שאלה 215907
אילוסטרציה אילוסטרציה
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

בשמירת היריון עם ילדה בת שנתיים בבית, בעלי קורס איך לשכנע אותו להיעזר באמא שלו?

שירי בת 38 | כתבה את השאלה ב-09/05/18 בשעה 22:17

שלום
אני בחודש שמיני, לצערי בשמירת היריון כבר חודש וחצי עקב סכנה ללידה מוקדמת. אסור לי ללכת לעבוד, אסור לעמוד הרבה, ללכת, להתכופף, לעשות את עבודות הבית, להרים את הילדה, להתרוצץ...
המצב הזה נוראי עבורי ועבור בעלי שכבר קורס. במהלך היום כאשר אני בבית אני לא יכולה לשכב כל היום ואני כן אפעיל מכונת כביסה, אפנה מדיח, אקפל כביסה, אנגב קצת אבק ואסדר מה שאפשר, אכין משהו לארוחת הערב כי גם לי חשוב שהבית ייראה מסודר. כל פעילות כזו אגב מביאה אותי להתשה מהר מאוד ואני מרגישה חסרת אונים.
בעלי קורס תחת הטיפול בילדה., הוא צריך לקחת אותה מהגן ולהחזיר, לקלח אותה בערב, להרים אותה, להחליף חיתולים וכד' - דברים שהיה שותף להם גם קודם אך היה רגיל שאני עושה את הרוב. הוא היה רגיל ללכת לספורט 3 פעמים בשבוע והוא כמעט ולא הולך כי אני לא יכולה להישאר לבד עם הילדה והוא מרגיש כלוא בבית.
הילדה בת שנתיים שזה גיל לא קל והיא גם מרגישה שמשהו קורה בבית, שאמא לא מתפקדת כמו בעבר והיא מגיבה מן הסתם למצב. לבעלי מעולם לא הייתה סבלנות לילדים (גם לא לילד שלו מנישואים קודמים) והמצב הנוכחי מכניס אותו למרה שחורה, אומללות, כעס ותסכול. כשהוא מחזיר אותה מהגן הוא לא עושה איתה דבר אחר הצהריים וכך הילדה מוצאת את עצמה יום יום במשך שעות בבית כאשר אני בקושי מסוגלת ללכת אחריה ולעשות איתה משהו והוא מתעסק בעיקר בטלפון שלו ומתעלם ממנה כי פשוט אין לו סבלנות אליה. הקריסה שלו היא לא פיזית אלא נפשית.
אמא שלי עוזרת לנו המון, לוקחת אותה לגן ומהגן כשצריך, לרופא, מידי פעם אחר הצהריים ומבלה איתה ובכל פעם שאנחנו רק מבקשים עזרה. פעמים רבות ביקשתי מאימי שתגיע כדי שבעלי יילך לספורט שלו עד שבשלב מסוים עצרתי את זה כי הרגשתי שאנחנו מביאים את אמא שלי לקריסה. אמא של בעלי עובדת ואני לא מצפה שתעזור באותה תדירות שאמא שלי עוזרת אך נראה שיש פה התעלמות מוחלטת מהמצב. בשיחה שניהלתי איתה לפני כמה שבועות הסברתי לה את המצב ושאנחנו זקוקים לעזרה והיא מיד אמרה שתעזור כמובן בשמחה ושאין לה בעיה לקחת את הילדה מידי פעם ולהיות איתה אחר הצהריים. אין לי מושג אם היא אמרה זאת כדי לצאת טוב או האם באמת התכוונה לזה כי בפועל אנחנו עדיין בקושי מבקשים ממנה עזרה ובמעט הפעמים שביקשנו ברובן היא לא יכלה לעזור.
אמרתי לבעלי שהוא חייב לבקש מאמא שלו עזרה כדי שגם הוא יוכל לנשום קצת ושאי אפשר ליפול כל הזמן על אמא שלי. הוא אמר לי שאמא שלו לא יוזמת ומציעה עזרה והוא לא מתכוון לרדוף אחריה ושהיא עובדת אז הוא לא רוצה להפריע לה וכאילו רומז שאמא שלי צריכה לעזור כל הזמן כי היא לא עובדת (אגב אין לו שום בעיה לומר לי לבקש מאמא שלי עזרה גם כשמדובר בפעילויות שלו ואני כבר לא מוכנה לזה). מצד אחד אני מאשימה אותו שהוא לא מבקש עזרה ומצד שני לא ברור לי איך אמא שלו שמודעת למצב הלא פשוט מעדיפה כאילו לטמון את הראש בחול ולא מציעה בכלל עזרה.
האווירה בבית קשה, מתוחה, הילדה סובלת מזה וגם אנחנו. כך אי אפשר להמשיך. אני תוהה האם הגיע הזמן לעקוף את בעלי ולדבר עם חמתי ולומר לה בצורה גלויה שהבן שלה זקוק לעזרה שלה ובצדק ושאי אפשר לצפות ממנו להתמודד לבד עם המצב. בעלי הוא מסוג האנשים שלא רוצים להודות שהם זקוקים לעזרה, במיוחד לא בפני אמא שלו וברור לי שהוא יכעס אם אבקש עזרה מאמא שלו. אמא שלו גם אמרה לי שככה הם במשפחה , לא מבקשים עזרה מאף אחד ועושים הכל לבד. אני מרגישה שאני מתחילה לכעוס עליה אפילו, היא מעולם לא עזרה לנו מי יודע מה עם הילדה וזה בסדר כי הסתדרנו אבל עכשיו יש מצב זמני יוצא דופן ואני בשוק מהקרירות וחוסר הרגישות שלה למצב.

האם הגיע הזמן לעורר את חמתי ולבקש עזרה מבלי ליידע את בעלי?

כן
 
24
לא לבקש עזרה ממנה מבלי ליידע את בעלי
 
6
להימנע מלבקש ממנה עזרה בכלל
 
9

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (11) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "היריון ולידה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->