0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

חוששת שההורים ינסו לעשות משהו וגם מרגישה לא חשובה. מה לעשות?

אנני גיל: 23 | כתב את השאלה ב-21/04/21 בשעה 13:58

שלום
אני בהריון ראשון לשמחתי הרבה, מאד מתרגשת ומחכה.
כשסיפרתי להורים בהתחלה הם נורא תמכו, דאגו ורצו לעזור כמה שיותר. אבל הדאגה הזאת מתחילה לעצבן. דבר ראשון- כל הזמן אומרים לי מה אני צריכה לעשות, לשתות, או לאכול. רוצים שאנחנו נעבור לגור איתם, ובכללי אני מרגישה שלוקחים ממני את האחריות על עצמי ועל ההריון. ברור לי שאני צריכה לדאוג לילד/ה העתידי, ומאד מפריע לי שלא ממש מאפשרים לי לעשות את זה בעצמי. כל הזמן שואלים אותי דברים מעצבנים מאד ואומרים לי מה לאכול ושאני צריכה ככה או צריכה ככה. עד כאן הבנתי שזה מתוך דאגה וכולי, אבל אין לי שום ענייין לגור עכשיו עם ההורים. אני ובעלי מעדיפים להיות בלי ההצקות שלהם כי בינתיים הם לא מפסיקים להעיר לא רק לי גם על דברים שהוא עושה.
מעבר לזה אני מרגישה כאילו לאף אחד כבר לא אכפת ממני עצמי אלא רק מהעובר. ברור שהתינוק חשוב לי יותר מהכל, אבל אני רוצה שיהיה אכפת למישהו גם ממני ולפניי ההריון ידעתי שהוא אוהב אותי בגללי, כשדאגו לי זה היה בגללי.ועכשיו אני יודעת זאת מחשבה ילדותית ומטופשת אבל איך אני אדע שלמישהו אכפת ממני?
חומצזה, כמו שאמרתי ההוירם נורא דואגים ולוקחים ממני את האחריות ולמרות כל הכוונות הטובות כביכול זה נראה כאילו הם פשוט לא סומכים עליי ועליו בכלל.נכון אנחנו צעירים ואין לנו הרבה כסף. ואנחנו לא בהכרח מה שאתם חושבים שתריך להיות. אבל גם אתם פעם הייתם הורים לראשונה. לא הייתי חושבת על זה אלא בעקבות כמה דברים שההורים שלי אמרו כמו -את לא מסוגלת לגדל תינוק, הוא חסר אחריות ודברים דומים. אמא שלי לא איימה אבל אמרה משהו בסגנון של לקחת את האפוטרופסות(כלומר אחריות גידול מבחינת החוק) דרך מבית משפט. הדבר שהכי מפחיד אותי זה שייקחו לי את התינוק אחרי הלידה! אם מישהו מבין איך זה עובד מבחינה משפטית? הם יכולים לעשות לי דבר כזה? מאז אני מתנהגת כאילו הכל כרגיל אבל לא מפסיקה לחשוב על זה. היא כמובן ביקשה סליחה כי באותו הזמן מאד התעצבנתי, אבל אני לא יכולה עכשיו שלא לקחת את זה בחשבון. מה כדאי לעשות? לדבר עם ערוך דין ליתר ביטחון? אני נורא חוששת כי אם זה אני מולם, הם מבוגרים יש להם ניסיון יותר וגם כסך והם מ כירים יותר את כל העולם הזה. אני בחיים לא התעסקתי עם בתי משפט, שנינו צעירים ולא כל כך בעלי אמצעים. אני ממש חוששת ורוצה למנע כל אפשרות כזאת אבל לא יודעת מה ניתן לעשות.

עדכון מאנני, שואל השאלה 2021-04-21 23:12:20

היי תודה רבה לכל מי שענה
אז כמובן שהייתי רוצה להתרחק כמה שיותר אבל המצב הוא כזה לבינתיים...
אני מקווה שבאמת אין ממה לחשוש כי איני עבריינית חלילה וגם הוא לא אבל יש מעט עבר נפשי (לא משהו קיצוני, מלפניי שנים ומעדיפה לא לפרט כאן) זה אחת הסיבות להתנהגות שלהם. בכללי הם אנשים מאד שיפוטיים אף על פי שהם בטוחים שהם ממש ראש פתוח.

הם מפעילים הרבה לחץ . מאז שכתבתי את השאלה היה מקרה מצדם שהם מנסים להרחיק ביני לבינו, חושבים שהם עושים את הדבר הנכון, משהו ממש מוגזם שבעיקר גורם לי לצער רב וסבל.

בגדול הם חושבים דברים הזויים לגמרי עליי ועליו בעיקר. להם יש יותר אמצעים בכללי ואני חוששת שבמידה והם ינסו לעשות משהו כזה כיוון שהם איימו כך שוב, אז יהיה להם קל יותר מאשר לנו להוכיח שאנחנו בסדר. אני אולי לא בן אדם רגיל וגם הוא אבל אנחנו שפויים בדעתנו ובהחלט מנסים לקחת אחריות רק שהם חושבים שהם עוזרים אבל בעיקר מפריעים. יש בסיפור המון פרטים אני מעדיפה לא לפרט הכל כאן כי אני חוששת שיזההו אותי. השאלה היא האם כדאי לפנות לעורך דין מראש ולמנע סיכוי כזה ? הם גם איימו בדברים נוספים כגון אשפוז בכפייה , (לאחר שהתעצבנתי ונכנסתי להיסטריה בגלל המעשים והדיבור שלהם) שאין לי מושג אם הם יכולים לעשות לי כזה דבר או איך אבל אני בלחץ מטורף מה שבסופו של דבר המצב פוגע בעיקר בעובר.
שמור עדכון

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (6) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "הורות ומשפחה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->