0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

נלחם לשרוד בלי סוף כבר 25 שנים. בעקבות משבר אמון עם החברה, משבר אמון מול עצמי

אני בן 25 | כתב את השאלה ב-24/03/20 בשעה 21:02

מיריות ומסכינים אמנם פחדתי, זה אכן מצבים מלחיצים - אבל שמתי את היד שלי להחתך כדי להגן על אחר, גם אם לא בטוח שהגיע לו. במצבי לחץ או בעיתות משבר תמיד הייתי בחזית (לא כי רציתי או כי אני מושלם, אני באמת באמת רחוק משם)- אבל תמיד הייתי ראשון, תמיד התנדבתי לתת יד או רגל או את כל החיים שלי ואת כל מה שהיה לי (גם אם זה דירת לדר מעופשת ברמת-גן). כזה אני.

אני גם בחור רגיש מאוד, עדיין תמים מאוד, למרות מה שעברתי - עדיין תמים, עדיין מאמין. אולי מגיע לי כל הסבל שלי עכשיו - אבל אני לא מוכן להפנות עורף לעצמי. הייתי לוחם בצבא, גם מפקד - עדיין ותמיד הרגשתי לא מסםיק טוב או הכי מתאים. תלוי מתי.

אני לא מושלם, אבל כל צעד שעשיתי - ניסיתי לעשות באחריות . להיות שלם עם עצמי ולנסות לחיות, לנסות לצמוח , לעמוד על העקרונות שלי ולשפר את עצמי ולטפל בבעיות שלי.

החיים ממשיכים להכות בי מימין, ומשמאל.
מרגיש לי ששום דבר לא הולך. לא בעבודה ובחיים המקצועיים, לא בחיים האישיים, לא בחברתיים, ועכשיו כואב לי מידי.

הכל בראש שלי, ככה אמרו לי.
אני יודע שאני חשדן מידי.
אין לי מה לדאוג.. אתם סתם ידידים, וגם - יש לו חברה.

אבל כל ההודעות... שהוא מתגעגע וגם את אליו בחזרה.. והכינויים אחד לשני.. ההצעות להעביר אצלו את הלילה. וכשהיית בהופעות איתו - לא ענית לי להודעות ולשיחה... ואז הוא החזיר אותך הביתה ברכב כשאת כלכך שמחה. מאז הוא מעלה תמונות שלכם, את והוא בפייסבוק שכובים על הדשא מחוייכים ומאושרים. זו גם הייתה התמונה להופעה שלכם.. את שיר החלומות שלך הוא מקליט לך - בדירה שלו. התה שלו עם הלימון הוא כזה גאון. את כלכך מתגעגעת לרגעים איתו כשאתם נפגשים בשבוע - סיפרת לי שהוא הדבר השני הכי טוב שקרה לך אחריי.
הוא מציע לך לישון אצלו - ואומר שבלעדייך זה לא יהיה אותו דבר. גם השיר שטענת שכתבת עלי - הוא לוקח לעצמו. הציע לך חיבוקים - שירגיעו לך את החששות.. אמרת שאת לא שולטת על הצד שלו... הוא הביא לך סוודר שאת כלכך אוהבת ולא מוכנה לעזוב. אמרת שאת כלכך אוהבת אותי. שלא עשית את זה בכוונה. אבל הכינויים שלכם אחד לשני שחלקתם (ספיידי) - ובאינסטגרם על כל שיר שלך יש מלא לבבות שלו... אמרת לי שאת clueless ושלא הבנת מה את עושה, שמדובר רק בבעיית ניסוחים ולא מעבר. את אולי על הספקטרום האוטיסטי (וזה לא הזיז לי ולא שינה את האהבה שלי אפילו לא בטיפה) ואני לא יודע לאיזה צד להאמין - אולי במובן מסויים גם אני. רק רציתי לגונן עלייך - לשמור עלייך מכל רע.

סיפרתי לך שפעם בגדו בי, הכי קרובים אלי וגם בחורות. אני ממשיך להכניס את עצמי לצרות - למה אני לא יכול להיות רגיל?
סיפרתי לך ששברו לי את כל האמון בעבר. שזאת הנקודה הכי כואבת שלי, ועדיין בחרת או לא שמת לב ולא הקשבת לתחנונים ולאזהרות שלי ונתת לי להשרף... שיחקת באש אמנם קטנה - אבל אני רגיש כלכך שהרגשתי גיהינום. רוב הזמן היה גן עדן - אבל אולי הכל היה שקר. אמרת שלא בגדת בי פיסית ושאני סתם מגזים וזה רק הודעות שטותיות...

מצטער שלא יכולתי להראות לך כמה אני אוהב, כמה שאני שווה את זה - למרות שאין לי כלום כרגע. הייתי שם בשבילך כשהיית צריכה, הייתי מוכן לוותר על הכל בשביל אהבה - אמיתית. כבר וויתרתי עליה - לא מאמין שאי פעם תהיה לי כזאת לאורך זמן - שבה לא אבגוד ולא אהיה נבגד. שהקרקע פעם אחת בחיים שלי לא תשמט. האם זה יותר מידי לבקש? כואב לי מידי..

כלכך כואב לי אהבה שלי, נפגעתי כלכך. אני לא יודע אם זה בגללי או בגללך. אמרת לי שהכל בראש שלי ושלא היה בינכם כלום. אמרת שאני העולם שלך. שהפכתי להיות החיים שלך. היא רצתה שנתחתן, ושנעבור לגור ביחד. הרגיש לי שהיא התכוונה לזה. אבל במילים וכשאנחנו יחד זה מרגיש שהכל טוב - אבל בנפרד ובהחלטות שלה - מרגיש שקוף ושאני לא באמת שם.

הכנסתי אותך הביתה, סיפרתי לך הכל עלי, על כל הקשיים והחוויות והרגעים... את המגנט שלי - נמשכתי אלייך מההתחלה. מבחינתי אני נבגדתי, והאמון נפגע אנושות - עד הרגע האחרון לא היית כנה אלי.

אני רגיש מידי, לא פרקטי, אוהב עד מאדים. אפילו משוגע קצת, וגם תמים. רציתי מישהי לסמוך עליה - מישהי שתדע לאהוב אותי בחזרה. חבל לי כלכך שזה לא את. לא יודע מתי אוכל לנסות שוב.

מרגיש כלכך פתטי, אבל זה אני ואני אמיתי - לא יכול להתכחש לעצמי. הייתי חזק כל החיים - או לפחות ברובם. באהבה אני חלש - פגיע כלכך. אין לי הורים אוהבים, ואולי שני חברים אמיתיים. שאחד מהם הוא הבוס שלי ואחד הוא המטפל שלי. כמה שאני פתטי.

לא רוצה מסיבות, רוצה מישהי לבלות איתה את כל הלילות בלילה על הספה ואיפה שהיא רק תרצה אני אהיה שם בשבילה. שתהיה רק שלי ואני רק שלה ותתן לי ביטחון. אני יודע - אני לא בן אדם טיפש, אני פשוט נולדתי לייקום הלא נכון. מרגיש פה חייזר - כלכך שונה.

כנראה שהרב לא נכתב - אבל זה מספיק בינתיים. הלב שלי מתכווץ וכואב. אמרת לי שאני לא אמצא אף אחת שתסכים לדרישות ההזויות שלי ולגישה שלי ולדרך חיים. ברוב הדברים אני ליברלי, אבל במערכת היחסים אני מאוד שמרני.

אני לא אבגוד בבחורה שאיתי עם אף אחת - ולמילה שלי יש משמעות, אני לא זורק לאוויר ואז לא מבצע (חוץ משיעורי בית בתור סטודנט וכדומה) אבל אני מדבר על הדברים הבאמת חשובים בחיים, אבל ציפיתי להדדיות מוחלטת וגם לא לפלירטוטים, כמה זה תמים בעיני... אני לא אחפש נחמה אצל נשים אחרות כשקצת כואב - אבל אני מחפש הדדיות. אני אבוא אלייך ואלך ברגל גם חמישים קילומטר כל הלילה אם צריך - אבל שתהיי מוכנה לעשות זאת גם בשבילי.
אם יש מישהו שאני חושב שמפריע לקשר שלנו ואני מעלה חשש - כי בינכם זה מתחזק, שתדעי לוותר עליו - כי אני הייתי עושה את זה ברגע.

לא חוויתי אהבה אמיתית מההורים, לא היה לי על מי לסמוך - גם לא על חברים. אני לא בחור אובדני - אבל חשבתי לסיים את החיים כבר כמה פעמים השנה, לסיים עם הסבל הנורא - תוך כדי טיפול קבוע.

בעבודה קראו לי כוח עבודה זול, שילמו לי 1000₪ לחודש עבור ניהול (אמנם זמן חלקי)- אחרי זה ניסיתי להתעקש על שלי אז קיבלתי קצת קצת יותר. נתתי את הנשמה וקיבלתי תמיד צ'ק עם הורדה קטנה כל פעם בשלל הסברים.
אני כנראה צריך עזרה - או לקבל סיוע מביטוח לאומי על נכות נפשית לעבוד, אבל ניסיתי להיות רגיל, ניסיתי פשוט לא להיות "עצלן" אבל זה לא נכון - פשוט קשה לי מידי.

פאקינג האנשים הכי קרובים אלי חנקו אותי בידיים חשופות, התעללו בי נפשית ורגשית ולפעמים אפילו פיסית בילדות. אמא לא הייתה שם וסבלה גם בעצמה. ניסיתי לקום - אבל כל פעם הפטיש של החיים גדל והתחזק ביחד איתי והפיל אותי למטה. אני לא יודע איך אקום - רוצה להאמין שעדיין אצליח. שכל זה יראה כמו עוד תקופה שחלפה.

מרגיש שסוף העולם, אבל עברתי סופי עולם כאלה בעבר.
אני יודע שאני פתטי, ושאני חסר ביטחון, אתם לא יודעים את כל הסיפור שלי ואולי אין לי תירוצים - זה פשוט מי שאני. אני רוצה תגובה כנה שלכם. אני בן אדם אמיתי. אני לא אתאבד ולא אסיים את חיי - אבל פאק, איזה סיבה נשארה לי כבר לחיות?

אין כבוד.
אין כסף.
האהבה "האמיתית" - נשמטה.
הבעיות שלי - בעיקר זה חשדנות יתר ואז אני במלחמות עם עצמי כל הזמן.
יש ימים שלא מסוגל לקום מהמיטה. והלכתי לטיפול - פאק איט - כמעט שנתיים של עבודה נונ-סטופ על עצמי ובכל הכוחות שרק גייסתי ונתתי הכל. לעבודה לאהבה ולמשפחה וזה לא הספיק.

אני לא מושלם - רחוק מכך.
אני מכיר את הסיפורים שהזמן מרפא את ההכל - אבל מהרדע שנולדתי אני רק נלחם בשביל לשרוד, ואז כל פעם קיבלתי עוד קצת תקווה ואז שוב היא נשמטה. חייל בודד. אדם בודד. ביקשתי מישהו שיאהב אותי בלי תנאי - ולא יפגע באמון שלי. כנראה שבעולם שלנו - זה הרבה יותר מידי לבקש.

האם יכולה להיות לאדם כמוני תקווה?
אני יודע להתמודד עם האמת, וגם אם לפעמים זה קשה מאוד אני מעדיף לשמוע אותה מאשר שקרים מנחמים או קלישאות.
האם יש בחורות שמרניות, שלא בוגדות (גם לא בהודעות) ובאמת אוהבות עדיין? שמוכנות לחיות בלי ידידים? או לקבל אותי עם השגעונות שלי? אני בחור לא טיפש. תמים כן, אבל גם מאוד חכם לפעמים. אין לי רכב, אין לי כסף, עם דירת חדר... אבל רוצה למצוא מישהו שיהיה ראוי לאהבה שלי ושהתנאים שלנו יתאימו באמת אחד לשנייה. ואולי אני צריך ללמוד להיות לבד ולחיות טוב עם עצמי - הגעתי למצבכזה כבר אבל החלטתי לתת צ'אנס לאהבה, אבל אולי זה משהו שבחיים לא אקבל בחזרה.

יש עוד הרבה, אבל זה על קצה המזלג - מי שקרא עד כה, גם אם לא כתבתם תגובה - תודה עצומה.
אשמח לחיזוק אפילו הכי קטן, אני כלכך שבור וכואב - אני לא אעשה כלום לעצמי (לא רוצה להדאיג פה את הנהלת האתר - וסה גם נכון) אבל פשוט זה כלכך כואב ופתאום כל הקשיים והבגידות והמשברים והפגיעות שלי צפו כשהרגשתי שנבגדתי.

אני עדיין אוהב אותה כלכך, מכור אליה - כשאני לידה הכל עובר ואני רוצה להאמין לה, אבל אני כבר לא יכול..
אז זאת הפריקה שלי בינתיים. ועכשיו אני מרגיש הבחור המסכן והפתטי והתמים והחלד באינטרנט. מקווה שעוד יש לי תקווה. אין לי מה לבקש מכם, רק שתהיי אמיתיים עם עצמכם ועל פי חלק מהסיפור שלי ששמעתם בכל תגובה שתכתבו.
תודה שוב.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (11) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מה שעובר עליי"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->