ערוץ השאלות של האגודה למען הלהט"ב
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

בת 19 ועדיין עמוק בארון ולא יודעת איך לצאת

אלי בת 19 | כתבה את השאלה ב-23/07/21 בשעה 14:12

כבר מגיל 15 אני יודעת שאני לסבית אבל עדיין נורא מתקשה לצאת מהארון. כרגע יש רק מישהי אחת שיודעת ואני כבר לא בקשר איתה. לכל החברות הקרובות והמשפחה אין מושג ואפילו לא חושדים. בעיקרון מה שאני אכתוב יהיה בעיקר דברים שמקשים עליי ביומיום בנושא.

אני אתחיל בזה שאני באה מרקע לא כל כך מקבל... בואו נגיד שחצי מהמשפחה לא מקבלת להטבים בכלל והחצי השני מקבל להטבים בתנאי שהם יתנהגו כמו סטרייטים.
אבא שלי מגדיר את עצמו כהומופוב גאה והיחסים שלי איתו מעורערים מאוד מאלף ואחת סיבות ואני לא מדברת איתו כבר 4 חודשים (גרים באותו הבית). אבל כל הצלקות עדיין נשארו.
לאמא שלי היו בעבר דעות הומופוביות ונראה שהיא שינתה אותן, אבל אני עדיין לא מסוגלת להאמין באמת שאם אני אצא מהארון מולה היא באמת תקבל אותי בלב שלם (למרות כל זה נראה לי שהיא היחידה שאולי אולי חושדת שאני לסבית).
אחי הגדול הומופוב גם ומאוד נגעל מהומואים, לסביות וכו' אבל פחות מראה את זה כמו אבא שלי.
שאר חברי המשפחה המשמעותיים שלי "תומכים" בהומואים שמתנהגים כמו סטרייטים.

עם החברות מהבית העניין מאוד שונה: הן מאוד תומכות, אבל מעולם לא הרגשתי בנוח לשתף אותן כמעט בשום דבר. יש לי קשיים חברתיים מאז ומתמיד בערך (הודות לאבא כמובן) ולא הרגשתי אף פעם באמת "חלק". תמיד הייתי הגלגל השלישי ובתכלס הן לא ידעו עליי כלום. אז למה שיידעו שאני לסבית? זה דבר מאוד אישי עבורי... את הדברים הכי בסיסיים עליי הן לא ידעו אז למה שאשתף אותן בסוד הכי גדול שלי?
למרות זה שהן תומכות יש אחת שזכויות להטב אצלה זה בראש ובראשונה אבל המון פעמים היא מפתחת שיחות על מי בשכבה נראה לה הומו ולמה אף אחד לא מחוץ לארון (למדתי בבית ספר של אנשים בורגנים ונאורים לכאורה והיה המוןןןן הומופוביה בשכבה אז למה שמישהו ירצה לצאת מהארון?) וכל השיחה הזאת מתנהלת כשאני בחדר ואני מרגישה ממש לא בנוח כי זה פשוט להוציא אנשים מהרון וזה די צבוע אבל נשים את זה בצד.
באידאל אני נורא רוצה שהן יידעו, אבל עדיין אני לא מרגישה חלק ומאז שהתגייסתי הקשר עוד יותר התרופף ואין לי מושג איך לעלות את הנושא בכלל כי אני לא רוצה לעשות מזה עניין.

כשהתגייסתי נורא רציתי לבנות לעצמי עולם שבו אני מלכתחילה מחוץ לארון אבל בפועל אני נורא ביישנית וכמובן ושזה לא קרה ואני גם נורא חוששת מהומופוביה, ומה יגידו עליי מאחוריי מאחורי הגב בנוגע לזה שאני לסבית. אני בטוחה שכל מי שבארון יכול להזדהות כי יצא לי מאות פעמים להיות נוכחת בחדר שמתנהלת בו שיחה מאוד הומופובית (אם זה על בנאדם ספציפי או על להטבים בכללי). בחדר איתי בטירונות הייתה מישהי שאמרה שהיא מאוד נגעלת מלסביות ונרתעת מהן, מישהי אחרת סיפרה שבקומונה שלה היו מלא לסביות והן היו בוהות בה (ומשום מה היא כל הזמן סיפרה לכולנו שהיא מזהה לסביות מקילומטרים ומין הסתם שלא היה לה מושג שאני לסבית) ומה שהכי מוזר זה ששתיהן נורא אהבו אותי והרגשתי מאוד מוזר בכל הסיטואציה הזאת.
בעיקרון מהטירונות והקורס יצאתי עם שתי חברות טובות שאני לא ממש ידעתי מה הדעה שלהן לגבי להטבים. לאחת סיפרתי שאני לסבית כי כל הזמן היא ניסתה לדבר איתי על בנים ולא כל כך שיתפתי איתה פעולה... באחת הפעמים שנפגשנו היא שוב פעם התחילה לחפור לי על בנים ו"ומה איתך את לא רוצה חבר?" וכל השיט הזה כמו תקליט שבור. ניסיתי לגרום לה לשנות נושא כמו שאני עושה תמיד וזה לא עזר איתה והיא המשיכה ללחוץ עליי. בראש אמרתי לעצמי "תגידי לה כבר מה יש לך להפסיד" אמרתי לה שזה לא רלוונטי כי אני לסבית והיא הייתה מאוד בהלם ונראה לי שהיא חשבה שאני עובדת עליה. מאז הקשר נהפך למביך ומשעמם ואני כבר לא מדברת איתה כבר איזה חצי שנה.
עם החברה השנייה אני עדיין בקשר ואני מאוד אוהבת אותה (קצת (הרבה) מעבר לחברות רגילה אבל אני יודעת איך להתמודד עם זה) ואני לא ממש יודעת מה היא חושבת על להטבים. ואני רוצה לספר לה אבל אני מפחדת שזה יהפוך את החברות למביכה והקשר שלנו ישתנה בגלל זה.

עכשיו אני בסדיר וכמובן עדיין בארון. יש אצלי בגדוד כמה בנות שמחוץ לארון ולכאורה זה נראה שלאף אחד זה לא מפריע, אבל אני שמה לב לכל דבר קטן שאומרים ואפשר לומר שהצביעות חוגגת. לדוגמה: אחת מהבנות של החדר אמרה שהיא הצביעה לפיד בשביל זכויות להטב, אבל כשהיא גילתה שאחת מהבנות לסבית היא התחילה לצרוח ולהתחרפן "היא איתך בחדר??? אמאלה!! והיא לא בוהה בך כל הזמן?!?", אחת אחרת סיפרה שהיא אוהבת הומואים ונגעלת מלסביות, וכל זה רק שמעתי בחדר שלי.
גם מה שהכי גרוע בגדוד זה ששמועות מתפשטות במהירות מטורפת והרכילות חוגגת ואני יותר אחת שאוהבת להיות מתחת לרדאר.

בקיצור, אין לי מושג איך להתמודד עם הומופוביה, אין לי אף אחד שאני מרגישה בנוח לדבר איתו על זה, אין אף אחד שאני יכולה לסמוך עליו ב100% שייתן לי את הגב והתמיכה שאני צריכה, וגם אין לי מושג איך לצאת מהארון בלי לעשות את זה בצורה דרמטית (ובלי לבכות כמובן).

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (5) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "גאווה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->