שאלה 272971
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

לא יודע מה לעשות עם עצמי. מרגיש שנכנסתי לדיכאון . איך להתמודד?

פאזל בן 22 | כתב את השאלה ב-12/11/19 בשעה 20:48

היי
כבר הרבה זמן שלא כתבתי פה ולא הייתי פעיל כאן והפעם בתור אחד שברובו ייעץ לאנשים , הפעם אני זה שרוצה לשאול שאלה .. יותר נכון לפרוק קצת.
אז ככה ,
תקופה ארוכה שאני כבר מרגיש שאני זה לא אני. נכנסתי אפשר להגיד לדיכאון או לתקופה מאוד ארוכה של תחושת תקיעות ועצב פנימי , שאני נשאר באותה נקודה וקשה לי לצאת מ*איזור הנוחות* הזה שכבר בניתי וטיפחתי אותו עם הרבה כאב והרבה צער. אני כבר איבדתי את התחומי עניין שלי , אין לי כל כך חברים , הרגשת בדידות/ניכור חברתי שכבר התרחקתי מהסביבה שעוד הייתה לי ועכשיו אני מרגיש לוזר לגמרי. אני כרגע התחלתי טיפול סי בי טי כדי לנסות לבדוק מה הבעיה שלי ואולי בעצמי כבר הצלחתי להבין בערך מה הבעיה . אני חושב שנהייתי אובססיבי, יתר על המידה. וזה כלפי מישהו שאני והוא היינו חברים מאוד טובים ולפני יומיים החלטתי בלית ברירה ועם הרבה התלבטויות לנתק את הקשר הזה סופית כדי שהנפש שלי תנסה להחלים ושאצא לאט לאט מהמצב הזה. קשה לי עדיין עם זה וכל שניה אני מת להתקשר אל אותו חבר ולדעת מה קורה איתו או אפילו סתם להיפגש איתו כדי שאולי ארגע קצת מבפנים (למרות שאני יודע שזה פיתרון גרוע וזה לא מה שיוציא אותי מהתסביך הזה) ואני משתגע. תמיד פחדתי גם מהמילה הזו כי אני לא רוצה להתחיל להדביק על עצמי תוויות כי אני עוד לא יודע מה יש לי אז הבנתי שאני לא צריך למהר עם זה. הרגש הגדול יותר מהכל שאני חווה בכל התקופה הארוכה הזו שמרגישה לי כבר כמו נצח , זו הרגשת האכזבה. אני מאוכזב מעצמי מהרבה בחינות , מהבחינה החברתית שהזנחתי וכרגע אני לא יודע איך למצוא חברים חדשים ולפתח סביבה חדשה שפעם הרגשתי שיש לי סביבה ,היום כבר בכלל לא עד אפס. אני מרגיש שאני חסר עצות ופתרונות ואני באמת נמצא באיזשהו בור שחפרתי לעצמי עם הזמן ואני רוצה פשוט להרגיש שלווה ,להרגיש טוב עם עצמי ושטוב לי עם החיים האלה ,להיפתר מתחושת המועקה הזו שמלווה אותי עם הרבה אי וודאות וחוסר ידיעה של מה הולך לקרות איתי בהמשך. באמת משתדל להיאחז בכוחות האחרונים שנשארו לי כי אני לא רוצה לאבד את השפיות ורוצה להשתקם ,אני כבר לאט לאט לא מכיר את עצמי ולא יודע מי אני עם כל המחשבות הטורדניות , האובססיביות כלפי אותו חבר שאני כועס על עצמי שהיא נוצרה בכלל , די נמאס לי כבר מכל המצב הזה שאני לא יודע מה לעשות לא יודע איך לקחת את עצמי בידיים ולהמשיך ולא להרים ידיים. הלוואי והייתי יכול לפרוק פה עוד כי אני באמת חווה סערת רגשות ושיגעון פנימי .
באיזשהו מקום אני מרגיש עם כל מה שכתבתי שטוב שניתקתי את הקשר כי כבר ככה בתקופה האחרונה הוא היה מלווה בהרבה דיכאון משני הצדדים ,מהצד שלי ומהצד שלו .. למרות שאני מתגעגע , כי התרגלתי .. התרגלתי לקשר הזה כמו שהוא התרגל , פיתחתי רגש ,רגש חזק מדי שהוא לא היה בשליטתי הוא פשוט נוצר עם הזמן והתפתח למשהו אובססיבי , כפייתי שלא נותן מנוח. אולי יש לכם עצות ,אני מרגיש שיותר באתי לפרוק פה כי אמרו לי שלפרוק בכתיבה את מה שאתה חווה מבפנים זה יכול להיות הקלה התחלתית ,שיפור קטן במצב רוח. אם יש לכם עצות אשמח גם לשמוע ואולי גם להכיר קצת ,למרות הידיעה שזה אנונימי זה גם תמיד טוב להתכתב עם מישהו ואיכשהו להכיר אנשים .
לא טוב האדם להיות לבד.
תודה על הפורקן. ערב טוב.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (5) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מה שעובר עליי"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->