שאלה 270995
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

שרוולים קצרים לדתיה - יש מצב?

מותק בן 33 | כתב את השאלה ב-23/10/19 בשעה 18:07

אני בן תורה. למעשה אני גם אדם ממש פתוח, ולמדתי משחק (לא במקום דתי), וגם אומנויות לחימה, ואני שילוב של הכל. גם חרדי ירא שמים, גם דתי חובב ארץ ישראל וגם חילוני מלא שמחת חיים, הכל כזה.

אני מחפש בת-זוג לחתונה כבר מלא זמן ולא מוצא. נשים שאני רוצה לא רוצות אותי, ונשים שפתוחות אלי אני לא רוצה להכיר.

אני רוצה להכיר דתיה עם שרוולים ארוכים צנועה. וברור שגם אישה שהיא בן-אדם. ושמתי לב שלמרות שלפי ההלכה זה נחשב טוב יותר, בפועל הדתיות הקשוחות האלה יודעות בדיוק מה הן רוצות: תואר, כסף, משפחה, לומד כך וכך שעות ביום. ואצלי היהדות זה בפנים, ואני עושה דברים בדרך שלי. אז במקום ללכת בחולצה מכופתרת אני הולך לפעמים זרוק, ולדתיים השבלוניים זה נראה לא מכובד. אז זה לא הולך.

ודוקא היו נשים שרצו קשר איתי, ואני סירבתי. אפילו לחצאית מעל הברך , ובחורה שאומרת שהיא רוצה להתחזק. ממש קשה לי לראות את הבשר הזה שהיא חושפת בגוף, זה מרגיש לי פשוט לא צנוע ואני כמעט לא מסוגל להסתכל. אדם עדין ורגיש מאוד.

הקטע הוא שגם אני בן-אדם כמו כולם, ובערך מגיל 14 לא נגעתי באישה, ואני חי כמו נזיר, ומתפוצץ, ומת כבר להיות בקשר. וגם בדירה לבד כל הזמן המוח שלי יוצא לי מתוך הגולגולת מרוב בדידות. ומצד שני יש לי אמונה שלא נשברת בקלות. ואני כל הזמן במאבק אם להישבר ומתי.

למעשה כבר פגשתי אישה בת 50, ניסיתי לעזור לה למצוא מישהו. והיא חרדית ומחפשת מישהו מבוגר ממנה ששומר נגיעה. האישה הזאת חיה בהזיה. והאמת, אני מרגיש דומה לה במובן מסוים. כאילו כשאני רואה לבוש קצר אני לא רואה את הבן-אדם. אבל בגלל איך שהנפש העדינה שלי בנויה, כשאני רוצה להימשך זה פשוט לא יכול לקרות.

אני מרגיש שהולך להיות לי רע מאוד אם אני אמשיך ככה. אני מרגיש שמשהו כאן מחכה לי שאני אבין אותו, ואני לא מבין. עזרה בבקשה.

עדכון ממותק, שואל השאלה 2019-10-24 06:56:36

נעים מאוד, תודה לכם, נעזרתי מאוד בכל התגובות.

התחברתי לעצה של ענת, שנכתבה בצורה מכבדת ועניינית, והתייחסה לקושי שלי לראות אישיות מעבר לבגדים. ומצד שני לא נתנה הכרה אמיתית לחשיבות של הבגדים עצמם, שיש בהם עומק משלהם, כפי שביטאה יעכי, ובצדק.

גם נהניתי לראות שבשאלון אף אחד לא סימן להתפשר על הכבוד שמשהו ששווה לחשוב עליו, ואני מזדהה עם זה.

חשבתי קצת, והגעתי לתובנה.
יש מראה חיצוני, וזה בסיס אמיתי להיכרות.
למשל: יש אדם שמקיים מצוות, אבל הולך בלי כיפה, ובאופן כללי נמצא עם חילונים, כי ככה טוב לו, והו מאמין לגמרי ושומר מצוות. יש כאלו. אם אדם כזה ירצה להכיר מישהי, והוא יגדיר את עצמו בהיכרות כ"דתי", הוא מפספס, כי למרות שהפנימיות שלנו היא העיקר, מבחינה חברתית יש קודים של הבנה, ודתי זה לא אומר צדיק שמאמין באלוהים, אלא אדם שלבוש בצורה מסוימת (נורמאלית אבל לא סגורה מידי), ונמצא בקשר עם רבנים אבל לא צמוד אליהם, מין משהו ממוצע כזה. באופי בפנים יש לי באמת קשר עם כל המגזרים, אבל מבחינה חיצונית, אני דתי.

שזה אומר, שבהיכרות אני צריך לחפש מראה חיצוני של דתיה. וייתכן שזה כולל לפגוש מישהי עם חצאית קצרה. ואפילו שהיא פחות צנועה, לדעתי, ממכנסיים ארוכות (לפעמים), כי מכנסיים מייצגים אישה חילונית, וזה לא בסיס טוב להיכרות בשבילי.
אולי הדתיה הזאת עכשיו באמת פחות צנועה, אבל מבחינה חברתית יש איתה מקום לדיבור על הרצון בלבוש צנוע. וזה העיקר.
שמור עדכון

אם להתפשר, ובמה להתפשר?

להתפשר על הצניעות ועל ההלכה.
 
4
לא להתפשר, להאמין שאלוהים יביא את האחת.
 
6
להתפשר על הכבוד ולקבל שידוכים סוג ב'.
 
1

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (4) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "זוגיות"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->