להם שום הון עצמי. יותר מזה אני מתבייש שלאמא שלי יש תכף יום הולדת 60 ואני לא יכול לעשות שום דבר מושקע. וזה בעיקר כואב לי שאח שלה שיש לו קריירה נוסע הקיץ הזה פעמיים לחו"ל. והיא צריכה להסתכל עליו כמו איזו מסכנה. אני רואה בחניה של הבניין כל פעם שכנים שקונים רכבים יוקרתיים ומתפוצץ מקנאה. כל פעם גם דירה אחרת בשיפוצים ויש להם בתים פי 100 יפים משלנו.

אני לא כותב את זה כדי לרחם על עצמי. יש אנשים במצב פי 1000 יותר גרוע ממני. ובכל זאת- מה אתם מציעים לעשות קדימה? אני מרגיש כאילו בגלל הנסיבות שלי נותרתי מאחור.

איך אפשר להסתדר כלכלית?

זה אבוד אם אין לך בסיס חזק מהבית
 
9
תעשה הסבה מקצועית
 
8
תעבוד מסביב לשעון
 
4
אחר
 
2

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (7) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "פיננסי וכלכלה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות