שאלה 370915
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

גם אתם שמתם לב שהחברה הישראלית לא אוהבת בעלי חיים וכלבים בפרט?

מתוסכלת בת 25 | כתבה את השאלה ב-01/08/23 בשעה 19:51

גדלתי עם כלבים כל חיי אבל אני חושבת שהכלב הנוכחי זה הכלב האחרון שלי. בנאדם רוצה לעשות מצווה להציל כלב מהמתה, מאמץ, לוקח אותו ומגלה שאין תשתיות לגידול כלבים במדינה הארורה הזאת, במיוחד במרכז.
מה גם שהחברה לא נחמדה לבעלי כלבים בלי שום סיבה הגיונית.
לא ראיתי דברים כאלה בחו"ל, ישראלים שחיו בחו"ל יכולים לשפוך אור על המצב?

מחזיקה בכלב מאולף שעבר אילוף ב 6 אלף שקל, ממושמע, ובכל זאת גם אם משחררת אותו אז רק עם רצועה 10 15 מטר ליתר ביטחון.
מוצאת את עצמי הולכת שעתיים ברחבי העיר מחפשת איפה לשחרר אותו לפריקת אנרגיה מסכנה אפילו של 10 דק' אחרי שיום שלם הוא יושב בבית ומחכה בסבלנות שאחזור מהעבודה.
עוברת ליד עשרות גני ילדים ופארקים עם ספסלים ריקים! אבל זה לא מקום לשחרר בו כלב, נכון?
מגיעה למדשאה נחמדה ליד הפארק, רחוקה מגינות ילדים וכו', ומה קולטת?
שאנשים הולכים לשבת דווקא שם. אין לי הסבר לזה. יש להם תשתיות לשבת, ספסלים, אור, שולחנות, אבל באים לשם.
להוציא את הכלב אין תשתיות בקושי יש גינות כלבים, והמקום היחיד שעוד איכשהו אפשר לשחרר את הכלב לשחק קצת, שטח פתוח רחוק מגינות ובנייני מגורים תפוס, כי מה? מה איבדתם שם? עכשיו בסדר, מתרחקים מהם, מה לעשות מותר להם לשבת שם, אממה מחפשים איך להתלונן עלייך.
בתור בעלת כלב מרגיש כאילו אני צריכה להתנצל על הקיום שלו ושלי.
משחררת אותו רחוק לרוץ אחרי כדור, לא מציק לאף אחד, עם רצועה ליתר ביטחון, כלב ממושמע ולא מזיק, לא "גזע מסוכן" ולא נבחן, ישר אחרי 30 שניות איזו צ'חלה תתלונן ותצרח עליך לקחת את הכלב כשהוא קילומטר ממנה לא הסתכל עליה ולא מפריע לאף אחד. למה? ממש שונאים לראות בעלי חיים במדינה הזאת? עזבו את חיות הבר שאין חמלה לשטחי המחיה שלהם, אבל כלב, חברו הטוב של האדם?

הולכת ברחוב, הכלב ברגלי לא זז ממני, מקבלת הערות למה הוא בלי מחסום רק כי הכלב במקרה יותר גדול מצ'יוואוואה. אגב החוק לא מחייב מחסום לכלב רק כי הוא במקרה גדול. כאילו בכוונה מחפשים להציק לך.

בעלי כלבים, מה דעתכם??? גם אתם מרגישים שמתנכלים אליכם ויותר מעצבן זה שהעיריות לא נותנות תשתיות לגידול כלבים ואז מתפלאים למה אנשים לא הולכים להציל אותם מכלביות? איך אפשר להחזיק כלב במדינה הזאת?
עוד מאלפים הזויים יבואו לך ברעיונות של איך לפרוק לכלב אנרגיה בתוך הדירה. מה זה חתול? מה בדירה?! ועד שבונים גינה היא מטר על מטר, כולה חול מטונף מלא מחלות, הכלב שלי נכנס לשם יצא עם דלקת בעין...

עדכון ממתוסכלת, שואלת השאלה 2023-08-03 11:09:40

אמנם הפוסט נכתב קצת בעצבים ובתסכול, אבל נראה לי שלא שמתם לב שרשמתי שהכלב על רצועת אילוף 10-15 מטר אז לא משוחרר בלי יכולת להחזיר אותו. וזה לא ברחוב אלא בשטח פתוח. אם גינה הייתה אפשרות זה היה מצוין אבל פניות לעיריה לא עוזרות והגינה מביאה מחלות+תקיפות מכלבים אחרים קצת פחות מאולפים (מאלפים שהם אנשי מקצוע לא ממליצים על גינות מלכתחילה).
אני גם חלילה לא מחפשת להציק לאנשים ולא באה למקומות הומי אדם לשחרר את הכלב, אבל בלית ברירה לפעמים בשעות מאוחרות הולכת למדשאה רחוקה שאולי יושב שם אדם-2 במרחק סביר שלא נעשה נזק לאף אחד (שוב, עם רצועת אילוף ארוכה, שאגב מאלפים מאשרים להשתמש בה, נשים בצד את החוק לרגע, כולנו נסענו מעל המהירות המותרת מתישהו נכון?).

וואלה, הסיבה היחידה שאני מעדכנת זה לומר שמרגיש שחיזקתם את הטענה שישראלים לא סובלניים ולא מכילים את הצד השני. לא מבינים שאין מספיק תשתיות (לפחות בעיר אצלי) לפרוק לכלבים אנרגיה שזה יצור חי שקצת לא בא לי לבעוט לכלביה ולוותר עליו כי כוונתי טובה. אני רק חושבת, שבתור חברה אם אני סובלנית ומבינה שילדים מרעישים מתחת לבניין כי המתקנים בפארק שלהם שבורים והעיריה לא עושה כלום, אני לא יכולה להאשים את הילדים שיש להם צורך לממש. זהו שיהיה יום טוב לכולם ותנסו להבין גם את הצד השני במקום לקטול. תודה לתגובות הבונות שנתנו עצות ותחלופות איך להוציא אנרגיה לכלב.
שמור עדכון

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (25) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "חיות מחמד"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות