0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

לא יודע אם אני ימני או שמאלני, מה דעתכם? מה אני?

דגן בן 33 | כתב את השאלה ב-14/05/24 בשעה 11:46

אני לא יודע אם אני ימני או שמאלני. וככה כבר זמן רב. ההצבעות שלי היו פעם לליברמן, פעם לגנץ ופעם לברק. סליחה מראש על החפירה.

אני אתאר את הדעות שלי:
1 לדעתי מרקיזם, תרבות ה"תקין פוליטית", תרבות הwoke, התעסקות בLGBTQ וכדו' מצביע על כישלון תרבותי. עצם ההתעסקות הקדחתנית משעממת אותי, לא שמפריע לי שזוגות הומואים יקבלנו תעודה זהה למעמד של נשואים ברבנות. קיומם של טרנסים לא מפריע לי או משהו. מה שמפריע לי זה שמנסים לנפח את התופעה להיות "נורמה חדשה".
2 אני מאמין שכלכלה תקינה היא כלכלה חופשית, בה הממשל מפחית את התערבותו האקטיבית. כלומר לא שאין לממשלה זכות לבנות תוכניות כלכליות. פשוט התערבות יתר פוגעת בכללה. לראיה: כלכלה מתוכננת של ברית המועצות.
3 אני מאמין שכלכלה תקינה צריכה לבנות תוכנית לשיקום של שכבות חלשות, על ידי עידוד פרנסה הוגנת. לא על ידי הזרמת כספים. הזרמת כספים אמורה להיות מוגבלת מאוד ורק כחלק מה"ביטוח". כלומר זקנה, נכות, פציעות, לידה וכד': משהו שלא מאפשר עבודה. אנחנו כחברה אמורים לדאוג שאישה הרה תוכל ללדת בשקט מבלי לחשוש לאבד את פרנסתה.
4 אני מאמין בהפרדה מלאה בין דת למדינה. למדינה אין שום זכות, אינטרס, מנדט וכד' להחליט עבור אזרחים לגבי קיום מצוות. יום החופש נקבע להיות יום שבת, חגי המדינה הרשמיים הם חגים יהודיים. וזהו. מעבר לכך: זה לא עניין מדיני. רבנות יכולה להיות גוף פרטי לחלוטין שמעסיק בתשלום רבנים ומשגיחי כשרות. ואלו יכולים בתשלום לקבוע אם עסק זה או אחר עומד בדרישות. למדינה, ספר חוקים, בגץ, כנסת, חברות אוטובוס, ראש העיר וכד' לא אמורים להיות שום עניינים עם זה.
5 אני מאמין שאנחנו צריכים להגיע להסדר מדיני עם ערביי השטחי איו"ש ועזה שלפיו הם יקבלו עצמאות וריבונות מלאה. הדרך היחידה להבטיח שקט לתושבי ישראל היא מיגור הפשע המאורגן בשטחים. ואת זה לצערנו צה"ל כושל לעשות. צריך אנשים מבפנים שיודעים לדבר ערבית עם ערבים. וכאלה שיהיה להם אינטרס מובהק וברור לשמור על שקט ולמנוע פשיעה נגד ישראלים. וזה אפשרי רק עם הנהגה ערבית חמושה ואחראית שלא מהססת ומתמהמהת כמונו ולא אכפת לה מהמצלמות והפפרצי. בקיצור, שלטון צבאי ערבי שיוביל בסופו של דבר למדינה מופרדת לחלוטין מישראל. מדינה בה אם אדם נתפס עובר גבול במטרה להרוג, הוא יקבל מהמדינה שלו עונש מוות.
6 אני מאמין שבג"ץ חזק הוא חיוני לשמירה על דמוקרטיה. בג"ץ צריך להיות שקוף לחלוטין, נתון לביקורת ציבורית, מחויב להגיב לביקורת ונותן דין וחשבון לציבור. לא לממשלה, או כנסת שהם נציגי הציבור כיבכול, אלא ישירות לציבור במנגנון נפרד.
7 מדינת ישראל היא מדינת הלאום היהודי, ומתוקף היותה כזאת היא מחויבת לשלומם של יהודים, לקשר עם התפוצות ולביטחון של כל יהודי אפילו אם הוא לא ישראלי. כך שתוקף תפקידה כמדינה להפחית את רמת האנטישמיות בעולם.
8 כלל האוכלוסייה בישראל מחויבת בשירות. אם לא צבאי, אז אזרחי. זה נכון לכל שכבות האוכלוסייה, ללא הבדלי דת, מין, מוצא וסוג כובע. אם תפקיד כלשהו סגור בפני נשים, מוסלמים או חרדים: אז על האחראיים לתת הסבר מלא מדוע קבוצה כלשהי מנועה מלהתמודד לתפקיד זה. אחרת, כל התפקידים פתוחים לפני כל האוכלוסייה. וכל אחד ואחת מחויבים לתת מספר שנים לצורך החברה.
9 ניקיון כפיים: לא יהיה אפילו נציג ציבור אחד שהורשה בפלילים. עבריינים החוצה. כל פקיד ונציג ציבור צריך לזכור טוב טוב שאפילו אם הוא מקבל מדבקה לאוטו במתנה, הוא מחויב לתת דין וחשבון איך ולמה הוא קיבל אותה. והוא צריך לזכור תמיד שלהיות פוליטיקאי זה לא לנצח אלא לתקופה מוגבלת.

אז עם דעות כאלה, מה אני? ימני? שמאלני? מרכזי? מי אני?

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (6) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "חברים ואנשים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות